Сглобяеми къщи!

  • 10 610
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 282
Здравейте, мами!
От една седмица с мъжо ровим като хамави в интернет и разгледахме поне 50 сайта за такива къщи. Но така и не можахме да се ориентираме за цените - те посочват една цена, но какво е включено в нея не е много ясно, а и местоположението на имота е много важно. Ние сме от Варна. Имате ли впечатления от тези къщи, някой ваш познат има ли...Отвсякъде събирам инфо!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 174
 Моя колежка си купиха такава с мъжа си. Живеят вилите над Златни. Като им ходих на гости ако не ми бяха казали че е сглобяема нямаше и да повярвам. Отвън са направили стабилна замазка и са сложили изолазия. Има вид на масивна къща. Тяхната специално е на 1 етаж, но вътре е изненадващо просторно и светло. Между другото те целогодишно живеят там, а знаеш там на високото зимата вятъра какав е. Постоянно се шегувахме че вятъра ще и отнесе къщата някой ден, но вече 5-та год. живеят там и все още имат покрив на главата си - това в кръга на шегата. Много са доволни и няма да ти казвам колко по-евтино им излезе отколкото ако бяха започнали  едно масивно строителство.

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Didkapan, можеш ли да дадеш инфо за сторителите/фирмата доставчик на къщата?
И аз живо се интересувам, че не ми се вярва да мога си позволя масивна за сега:(, но те са достатъчно хубави Simple Smile!
jillyL, много са хубави, но и аз тръся имена, телефони, и цени..

# 3
  • Мнения: 5 622

 Да...и мен ме интересуват тези къщи!  Peace Ще следя темата  Wink

# 4
  • Мнения: 174
Утре или най-късно в петък ще имам инфо, защото съм в болничен и ще пиша.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Ние също искаме да си направим сглобяема къща.
Вижте какво намерих като цени това и това Втория линк е доста точен, какво всъщност включва цената.
Тези също са интересни
http://ecozid.com/index_bg.php
http://www.bspsk-bg.org/articles/2004/29-06-nine_questions.html
http://www.nolina-bg.com/

# 6
  • Мнения: 386
И на мен ми звучи добре. Ако някой живее в такава да каже как е.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И аз наскоро търсих инфо в нет-а по въпроса. Виж какво са писали хората  тук

Стигнах до извода че не излиза по-евтино от масивна. По-бързо да, но не и по-евтино.
Пуснах запитване до една фирма, ако искаш ще ти изпратя офертата им да я разгледаш.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 210
Нашата вила е такава. НО! Naughty няма нищо общо с показаните модели и нищо общо като цена. Излята е основа като за три етажна къща и после е направен проекта за къщата. Направиха ни я в завода в Асеновград, уви координати нямам, но по-миналата година и наши близки си поръчаха от там-75кв.м. излязоха 8 000лв. Това НЕ включва външната изолация. Включва постройката, вътрешните стени, дограмата (дървена е) и тръбите (ВиК и електро). Оттам нататък- вътре- теракот, дюшеме и пр. си е отделно. Външната изолация- отделно. Покровното покритие - отделно. Утре мога да пуснаоще снимки, ако някой го интересува. Определено оба4е стана стабилно, няма никакъв проблем с  отоплението (заради изолацията) и си е сериозна постройка. Ако успея да си намеря изгоден парцел, продавам гадната панелка и изобщо няма да се колебая........Ако някой се интересува от пове4е- ще пиша и ще сложа снимки.
Това е в процес на строеж- преди две години. Сега е неузнаваемо- истинска къща, с механа отвън, градинка и пр.

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 00:57 от Emi

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Проблема е че в района на Варна намерих само една фирма, която изработва сглобяеми къщи.
И ако се спреш на фирма от другия край на БГ(къдедто са повечето)  допълнително се заплаща транспорт на материали и работници, престой на работниците, комадировъчни или дневни и т.н. и т.н. + това което е написала Emi

# 10
  • Мнения: 386
Пиши,пиши. Аз 10 години се гър4их да строим масивно. Сумати пари , а нервите- безценно. Искам една качествена фирма, -всичко, че да си има гаранция и да се знае кой я поема. Но преди това  -добре е клиенти на таз фирма да кажат срещат ли проблеми. За вилата не може да се каже -няма пълен цикъл на експлоатция. Нашия апт. беше чуден, докато не заживяхме постоянно - едни мухъли, влаги от прекалената изолация ли, от климатика ли, незнам.

