Стамболийски и околните пловдивски селца и градчета

  • 12 628
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 891
Здравейте,

Какво ми е хубавко вкъщи, на топличко, на спокойничко  Peace Малката е покрай мен. Толкова ми липсва. Все нямам време за нея, с тая работа, с това пътуване ....През седмицата нямам време за нищо, а събота и неделя: newsm79 1ironing wash hang 1dishes newsm55  food002 newsm71
Момичета пълнолунието само на мен не ми се е отразило  Mr. Green Спах като къпана   Wink
Въпреки, че сега имам доста важни решения за вземане, напрежението не ми се отразява никак на съня  Mr. Green
Както вече някои от вас знаят, /визирам mari_anka/ ми предсои голяма промяна в служебен план и съм много притеснена. Винаги съм мечтала да имам магазинче за детски стоки /дрешки и играчки/ и мечтата ми в момента е на път да се осъществи.  Peace
Наех помещение в търговския център, открих фирма, утре отиваме за обзавеждането на магазина, другата седмица трябва да заредя вече и стоката. Сблъсквам се с много нови неща за мен, надявам се да потръгне. В магазина ще си работя аз, а фирмата носи името на Рени /да ми е на късмет/
Доста пари ще вложим, но се надявам да потръгне  Tired Поне ще знам, че съм опитала.
Разкрих тайната  Blush 
Какво ще кажете ? Вие бихте ли опитали ако сте на мое място? Бихте ли рискували ?

# 61
  • Мнения: 1 937
По вода да ти върви, Дими.
Успех!

Аз лично съм от хората, които твърдят че този град не става за нищо друго, освен за спокойно отглеждане на децата ни.
В този смисъл ми е добре, когато прибирайки се се затварям зад оградите.

Моят съвет е да не правиш компромис с качеството. Вече не пазарувам детски стоки тук, защото въобще не съм доволна.
Ако не си си намерила счетоводител, мога да ти препоръчам надежден такъв.

Поздрави на Марианка и Биляна и на Дори, разбира се! Grinning

# 62
  • Мнения: 4 451
Verdad, исински съм щастлива да те срещна тук! wavey Вече бях изгубила надежда, какво ли не ми мина през главата... Даже си помислих, че се сърдиш за нещо, но така и не можах да го измъдря за какво newsm78 Laughing Какво става с теб? Къде се подвизаваш? Как са сладурките? Разказвай за първокласничката. Как се справя тя? Напоследък засичам все Радмил да води Рада на градинка. Радвам се, че се включи! newsm51
dimi,  с риск да се повторя - подкрепям те за начинанието! И се радвам безкрайно за теб. И наистина, гледай най-вече качеството. Макар, че на българина очите са му все в цената. По обясними причини, разбира се. Хайде, дано утре се видим с теб. Днес бяхме в Пловдив. Васко заведе Мими на логопед, а аз и бебораната пихме кафе и ядохме пастички в "Неделя". Там отново се срещнахме с една съфорумка от септемврийките. Много приятно момиче.
Билянка, давай сайта на Дионис. Сигурно има интересни неща. Не сте развалили времето с миенето на прозорците, отново е слънчевко. Дано довечера да намеря време да покарам newsm39. С удоволствие бих си имала компания в твое лице, Билянка, ама до Пловдив... Трудно ще стигна.
Да ви се похваля, момичета! Много скоро ще си имам моя лична си кола. Това ще е колата на тати (много ми е мъчно за него, но поне ще ми е един спомен). Сестра ми си имат много хубава кола. Майка е шофьор,но не кара от години, че е зле с очите. Ще я взема аз. Тя не е нещо особено - Опел Кадет (капка), но е в добро състояние. Майка не иска да я продава, казва, че татко щял да и се разсърди... Cry
Ще мога да я взема чак на пролет, че тогава се очертава ходене до Бургас. Ще има с какво да ходим по разходки в Пловдив, нали, момичета? Обичам ви! Приятен ден на всички! smile3525

