Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 617
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 14 520
Благодаря за предложенията. Това с купата вода ще го пробвам, иначе и аз оставям вратата отворена да се изпари колкото може препарата, но не съм се сетила да включа фурната.

SANO-то като гледам става и за съдове, може би е една идея по-безвреден..

Също това бих препоръчала, много съм доволна от препаратите на Сано, а конкретно този за фурна е най-добрия препарат за фурна, който някога съм ползвала. С него чистя и керамичните котлони (въпреки, че сано имат и препарат за керамични котлони, този за фурна ги чисти по-добре).
Според мен препаратите им са много щадящи откъм вредни вещества, то го пише и на опаковките, аз съм се и уверила, че е така, ако някой го интересува ще напиша как и защо.

Микровълнова чистя с купичка вода и сода бикарбонат, но ако е захабена е трудно. Поне 5 минути да ври водата вътре.

# 301
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 330
Микровълновата съм я чистила и с обелки от портокали във вода, пак става.

# 302
  • Мнения: 1 893
Ползвали ли сте неутрализатор на миризми?
У дома пушим само в кухнята, вратата към другите помещения е затворена и въпреки това в коридора мирише на цигари. Случвало се е дори и в съседната стая да проникне неприятната миризма.
С ароматизатор проблемът не се решава - той само замаскирва, но не премахва миризмата.
Чела съм за неутрализатори, предимно онлайн се предлагат, но на сляпо не бих поръчала, тъй като цените им никак не са ниски.
Ако някой е ползвал и е доволен, моля, нека сподели.

# 303
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 318
Аз отказах цигарите но като пушех задължително палех свещ има такива антитабак свещта поема някак дима но не оставях пепелници незатворени Simple Smile И на пуснат абсорбатор пушех ох добре че ги отказах - много неудобства ми причиняваха Simple Smile

# 304
  • Мнения: 10 124
Мокра хавлиена кърпа съм поставяла в стая, където се е пушило.
Според мен има ефект, но и много рядко се случва да се пуши в помещение у нас.
Ако постоянно се пуши, там вече не знам, би ли имало същия ефект.

# 305
  • Мнения: 1 426
С какво мога да изчистя стелката и вътрешната част на обувки от естествена кожа? Зимните не се цапат много Т.к. Се носят с чорапи но летните стават едни черни и отвратителни след няколко носения

# 306
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
НИкакъв ефект няма, нищо не помага. Пуши ли се, усеща се с години после. За постоянно пушене говоря. Имам чувството, че стените даже поемат миризмата. В дома на нашите се пуши само в кухнята, години наред, ползват се всякакви номера за заличаване на миризмата, но влезеш ли, веднага се усеща.

# 307
  • Мнения: 9 816
Благодаря за предложенията. Това с купата вода ще го пробвам, иначе и аз оставям вратата отворена да се изпари колкото може препарата, но не съм се сетила да включа фурната.

SANO-то като гледам става и за съдове, може би е една идея по-безвреден..

Също това бих препоръчала, много съм доволна от препаратите на Сано, а конкретно този за фурна е най-добрия препарат за фурна, който някога съм ползвала. С него чистя и керамичните котлони (въпреки, че сано имат и препарат за керамични котлони, този за фурна ги чисти по-добре).
Според мен препаратите им са много щадящи откъм вредни вещества, то го пише и на опаковките, аз съм се и уверила, че е така, ако някой го интересува ще напиша как и защо.

Микровълнова чистя с купичка вода и сода бикарбонат, но ако е захабена е трудно. Поне 5 минути да ври водата вътре.

Мен ме интересува Simple Smile

# 308
  • Мнения: 14 520
Чистя фурната, котлоните, плотовете в кухнята и банята с гумени ръкавици. Преди да ползвам препаратите на Сано един чифт ръкавици се скъсваше (нацепваше се около върховете на пръстите) за около месец т.е. 3-4 основни почиствания. Мислех, че е защото ноктите ми са много твърди и те късат ръкавиците.

Като започнах да ползвам сано ръкавиците вече не се цепят, мога да откарам с един чифт цяла година. От това ми стана ясно, че явно другите препарати са толкова силно разяждащи, че разяждат гумата. Със сано няма такова нещо, а банята даже я чистя и с препарата им против мухъл.

# 309
  • Мнения: 910
    А налага ли се търкане, или с по-силна струя вода при изплакване ще стане?

# 310
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 951
Банята я мия със Сано за котлен камък 1 път седмично, пода търкам с твърда четка с дръжка и най-обикновен неразреден препарат за под. В другите дни само плакна, тъй като аз се къпя последна. 3-ма възрастни сме, банята е прилично чиста и издържа в добър вид от неделя до неделя.
За микровълновата ползвам капак, но преди това я бършех с влажна кърпа след всяко зацапване, още докато е прясно.
Фурната я чистя с А1 или Мелио. После загрявам на макс да поработи 10-20 мин и отново забърсвам с чиста кърпа.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 11:48 от blue.angel

# 311
  • Мнения: X
Аз от няколко години си почиствам банята с препарата против мухъл. Не остават нито петна от сапуна, нито наслоявания. Пръскам и след десетина минути отмивам. Само трябва добро проветряване след манипулацията.

# 312
  • Мнения: 13 249
Фурната почиствам с разреден https://www.supermag.bg/images/produkti2015/somat-anti-greace.jpg?w=800. Накисвам, оставям половин-един час и забърсвам.

# 313
  • София
  • Мнения: 12 006
Фурната почиствам с разреден https://www.supermag.bg/images/produkti2015/somat-anti-greace.jpg?w=800. Накисвам, оставям половин-един час и забърсвам.
Ей, тва е хитро. В каква пропорция го разреждаш и ползваш ли ръкавици после при миенето?

# 314
  • Мнения: 13 249
Слагам малко вода директно във фурната+ препарата, да може да се размазва лесно. Намазвам без ръкавици, само с гъбка или домакинска хартия. Намазвам и стъклото. После чистя с навлажнена домакинска хартия или гъбка, ако е по-замърсено може и с ножчето за керамични котлони, но няма нужда от голямо търкане, много лесно става. 

Общи условия

Активация на акаунт