Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 619
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 910
Намазва се с лимон или се накапва с изцеден от него сок.Но пак казвам,не знам дали няма да увреди кожата.Така съм почиствала само върху дрехи и после пусках в пералнята. Rolling Eyes

# 271
  • Мнения: 1 893
Намазва се с лимон или се накапва с изцеден от него сок.Но пак казвам,не знам дали няма да увреди кожата.Така съм почиствала само върху дрехи и после пусках в пералнята. Rolling Eyes

Ще пробвам със сокът на езика - част от него се скрива в обувката.
Благодаря!

# 272
  • Мнения: 910
Стискам палци да стане,че знам какво е да те е яд за нещо ново,почти неносено Hug

# 273
  • Мнения: 10 124
Преди много време един обущар ме съветваше да свалям често боята от обувките (естествена кожа)
с разрязан лимон.
Наистина лъсваха след тази обработка, но бяха черни на цвят.

# 274
  • Мнения: 2 665
Ползвате ли за нещо шампоан, който  не ви понася, но не ви се хвърля?

# 275
  • Мнения: 2 285
Ползвате ли за нещо шампоан, който  не ви понася, но не ви се хвърля?

Да, от години си почиствам санитарията в баните с такива.
Използвам ги и за почистване на обувки/маратонки/водоустойчиви ботуши (т.е. почти всичко, без велур).
Вършат ми прекрасна работа.
Би могло да пресипеш непотребния шампоан и в дозатор и да се ползва за миене на ръце.

# 276
  • Мнения: 6 282
Ползвам непотребния шампоан за пране на малки килимчета тип "киче" и за други неща ,които с четка на ръка трябва да пера Party

# 277
  • Мнения: 2 210
С шампоан пера пуловери, шалове, ако имам балсам за коса, който не ми харесва, слагам и от него.

# 278
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
Душ гелове и шампоани, които не ми харесват, ползваме за миене на ръце вместо течен сапун.

# 279
  • Мнения: 13 603
Ръжда от текстил, успешно съм махала с лимонтозу, леко се намокря мястото и отгоре се поставя лимонтозу, ако не стане напълно от първи път повтарям два-три пъти, то си е лимонена киселина, така че има логика в това с лимона.
Вероятност да се увреди кожата сигурно има.
Не може ли да се смени тази метална част, сега и да изчистиш ръждата, пак ще направи.

# 280
  • Мнения: 1 893
Не, няма как да се смени - това са металните "кръгчета" около всяка от дупките за връзки.

# 281
  • Мнения: 2 665
Благодаря ви за предложенията за шампоана, ще се възползвам със сигурност.

# 282
  • Мнения: 2 210
Ръжда се маха с кока-кола.Не знам как ще подейства на обувки обаче.Може би с памучен тампон...В ДМ има препарати за премахване на ръжда.

# 283
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 951
Не, няма как да се смени - това са металните "кръгчета" около всяка от дупките за връзки.
Обущар може да ги смени, те имат при тях такива, имат и клещички, с които се стягат. Даже и в големите строителни магазини има клещички с набор от метални рингчета. Ако си по-чевръста, може и сама да си ги смениш. Лесно е.

# 284
  • Мнения: 5 076
Как да изтъркам сапунената утайка от пода в банята?
Освен на 4 крака и 1 час търкане с телената четка.
Всевъзможни препарати съм пробвала и абразиви,котления камък го чистят,но натрупания и засъхнал сапун не.
Пробвала съм и с оцет и сода,никакъв ефект.
Знам,че е хубаво след всяко къпане да се измива обстойно банята и да се забърсва с парцал,но сме 5 възрастни човека,няма как след всеки да търча и да следя.

Общи условия

Активация на акаунт