# 63
  • Мнения: 891
Здравейте  smile3525

Verdad, много се радвам, че се включваш  Peace

Аз лично съм от хората, които твърдят че този град не става за нищо друго, освен за спокойно отглеждане на децата ни.
Аз също винаги съм казвала, че в този град - нищо не става, но смятам да пробвам. В крайна сметка няма да загубя кой знае какво.
От самото начало бях с идеята, да наблегна на качеството  Peace
но след като обиколих няколко български фирми, които са известни с това, че произвеждат изключително качествена стока и ми дадоха ценова листа  newsm78 взех да се колебая.
Българското е доста по-качествено, но и доста по-скъпо  ooooh!
Наистина mari_anka е права, че на българина очите са му все в цената
Все пак според мен трябва да зареждам това, което ще се купува,
а не смятам, че много от майките в града биха купили блузка или панталонче за 20 лв  #Crazy Та, още се чудя........

mari_anka, ти сега като се моторизираш  hahaha Представям си.
Твоя мъж тогава въобще няма да може да те разбере къде си била цял ден /стига да няма някой папарак с камера или фотоапарат покрай тебе/
И още въднъж миличка: Съжалявам за баща ти  smile3518

Хайде чао от мен   bouquet

# 64
  • Мнения: 4 451
Здравейте, момичета!
Отново слънчев и приятен ден, истинско щастие за нас с бебоците. Но шейната взе да ръждясва hahaha Ех, искаше ми се все пак и малко снежец да видим през тази зима. Confused Има някаква особена романтика в него...
dimi, радвам се, че днес пихме кафе и се видяхме. Изглеждаш вече много по-спокойна и уверена и това ме прави щастлива. Днес е един вълнуващ ден за теб, ще си обзавеждаш магазинчето... На слука да ти е. Hug  bouquet
Ох, това малкото ме побърква! #Cussing out Не стига, че малко яде, ами и повръща като за световно. Какво да я правя вече незнам! newsm78
За днес толкова. Утре пак.  bouquet

# 65
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Ето ме и мен, момичета!
 Вчера се влачихме по автосалони с мъж ми да си харесва барака  Winkдемек-кола!Как му се вързах на акъла-замръзнах от силния вятър и си изгубих времето.А днес съответно трябваше да си свърша всичката домакинска работа и сега съм с изплезен език на компютъра  Sad Отгоре на всичко съм притеснена и за работата утре -леля Нели си е счупила ръката и как ще се справям с малчовците сама , не зная.Дано ми намерят заместник, а утре съм и дежурна по кухня и става една...ама все ще трябва да се оправя.
 Дими, стискам палци за начинанието ти и ти свалям шапка за смелостта. Аз съм от бъзливите,дето докато не ги изритат отзад, не набират кураж... Mr. Green дано ти потръгне, имам наблюдения, че децата в С-ски като че ли се увеличават.
 Марианка, като правиш забежки с колата, ще взимаш и нас! travel иначе  smile3509
 Дори, дано сте оздравели, че грипа бил страшен! Сестра ми и зет ми са се тръшнали с 39градуса.
 Вердад, навестявай ни по-честичко!