# 11
  • Мнения: 386
mentolka, мерси за препратката.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 210
.... За вилата не може да се каже -няма пълен цикъл на експлоатция. ...
Аз затова  сложих снимка на къщи4ката на нашите близки- те живеят постоянно там. Не я ползват за вила. Даже достроиха една стая и взеха бабата (на 90г). Ина4е е на Щъркелово гнездо- до Боровец и ежесезонно си живеят там. Но и ние и те си имахме ядове със строителите, като с вси4ки майстори...Мързеше ги, помотваха се. Понеже бяха от Асеновград и Смолян, а баща ми и въпросният ни приятел им бяха взели бунгала да спят до езерото, те си изкараха един курорт  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 282
Значи не сме само ние... Hug
Вярно е, че не излиза толкова евтино. От втория сайт, който е дала Lucan (този с многото сметки) излезе, че къщата в най-евтиния вариант струва 63 776лв за 100кв.м. newsm78. Или аз не съм я сметнала, както трябва.
Друг вариант е, ако ние си направим основите, да ви вдигнем един масивен тухлен етаж, да излеем плоча и да извикаме фирма  да ни сложи една малка къщичка. Стълбите ще са на плочата (затворени с тухла) и няма да взимат от площта на къщата. И така долу имате голям хол, всекидневна, кухня, килер, тоалетна, а горе теи спални и баня с тоалетна и тераса. В този сайт http://www.dom-hobi.com/ модел 27 е точно за целта. И никак не е скъп. Въпроса е, че във Варна не знам дали строят... имам познати, които си построиха вилата така - с бунгало(защото тогава ги нямаше тези къщи и изолации) върху плочата, удариха една стабилна мазилка и вилата не е мръднала вече 12год.(хем е на ветровито място).
Имам много да се мисли и да се смята...но май си струва? newsm78

# 14
  • Мнения: 282
И аз наскоро търсих инфо в нет-а по въпроса. Виж какво са писали хората  тук

Стигнах до извода че не излиза по-евтино от масивна. По-бързо да, но не и по-евтино.
Пуснах запитване до една фирма, ако искаш ще ти изпратя офертата им да я разгледаш.
mentolka, ще ми пратиш ли офертата, че аз пуснах няколко запитвания, но нямам отговор. jillyL@abv.bg

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
jillyL, виж си пощата  bouquet

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Извинявайте, че е малко ОФФ, но реших да ви покажа моите любими сглобяеми къщи.
 http://www.huf-haus.de/en/
Скъпи са/доста/ наистина, но ако можех да си позволя, нямаше да се замисля...Мисля, че около 200-300 000 Е струва едната, но се строи за една седмица. И то германци ти я строят ooooh!
 Майка ми и баща ми строят къща вече сигурно 20 години...промените ги хванаха неподготвени. И разбирате защо къща за 1 седмица ми звучи супер!
 Ами-приятно гледане!  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 282
Извинявайте, че е малко ОФФ, но реших да ви покажа моите любими сглобяеми къщи.
 http://www.huf-haus.de/en/
Скъпи са/доста/ наистина, но ако можех да си позволя, нямаше да се замисля...Мисля, че около 200-300 000 Е струва едната, но се строи за една седмица. И то германци ти я строят ooooh!
 Майка ми и баща ми строят къща вече сигурно 20 години...промените ги хванаха неподготвени. И разбирате защо къща за 1 седмица ми звучи супер!
 Ами-приятно гледане!  Heart Eyes
Абе, момиче - развали ми съня! Hug Само мога да ги сънувам тези къщурки, страхотни са! #Crazy Жалко, че в bg-условия не са много реални... Sad Но ще си ги гледам като ми е криво да си помечтая малко!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Преди време рових и аз такива сайтове и търсих оферти. Общо взето, излизат почти или съвсем на цена на масивно строителство, но се строят много, много, много по-бързо. Казват, че са топли, шумоизолирани и хубави.

