Съпруги на военнослужещи - 24

  • 67 659
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 8 356
Привет! Домъкнах се до дома. В буквален смисъл!
Пловдив, навярно взимате пример от столичната кметска управа. Централните улици са непроходими, а какво да кажем за кварталните. Ужас и безумие! В такива моменти ми се иска да си имам едно дамско Калашниче  #2gunfireи да карам наред до изчерпване на количествата безхаберни управници, кметове и кметици, зам.кметове по транспорта и вся остальная сволоч! Коли закъсали, трамваи се задръстили, хора падат по улиците, да не говорим, че днес никой не е стигнал навреме, за където и да е тръгнал. Положението не е по-добро и на летището. Самолети не могат да кацнат и ги пренасочват някъде из Европата. Апокалипсис! С такава управа - толкова. Може да може и по-зле да е работата. Mr. Green
А при моите руски приятели - сняг над коляно, Т -30 през нощта и -20 през деня и си живеят хората, и транспортът им редовен, и работят, и не мрънкат. Даже казват, че воздух так хорошо пахнет, так легко дъйшется. Въздухът така хубаво мирише, така леко се диша... А аз си представям, че като изрекат една дума при тези минусови Т, думата замръзва пред устата им и така си остава. ( до пролетта)
Преди няколко години бях през зимата във Виена. Само щом заваля сняг и достигна 1 см. словом един сантиметър! Mr. Green Тръгнаха едни малки и много симпатични машинки по улиците и тротоарите да чистят. Също като у нас! Mr. Green Там такива картини като днешната не могат да се видят. Нас снегът и тази зима ни изненадА.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
ДИМИТРОВА, сбутахме се на портала, Ти напред и аз след теб Simple Smile

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
Фло, при нас уж щяха да удвояват силите, та градът да е почистен. Мдааа, само на думи. Аз не съм излизала,  но под прозореца имам централна улица, която цял ден е бяла. Добре, че спирката на градския транспорт ни е под носа, та дзверът не е газил много сняг. От колко дни се говори, че ще вали, но явно толкова им стигат силите.
По кой тротоар да пуснат тук такова снегоринче? По оня с разбитите плочки? Няма да изкара много машинката.
Размисли на тема сняг и кога ще ги стигнем... австрийците. Те срещу нас да тичат, пак не можем да ги стигнем. С руснаци, канадци, шведи и други северни държави даже няма база за сравнение. Или пък ония ми ти финландци, които имат пътища с подгряване.

# 437
  • Мнения: 1 605
Добро утро
И при нас уж чистят,но днес така и не успях да закарам Джули на училище а и незнам ММ как ще се прибере,добре че поделението е на 1 км. от вкъщи и може да си дойде пеш а колата да си стои там на паркинга.Иначе  е много красиво като приказка

# 438
  • Мнения: 2 409

Добро снежно утро ☃️☕❄
Успех и късмет през новия ден!
При нас положението не е по-розово. Изобщо не се чисти дори. Абееееее........... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Стискайте палци да се оправи, че трябва да се ходи до Букурещ да си прибираме гостенката от САЩ Praynig
На всички Hug Hug Hug

# 439
  • Мнения: 3 044
Ама.... нещо не съм в час....каква гостенка от САЩ? На нещо любовно ли ми мирише? Simple Smile)))))))))))
Днес, за разлика от вчера, стигнах на време на работа, но сме в много намален състав и затова ви оставям.
С пожелания за хубав ден и оздравяване на болните!

# 440
  • Мнения: 879
[/i]А навън вали ли, вали! Тихо и кротко си натрупва. Градският транспорт се движи без закъснения по моя маршрут. Учениците са навреме в час. Дъщеря ми са с намалени часове, защото няма парно в някои от стаите. В тяхната имало, но те проветрили повече, за да е студено на госпожата. Stuck Out Tongue Winking Eye
Добре, че наваля сега, иначе Баба Марта и жените щяха да са виновни. Това го прочетох във фейсбук. На турски фейсбук е сурат тефтер. Ако не знаете!
Питам учениците ми дали се радват на снега, играят ли навън след училище. А те, милите, ми казват, че след училище са на уроци и нямат време за игра. Ужас. За децата...и не само.  [/b]

# 441
  • Мнения: 724
Привет от мястото с най-много сняг в нашата мила татковина. Не спира да вали вече трети ден. Снегът навън е по-висок от мен, на места. добре поне че днес вятърът не е така силен като вчера, че с тия навявания и снежна мъгла си бе доста гадно... Дунди, скорошно оздравяване. пазете се от падания, че и заледено е дори при нас. Всички - коли, хора и снегопочистваща техника си "джиткат" по шосето. само аз, вчера понеже трябваше да ходя на доста далечно място реших да си газя из снега по тротоарите, който стигаше почти до кръста ми на места. Ама по-добре - мокра, околкото да ме блъсне някоя поднесла се кола. Училищата са затворени за два дни, ама тъй като гледам може и за по-дълго. Хайде успешен снежен ден, без произшествия!!!
Път на Лунно цвете.