# 66
  • Мнения: 4 451
Добро утро, мацки! smile3507 smile3503
Хайде на отчет! Много пъти съм го казвала, че това прозяващото се човече трябва да си го сложа като аватар. hahaha С тоя бебок съм все спала недоспала. Но като и видя сладката муцунка на тази моя Василена и ми светва пред очите, определено. Grinning Сега е един от любимите ми моменти - тя заспа, аз стоя с чаша 3 в 1 пред компютъра (за цигарите няма да казвам). Днес ме чакат пак много задачки. Трябва да изпратя няколко колета с дрешки на нуждаещи се мами, един с плюшени играчки, да изведа бебо на разходка, да почистя у дома, да си измия прозорците Embarassed, да готвя... Абе, тя край няма.
Билянка, искрено ти съчувствам за днес... Като знам и без това колко ти е изтощителна работата, а без лелята ще видиш голям зор. Те дребните са неуправляеми просто, ако и да са много сладки.  love001 Но мисля, че ще има заместник, няма начин просто. Хайде, като се прибереш от работа, ще разкажеш как е минал деня. Между другото и моята мама е детска учителка по професия, но е работила много малко като такава. Навремето нямаше работни места в Бургас и тя пътуваше до едно турско село, където работеше в местната детска градинка. Спомням си го. Взимаше и мен и живеехме двете на квартира и така до събота и неделя. Бях в нейната групичка Mr. Green. Още помня лелята-една дебела и лоша, много ни се караше, казваше се Айше. Но не издържахме дълго, че татко си беше в Бургас, а сестра ми я гледаше баба. Ужас просто.
Като се моторизирам, обещавам често да посещавам Пловдив. Ще свиркам на всички да пием кафе на главната lalalala. А, не, там е пълно с папараци Mr. Green
dimi, нямам търпение да видя как сте си наредили магазинчето. Обещай, че като почиваш другата седмица, ще ми го покажеш. А аз днес ще се опитам да намеря време да отскоча до шивачката да си поговорим за моите бизнес-дела. Simple Smile Вече си имате ток на работата и няма да те мисля как Nature Snowman
Аз снощи в 21ч. пак карах колело. Срещнах едни съседи и им обяснявам как съм тръгнала да слабея по това време на денонощието, че само тогава съм свободна за малко. А те ме попитаха "Така ли му викат вече - каране на колело?" hahaha
Dori как сте вие? Ще идвате ли към края на месеца насам? Алекс продължава ли среднощните  tv? Ние на Мими не и разрешаваме да гледа повече от едно филмче на ден, че става много превъзбудена и нервна. Нещо ново из София? Не съм стъпвала там от м.юни. Вече ми беше много голям preggo и нямах възможност да пътувам. Иначе често водих Мими на логопед там.
Verdad, липсваш на всички тук. Чакаме те с нетърпение да се включиш и да разкажеш как е протекъл денят ти. Или каквото ти хрумне.  bouquet
Приятен ден, сладурани! newsm51

# 67
  • Мнения: 891
Здравейте  Laughing

mari_anka, определено съм много по-спокойна вече, защото виждам, че нещата започват да се подреждат.
Миналата седмица в главата ми беше пълен хаос и бях адски притеснена, а сега съм по-скопокойна и по-уверена  Peace
Ще се справя  Mr. Green Щом съм се хванала на хорото, ще го играя  Naughty

dimi, нямам търпение да видя как сте си наредили магазинчето. Обещай, че като почиваш другата седмица, ще ми го покажеш.
Разбира се, че ще ти го покажа  Hug Обаче, обзавеждането още не е сглобено, само е струпано в магазина. Вчера не успяхме.  Tired
Надявам се довечера или утре вечер най-късно да е готово 
А ти, отиди до шивачката да поговорите  Peace

bilqna_69, благодаря ти за подкрепата  smile3525
Аз също съм на мнение, че децата в града се увеличават. Пък и - за себе си можеш да не купиш, обаче за детето - ще купиш.
Нали така ?
Направо ти съчувствам с тия мъници. Ние с по 1 дете трудно се справяме, а ти как успяваш с 15 направо незнам  newsm78

Къде се загубиха Verdad и Dori ?  newsm78

 

# 68
  • София
  • Мнения: 676
    Привет, мамчета  newsm51!

  В събота бяхме на Витоша. Там имаше сняг и се попързаляхме с шейната  smile3508. Само, че Алексчо тази година не искаше да я използва и му беше страно на снегът. Та само ние с татито. Времето беше приятно. Подухваше лекичко.

  Марианче, внимавай да не настинеш със среднощното спортуване  newsm39. Честито ти возило и със здраве да го ползваш  car003. Така поне духом татко ти ще е с вас. Иначе, моите съболезнования за него.
 Как бебека  newsm78. С какво я храниш, та повръща.
 Билянче, детенцето ми е още малко за градинка. На 1г.9м е. Ако ще го вземеш при теб и ще го гледаш като на приятел, ще взема да ти го дам  smile3521. Тъкмо ще е близо и на майка ми.
  Харесахте ли си поне кола?
  Дими, късмет с магазинчето  fingerscrossed. Както знаеш търговията е на приливи и отливи. Важното е да имаш късмет със стоките и клиентелата. В днешно време много неща се шият в БГ, но платът е внос. От мое наблюдение, засега, добро качество и цена има фирма "Сали", "Венера".  Макар, че знам и други марки, които са малко по-скъпички. Макар, че ти си по-добре запозната с нещата. Щом имаш възможност, мисля, че добре си се ориентирала.
  Вердад, добре дошла  welcome. Честичко да се включваш. Макар, че аз не съм голям пример  newsm62.