# 19
  • Мнения: 1 547
Друг вариант е, ако ние си направим основите, да ви вдигнем един масивен тухлен етаж, да излеем плоча и да извикаме фирма  да ни сложи една малка къщичка. Стълбите ще са на плочата (затворени с тухла) и няма да взимат от площта на къщата. И така долу имате голям хол, всекидневна, кухня, килер, тоалетна, а горе теи спални и баня с тоалетна и тераса. В този сайт http://www.dom-hobi.com/ модел 27 е точно за целта. И никак не е скъп. Въпроса е, че във Варна не знам дали строят... имам познати, които си построиха вилата така - с бунгало(защото тогава ги нямаше тези къщи и изолации) върху плочата, удариха една стабилна мазилка и вилата не е мръднала вече 12год.(хем е на ветровито място).
Имам много да се мисли и да се смята...но май си струва? newsm78

Съвсем случайно баща ми работи в Дом Хоби. Строят къщи дори във Франция, какво остава за Варна. Миналата пролет направиха няколко къщи по морето. Не знам много подробности, така че едва ли ще съм ти особено полезна. Във всеки случай хората ги търсят и къщите им са ок.

Мой съвет - свържи се с тях, обясни им какво искаш.  Всичко може да се договори, нали така?  Wink

# 20
  • Мнения: 5 475
Скъпи са/доста/ наистина, но ако можех да си позволя, нямаше да се замисля...Мисля, че около 200-300 000 Е струва едната, но се строи за една седмица. И то германци ти я строят ooooh!
 Ами-приятно гледане!  Heart Eyes

  Страхотни са!  Peace  И от мен ще ви дам да погледате италиански дизайн:

http://www.griffnerhaus.com/ITA_it/default.asp

а тук има и процеса на асемблирането

[url][http://www.blucase.com/photogallery_eng.html/url]

Аз съм живяла в дървена къща в САЩ и мога да ви кажа,че комфорта на обитаване е като в обикновенна тухлена къща!Но се води много по-екологично и здравословно.  Peace
 

# 21
  • Мнения: 282
Друг вариант е, ако ние си направим основите, да ви вдигнем един масивен тухлен етаж, да излеем плоча и да извикаме фирма  да ни сложи една малка къщичка. Стълбите ще са на плочата (затворени с тухла) и няма да взимат от площта на къщата. И така долу имате голям хол, всекидневна, кухня, килер, тоалетна, а горе теи спални и баня с тоалетна и тераса. В този сайт http://www.dom-hobi.com/ модел 27 е точно за целта. И никак не е скъп. Въпроса е, че във Варна не знам дали строят... имам познати, които си построиха вилата така - с бунгало(защото тогава ги нямаше тези къщи и изолации) върху плочата, удариха една стабилна мазилка и вилата не е мръднала вече 12год.(хем е на ветровито място).
Имам много да се мисли и да се смята...но май си струва? newsm78

Съвсем случайно баща ми работи в Дом Хоби. Строят къщи дори във Франция, какво остава за Варна. Миналата пролет направиха няколко къщи по морето. Не знам много подробности, така че едва ли ще съм ти особено полезна. Във всеки случай хората ги търсят и къщите им са ок.

Мой съвет - свържи се с тях, обясни им какво искаш.  Всичко може да се договори, нали така?  Wink
Хайде, вече и връзки намерих! Laughing
И аз това си мислех, че е време да хвана телефона и да се обадя тука-там за информация, че ми писна да вися пред компа по цели нощи...