# 442
  • София
  • Мнения: 8 356
Привет военни красавици Hug
Днес не съм на тръстиката, та гледам зимната приказка от прозореца. Има леко раздвижване по улицата-гаджето и съседът ни разчистват колите, а те, колите заприличали на Хималайски върхове. Довечера ще трябва да водя внукът на Компютърен курс, а той е на другия край на града. Ще се обадя, да видя, дали няма да го отменят. А дано.
АЛБЕНКА, такива снегове, с човешки ръст съм виждала когато ходех в Москва. Там изриват снега и с техника го изсипват в реката. Улиците са изчистени до асфалт, тротоарите - до плочки. Иначе при тия страховити руски зими, трябва да чакат юли, за да се разтопят. Преди няколко години, когато бях на гости на нашите приятели в Архангелска област, на 9.май беше 0* и прехвърчаха снежинки cold
ЛУННО ЦВЕТЕ, облечи се по-топло, та да не ти е студено, когато учениците ти "проветряват" класната стая Mr. Green
СЕТИ, разсмя ме момиче... къде усети мирис на любоФ newsm78 Аз ли съм със запушен нос??? А дано Heart Eyes
ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ, добре си сложила кафенце, но докато стана и то замръзнало Wink Днес наистина си поспах повече. Лек път до съседите. Обади се, като се върнеш.
ДИМИТРОВА, гледах снимки на твоите принцеси във ФБ-големи сладурани са. Hug Hug
ДУНДИ, визитацията приключвам с теб. Как си миличка? Яви се на рапорт. Simple Smile
Отивам да направя чайче на моето момче-снегорин food010

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
При нас трябва да се пазим от удавяне. Днес е киша навсякъде, а утре ще е ледена пързалка.
Сдобила съм се с бронхит. Ей така, без температура, без болки в мускулите, направо кашлица и усложнение. Какви са тези болести... Добре че си самопредписах антибиотик, можеше вече да съм с пневмония. Нощите ми са трудни. На моменти си мисля, че се задушавам. И целия блок сигурно се тресе от кашлицата ми.
Лека нощ Ви желая.

# 444
  • Мнения: 1 605
Добро утро,при нас днес пак сняг се сипе.Аз вчера реших да поспортувам и изчистих около 150 кв.м. ,сдобих се с мускулна треска на цялото тяло иии днес не личи къде съм чистила,добре че Джули снима колко сме изчистили че сутринта ММ каза че го лъжем и че нищо не сме изчистили

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
как сте мили дами?
Сега минавам само, да се обадя Simple Smile Ще ви дочета и ще се включа подробно Simple Smile

btw видях, че Фло е приключила сесията с отличен! Ама не сме си и помисляли друго! Поздравления!

повече после, отивам да наваксвам, докато имам малко време...

# 446
  • София
  • Мнения: 8 356
Привет  Nature Snowman Nature Snowman Nature Snowman Nature Snowman Nature Snowman Nature Snowman
Гледам от сутринта по улиците ходят само бели мечки и пингвини Wink Приберете си половинките, че на вън не е за мъже Mr. Green
Ейй и МЪНИЧЕТО се появи. Къде се губиш, красавице?
ДИМИТРОВА, добре, че умното ти дете е документирало почистването на двора Joy photo Wear Umbrella
ДУНДИ, имаш ли подобрение от АБ? Дали си го нацелила? Не е лошо да си направиш рентген. Ако можеше и сама да се снимаш... Mr. Green
Отивам да се правя на красива и да поемам към Алма Матер, да ни налеят още малко от онова, сивото... Joy
А вие се радвайте на снега, че през юли има да го търсите, ама няма да го има Simple Smile

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Айде сега с подробности Simple Smile

Мис Ю, нищо не ми е казал мм, че сте се видели Simple Smile Чадърите са страхотни - имаме и двамата по един такъв и един стои в колата - резервен Simple Smile ... половината поделение си напоръчаха и те такива чадъри, та видиш ли някой друг с такъв - да знаеш - колега/колежка е Grinning

Димитрова, козле ставаш, акто облечеш бяла блузка с бял панталон. На краищата закрещяш кафяв филц,
 който да имитира копитчата. За главата - някоя семпла диадема от Вики, на която да направиш рогца от картон или онези меките телчета (чистачки за лули). Може и с папие-маше да се направят - така дежа най-автентични ще изглеждат Simple Smile Друг и още по-лесен вариант е, да си направиш коронка от картон Simple Smile

По време на земетресението аз пак бях наряд (все тъй се случва) и даже не разбрахме какво става под земята Simple Smile Чу се само някакъв тътен... Едва като започнаха да звънят телефоните и да питат има ли поражения, разбрахме, че земята се е люляла...
 Вкъщи мм се е събудил, а децата не са го усетили изобщо и са си спали непробудно.
Колегата, с който бяхме дежурни се шегуваше с мен, че вече ще си има едно на ум, когато застъпвам аз - по време на земетресенията последните 15тина години, аз все съм дежурна Grinning

Дунди, как си? Оздравяваш ли?