 Момичета, плануваме този уикенд да идваме в Стамболийски. Ще се радвам да се срещнем  Hug
 

# 69
  • Мнения: 4 451
Добро утро, сладурани! smile3503 smile3507
Моето малко мишле пак ме събуди в 5.30ч. Mr. Green Като си лягам в полунощ, трудно издържам на този ритъм. Тя заспива още в 20.00ч.,  а моята работа тепърва започва. Така е, не е лесно да си имаш бебе, особено в комбинация с трудно дете като Мими. Понякога така каталясвам, че ми иде незнам какво да направя... smile3511. Но вечер, когато отида в стаята на Мими да я завия, защото вече спи дълбоко, ми става едно такова пълно в душата... Галя си я по бузката и си обещавам, че всичко ще е наред, тя ще се оправи и отново ще сме щастливи. После влизам при малкото същество. Не смея да го пипна, за да не го събудя. Любувам му се от разстояние. Къщата и сърцето ми са пълни, от това повече какво да искам....
Вчера не можах да се въздържа и отново купих на Мимито красив дънков костюм - сако и панталон. От "Мики и Мини". Да ви кажа честно, когато отида в Пловдив и видя какви красиви дрешки има за деца, чак ме хваща яд, че пазарувам от Стамболийски... Но рядко ми се отдава възможност да ходя там. Обаче като се моторизирам Mr. Green, няма да е така.
dimi, за жалост костюмчето е пак китайско. Какво да правиш, това е неизбежно. Цената му е достъпна, като на всичко китайско и щеш не щеш ще трябва да продаваш и такова. Не успях да се видя със шивачката, но се надявам днес вече да го направя. Сглобихте ли обзавеждането вече? Горя от нетърпение да го видя. И така се радвам Hug, сигурно ти го казвам за пореден път, но наистина е така.  bouquet Приятен ден за днес!  love001
Билянка, как премина вчерашния тежък ден? Имаш ли си леля вече? Че мъниците ще ти вземат здравето. Не си се отчела вчера Naughty Приятна работа и на теб днес!  bouquet
Dori, никога не съм ходила на Витоша и благородно ти завиждам, че имаш тази прекрасна възможност. Възползвайте се колкото може по-често. А ние тук сняг не сме виждали от миналата зима. Шейната взе да ръждясва вече Mr. Green. Снощи не успях да  newsm39, че мъжа ми оправяха фирмени сметки със съдружника си вечерта и аз трябваше да остана при децата. Но довечера smile3521. Наистина ли ще си идвате в Стамболийски през уикенда? Това е супер, ще се видим непременно. Grinning Спокоен ден на теб и Алекс. И само положителн емоции.
На Verdad елая спорен и щастлив ден!
Целувки от мен на мами и малчугани!  love001 smile3503 newsm10

# 70
  • Мнения: 891
Здравейте момичета

Рени е болничка и сме си вкъщи.  Sad
Днес сутринта я водих в поликлиниката, нямате си на идея каква лудница е там. Пълно е с народ. Изписаха ни антибиотик, сироп за кашлшца, капки за нос и Калергин  Confused Една торба лекарства. Добре, че поне засега няма температура, само кашлица и сополки.  Praynig
Докторката иска в петък пак да я види.

Да ви кажа честно, когато отида в Пловдив и видя какви красиви дрешки има за деца, чак ме хваща яд, че пазарувам от Стамболийски... Но рядко ми се отдава възможност да ходя там. Обаче като се моторизирам Mr. Green, няма да е така.