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Преди време рових и аз такива сайтове и търсих оферти. Общо взето, излизат почти или съвсем на цена на масивно строителство, но се строят много, много, много по-бързо. Казват, че са топли, шумоизолирани и хубави.
Така е! Аз ако бях на мястото на мутрите дето строят страхотни безумия бих си поръчала точно такава къща. Излиза наистина същите пари, но е мноооого по-хубава. И материалите са уникални!
 По едно време такова беше пожеланието за беба: "Да пораснеш, да изкарваш добри пари и да живееш в ХУФ къща Laughing"

# 23
  • Мнения: 5 622

 Момичета, имате ли представа дали може само втори етаж от къщата да е сглобяем тип? Ние си имаме първи, но ни е тясно на тримата вече...  Rolling Eyes

И също-видях, че най-малките къщи са от по 100 и повече квадрата. Дали няма и сглобяема за 50-60 кв.м?

Дано може някой да ми даде тези отговори  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 282
Виж по нагоре - и аз това имам предвид. Има и доста връзки към такива сайтове - има и по 27-30 кв.м.

# 25
  • Мнения: 5 622

 Хвърлих по едно око, но нещо не можах да се ориентирам  Rolling Eyes Искам и да отправя запитване към съответната фирма, но не разбрах как и къде  Embarassed

# 26
  • Мнения: 282
Друг вариант е, ако ние си направим основите, да ви вдигнем един масивен тухлен етаж, да излеем плоча и да извикаме фирма  да ни сложи една малка къщичка. Стълбите ще са на плочата (затворени с тухла) и няма да взимат от площта на къщата. И така долу имате голям хол, всекидневна, кухня, килер, тоалетна, а горе теи спални и баня с тоалетна и тераса. В този сайт http://www.dom-hobi.com/ модел 27 е точно за целта. И никак не е скъп. Въпроса е, че във Варна не знам дали строят... имам познати, които си построиха вилата така - с бунгало(защото тогава ги нямаше тези къщи и изолации) върху плочата, удариха една стабилна мазилка и вилата не е мръднала вече 12год.(хем е на ветровито място).
Имам много да се мисли и да се смята...но май си струва? newsm78

Съвсем случайно баща ми работи в Дом Хоби. Строят къщи дори във Франция, какво остава за Варна. Миналата пролет направиха няколко къщи по морето. Не знам много подробности, така че едва ли ще съм ти особено полезна. Във всеки случай хората ги търсят и къщите им са ок.

Мой съвет - свържи се с тях, обясни им какво искаш.  Всичко може да се договори, нали така?  Wink
Хайде, вече и връзки намерих! Laughing
И аз това си мислех, че е време да хвана телефона и да се обадя тука-там за информация, че ми писна да вися пред компа по цели нощи...
Ето това е!

# 27
  • Мнения: 5 622
 Да. Видях го това. Мерси  Hug

Ако пък имам въпроси, предполагам, че Смърфиета може да удари едно рамо  Blush

П.С. Сега разгледах сайта, но аз като че ли не търся точно такава дървена отвън,а да е с мазилки, като посочените в някои от другите линкове, които са дадени в темата   Rolling Eyes  Thinking

# 28
# 29
# 30
  • Мнения: 63
Само да не ви разочаровам ... аз веднага званях на huf (щом чух за тях преди няколко месеца) да ги питам дали строят в България ..... уви ... дори и в Гърция не строят и нямали намерение в близките 10 години Sad

# 31
# 32
http:/sidinggroup.tripod.com/  Ако още ви интересуват сглобяеми къщи във Варна ето  една фирма

# 33
 А да сте чували нещо за Екобилд, Бургас. Търся отзиви за тази фирма.

# 34
Ние си поръчахме сглобяема къща от Екобилд-Бургарс.Познаваме сайтовете на всички такива фирми и цените при разговорите изобщо не са същите.Влезте в ecobuild-bg.com.Там предлагат също сглобяеми къщи,но не са дървени-много са интересни.Другата седмица започва нашето  строителство и ще бъде готова до 75 дни от предаването на строителната площадка.Фирмата прави всичко - изкопите,фундамента,къщата, инсталациите,довършителните работи - всичко без обзавеждането и това ще ни струва по 300 евро за квадратен метър.Опитайте там, Бургас не е много далеч от Варна,а нашата къща Бургаската фирма ще я строи в курортно селище до Пловдив и транспорта е около 800лв.