Аз, противно на очакванията и всичkи на около, пък се кефя максимално на снега Grinning Наравно с децата се боричкаме Simple Smile Само че битката е неравностойна - те са много добре екипирани (не, че не се намокрят стабилно, въпреки екипировката), за разлика от мен Simple Smile
Скрит текст:
Преди десетина дни ги водихме на вилата, за да се порадваме на снега, а той на крака ни дойде в Пловдив Grinning Няма такава радост Simple Smile ...е, колата я гледам само през терасата - страх ме е в това време да шофирам,
 още повече, като гледам какви каскадьори са се навъдили по пътищата.
Днес мисля пак, да ги взема по-рано от училище/градина и да си спретнем пак един бой в снега - вчера е наваляло достатъчно и полянката на пред блока следите от борбите са се заличили Simple Smile
Мисля, да свалим и сапунени балони - стават страхотни снежни топченца, стига да е дистатъчно студено Simple Smile
Лунно цветенце, точно заради снега тези дни не водя децата никъде на извънкласните курсове и занимания - няма да изпуснат кой знае колко, но пък играта в снега нямам как да наваксат Simple Smile

Покрай идващата Баба Марта нямах време изобщо - правих мартеници за групата на дребното, правих и за целия клас Simple Smile Отделно от това - за приятели и колеги.
Бях и на мартенска работилничка в градината, а на класната в училище помагах за украсяването на класната стая Simple Smile Директорката като видяла резултата, толкова се впечатлила, че решили да снимат клип за училището и то точно в нашата класна стая Simple Smile Децата са супер щастливи Heart
И като казах децата - да не пропусна, да си похваля пак зверчето - с максимален брой точки е отново на състезанието по математика на СБНУ. Очаква с нетърпение и следващото Simple Smile
Лошото е, че е доста напред с материала и не му е интересно в час Sad Разсейва останалите... Постоянно говорим и купуваме нови и нови сборници, които да решава в училище, но вчера пак госпожата е казала, че е отново сам на чин, за да не подсказва на съучениците си... Не знам вече как да процедирам...

С проблема в градината на малката се  оправихме - именно говорене с госпожата на 4 очи се разреши. Надявам се занапред  да няма подобни изцепки, защото бях много афектирана.

Фло, не ми сотаваше вре,е. даже и да взяза и да ви чета... Всяка нощ, в която не съм наряд, съм лягала след 1-2 часа, за да направя всичко планувано Grinning Днес съм си дала почивка до обяд, а след това съм отново в градината, за да окичим дърветата в градината с мартенички, за да може тази нощ Баба Марта като ги види,
 да се засмее и да е доволна през целия месец Simple Smile Утре птново ще ви пазя, а от петък започвам букетите за 8 март -
 тази година съм решила, да са крафт - хартиени розички с благодарствена картичка.
После пък се заемам сериозно с подготовката за РД на малкото зверче, но там вече е ясно всичко и материалите почти набавени, та ще е само рязане и лепене Simple Smile

Гушкам ви всички и ще наминавам вечер, да ви наглеждам завити ли сте :*

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
Мъниче, пак ни разби. Поздравления за ентусиазма и енергията. И около нас се появиха снежни човеци, но като гледам, бързо ще се стопят. Важното е децата да се забавляват.
Фло, нацелила съм го. Тя личната го предписа 2 дена по-рано на ММ. И за да е сигурна, че ще ми е достатъчен, ме изпрати да ме снимат. Та си сложих новото фото до миналогодишното. Добави ми само един сироп, който е с цвят на блато и вкус на сладка гума.
Ама то било хубаво да си постоиш малко вкъщи на топло.

# 449
  • Мнения: 1 851
Дунди, бързо да оздравяваш...Хубаво е вкъщи , ама не по тоя повод...Аз след всичките грипове до тук тази година, вече реших  - от най-голям противник на грипната ваксина догодина ще правя  ваксинация....да видя как ще е с ваксина пък....

Бяло , зимно , снежно-абе отвратително е тия дни...няма да коментирам почистване и ГТ...На прага на март си искам пролетта, пролетния дух и пролетното настроение...Любимият ми месец март не изглежда така....това време трябваше да е по Коледа...

Мъниче , без да омаловажавам успеха на сина ти, но състезанията на СБНУ за мен са ниво самостоятелна работа в училище, за която си платил 6лв....Добре , че приключваме с началния курс, защото ми омръзнаха това СБНУ (  и то по всички предмети) да си набавя средства по този начин....от 26 деца в класа 20 имат 50 точки, а останалите по 48-49...И половината клас със грамоти от финалното...

Албенка, не сподели нищо за театъра...

И Дафинов лист си трае за американката... Wink

Общи условия

Активация на акаунт