Ай ся  Crazy хубава работа. А аз да умирам от глад ли  newsm78
 hahaha  hahaha  hahaha
Марина все ме бъзика : Няма да умреш от глад. Мариянка ако ти е клиентка, все поне за хляб ще има.  hahaha  Тя е луда на тема пазаруване
Пък ти сега кво разправяш, че като се моторизираш ще пазаруваш в Пловдив  Crossing Arms
 hahaha  Joy
Dori ако идвате през уикенда се обади. Рени ако е здравичка вече, можем да се видим.   bouquet

# 71
  • Мнения: 4 451
А-а-а, dimi, ти недей така. Naughty Твоят магазин ще го навестявам често, все там ще си вися hahaha и даже ще ти писне от мен.
Аз тъкмо се включвам да ти кажа, че вчера срещнах госпожица Мими и тя ми каза, че Мими и Рени били хремави. Ако знаех, че сте си у дома, можехте да ми дойдете на гости. Тъкмо Рени щеше да си поиграе на воля с играчките на Мими. Защото ние днес успяхме да я пробутаме, ама довечера може и да ми я върнат. Само носа и тече, не кашли и няма температура. Даже у дома и нослето не тече newsm78. Ние с Марина излязохме за около 2 часа, но ако знаех за вас, щяхме да се съберем у дома. Нищо, може утре да направим така. Нали го дават лошо време? newsm78
Рени бързо да оздравява! А аз довечера сигурно ще харижа дребните на Васко и ще отскоча до шивачката.

# 72
  • Мнения: 891
Здрасти  Laughing
Пак ние с тебе си кукуваме тук  Mr. Green Така сме превзели темичката ... hahaha
И Мими и Рени са само с кашлица. Слава богу  Praynig Че като ги слушах в поликлиниката  #Crazy всички с 39 градуса температура. Дано да се разминем и ние и вие по-леко  Praynig
Хубаво ще е да се видим.
Каквото решиш  Peace аз съм насреща  Peace Може и у нас да дойдете   bouquet
У вас, у нас, навън / ако е хубаво времето/  където кажеш.
Само да пазим бебка, да не я заразим и нея  Sick Аз за това не посмях да ти се обадя днес.

# 73
  • София
  • Мнения: 676
 А-а, аз също съм тук.  Така, че сме за "3,5,8"  Joy

  Билянка, явно ти е било доста натоварено без лелята. Не си се отчела.
   Марианка, като дойдете в София ще ви водим на Витоша  Peace. Хубаво релаксираш с шопинг терапията. Затова харесвам американските къщи, в които има отделна стая за дрехите и обувките  Hug.
 Ще ти изпрат на ЛС мобилния си номер.
  Дими, стискам палци Рени бързо да се възстанови и да се видим уикенда  baby_neutral.

  От вчера се занимавам с бюрокрация и изучавам закона за строителството  ooooh!
 
   Сладки сънища  Laughing

# 74
  • Мнения: 4 451
Добро утро, мами-сладурани! smile3503
Днес се очертава един от последните слънчеви дни, така че dimi, май ще се видим навън. Марина ме забира около 11,30-12.00ч. и отиваме на Булеварда. Ще те чакаме с радост там. Мими все още Praynig държи фронта и е здрава, за сега... Поне не са я върнали още. Аз тук я тъпча яко с витамини, правя разстривки с ракия и така. У дома нослето не и тече, но по някаква причина в градинката се разтича. Подозирам, че е от алергията от хипохлорида. В поликлиниката е някакъв ад просто... Пълно с народ, да не смееш да си заведеш детето там, отменили са детските и женските консултации..
Не се притеснявай за беборана, няма опасност Рени да я зарази. Аз не се притеснявам. Той и Методи е болем, но Марина си го извежда без притеснение. Ходи си с една торба лекарства и така.
Dori, добра идея да си спретнем :3,5,8". То само ние се подвизаваме тук и поддържаме пламъка в темата hahaha. Нещо Билянка и Verdad се губят... newsm78 Какво ли става с тях? Изпрати ми мобилния си на лични, и аз ще направя същото, че да си спретнем една среща този уикенд. Ако времето е лошо, можем да отидем на "Булеварда" и да пием кафе в детската стая. Какво ще кажете?
Ох, Dori, и вие ли ще строите? И ние също. Планът за къщата е готов, скоро ще слагаме основите. Нямам търпение вече... Взели сме си цял декар парцел и ще си направя чудна градина. Е-е-ех, мечти...
И нека така мечтателно да завърша днес. Лек ден, момичета! Целувки на Билянка и  Verdad. Не ни забравяйте, момичета!
  love001 newsm51 smile3503

Общи условия

Активация на акаунт