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
това етранспорт за материали или включва и разходите по работниците - командировачните, спането и т.н фирмата осигурява без да промени цената, или са вътре?

# 36

 Момичета, имате ли представа дали може само втори етаж от къщата да е сглобяем тип? Ние си имаме първи, но ни е тясно на тримата вече...  Rolling Eyes

И също-видях, че най-малките къщи са от по 100 и повече квадрата. Дали няма и сглобяема за 50-60 кв.м?

Дано може някой да ми даде тези отговори  Rolling Eyes

може, до нас в симеоново има няколко такива къщи, на които само втория етаж е сглобяем.

# 37
  • Мнения: 289
Айде и аз!
Имаме място в Троянския балкан и като гледам родителите ми как 15 год. несмогват с къщето от 50 кв.м. /добре, че сме ние да ударим рамо да има къде сега детето да си прекарва лятото/ та решихме - сглобяема. Приятел на наш приятел се оказа, че се занимава от 10год. с това. Видяхме и готови и в процес на строеж - и живот и здраве да съберем пари до 2-3 седмици - започваме. Човека сам си прави всичко. Наша грижа е само да намерим къде да спят работниците /говорим за 180км. от София/ и да си изберем фаянс, теракот и т.н. Проекта е каквото искаш - може 20, може и 200кв.м. - с тераса, без, етажи - както искаш. Уговорката е за 2 мес. максимум да си събуем обувките отпред и да си лягаме Wink. Като започнат, обаче ще ви разкажа по-подробно

# 38
  • София
  • Мнения: 1 067
Благодаря и аз за линковете и за инфото,
от доста време се заглеждам в нета по такива, но все не смея да предприема мерки. 

# 39
# 40
  • Мнения: 1 925
Слагали сме климатици в такива къщи и двете семейства, на които сме слагали бяха страшно доволни и наистина не можеш да разбереш, че е дървена.   Peace
Отвън са направили стабилна замазка и са сложили изолазия. Има вид на масивна къща. Тяхната специално е на 1 етаж, но вътре е изненадващо просторно и светло. Между другото те целогодишно живеят там, а знаеш там на високото зимата вятъра какав е. Постоянно се шегувахме че вятъра ще и отнесе къщата някой ден, но вече 5-та год. живеят там и все още имат покрив на главата си - това в кръга на шегата. Много са доволни и няма да ти казвам колко по-евтино им излезе отколкото ако бяха започнали  едно масивно строителство.

# 41
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
наистина са хубави, но недостатъка им е ,че не издържат на земетресения, знам го със сигорност от човек който ги продава и зглобява.

# 42
  • Мнения: 1 080
Скъпи са/доста/ наистина, но ако можех да си позволя, нямаше да се замисля...Мисля, че около 200-300 000 Е струва едната, но се строи за една седмица. И то германци ти я строят ooooh!
 Ами-приятно гледане!  Heart Eyes

  Страхотни са!  Peace  И от мен ще ви дам да погледате италиански дизайн:

http://www.griffnerhaus.com/ITA_it/default.asp

а тук има и процеса на асемблирането

[url][http://www.blucase.com/photogallery_eng.html/url]

Аз съм живяла в дървена къща в САЩ и мога да ви кажа,че комфорта на обитаване е като в обикновенна тухлена къща!Но се води много по-екологично и здравословно.  Peace
 

Малииииииии страхотни са тези с италианския дизайн,направо върха!

# 43
  • Мнения: 22
Цитат
но по-миналата година и наши близки си поръчаха от там-75
кв.м. излязоха 8 000лв. Това НЕ включва външната изолация. Включва постройката, вътрешните стени, дограмата (дървена е) и тръбите (ВиК и електро).


  Здравей Еми,
  моля те ако имаш координатите на тази фирма да ми ги пратиш. Цената, която споменаваш е учудващо евтина поне в сравнение с офертите, който ми  бяха направени до сега.

 

Общи условия

Активация на акаунт