Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 311
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 516
Това го направихме, след като вече имаше петна Grinning За леглата в детската купихме протекторите преди да дойдат матраците, за да предотвратим нещо подобно Simple Smile

# 556
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Много благодаря за съветите. Ще опитам с кафето и содата.  Това с млякото май ще го пропусна, защото най-много да го обърна и после няма да мога да го изчистя. Disappointed

# 557
  • Мнения: 21 275
Сутринта пръсках в спалнята ни против насекоми , трябва ли да изпера спалното бельо след тази интервенция ?

# 558
  • Мнения: 1 179
Сутринта пръсках в спалнята ни против насекоми , трябва ли да изпера спалното бельо след тази интервенция ?
Ако си пръскало в цялата стая във въздуха, има вероятност да е попаднал препарат върху леглото. Бих го изпрала за всеки случай.

# 559
  • Мнения: 21 275
В цялата стая ,но ниско долу -пода ,и рамката на прозореца.
Ще ги сменя и изпера за всеки случай.
Благодаря.

# 560
  • Мнения: 46 520
Преди няколко страници питах за накрайник за еднократни кърпи подочистачка. Намерих! Случайно днес докато чаках на опашката в DM и се зазяпах какво са накачили наоколо Joy 5-6 лв. беше, без дръжка, става на стандартните конусовидни.
Ето го, основата е от пластмаса, а над нея има гумена, мека подложка, за да приляга плътно по пода, с 4 дупчици за фиксиране на кърпата Grinning
 
Много благодаря! Само защото е любим бял пуловер /памучен/ на сина ми ще пробвам някои от предложените варианти и ако резултатът е добър, ще докладвам по кой начин съм се справила:laughing:
С белина Аче оправям такива. Не е като тази от едно време, много е щадяща, даже на пантално с шарки, пробвах единия крачол, че имаше кал и не избеля, но го почисти.
Вениш също.

По матрака на кошарата има петна от напикано, а скоро, живот и здраве, ще ни трябва. Има ли начин да ги отстраня? Мисля си да ги напръскам със Спот, Фрош, обезмаслител и всякакви други препарати против петна, да го оставя и после да търкам с четката, н що не знам дали ще има ефект...
Според мен ще стане с препарат за сухо пране. Отгоре протектор и чаршаф и готово. Чак пък нов заради едно петно не е нужно Simple Smile

малката лисичка, аз не пера, не сме имали проблеми.

# 561
  • Мнения: 2 516
Случайно забелязах, че матрачето е със сваляем калъф Joy Та, изпра се без проблем с бебешки прах:))

# 562
  • Мнения: 6 622
Дали е възможно да се изперат петна от череши от любимото розаво панталонче на детето? Вече се опитах да го изпера с препарат за предпране на ДМ ,но не се получи.

# 563
  • Мнения: 2 195
Опитай с кисело мляко върху петното.Малко да постои и после изпери.При фиксирано петно може би ще трябва няколко пъти.

# 564
  • Мнения: 6 622
Благодаря ,ще пробвам.

# 565
  • Мнения: 24 353
А петна от кайсии с какво да третирам?Търках със сапун за петна, пробвах със Спот, пуснах в пералня....Избледняха, но ги виждам

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 13:43 от Г-жа Рамацоти

# 566
  • Мнения: X
За друг път може да ви бъде полезно. Петна от червени плодове, като череши, малини се третират с вряла вода, без всякакви препарати. Търка се до изчезване на петното. Ако се сложи сапун или препарат за петна, той фиксира лекето и след това е мисията невъзможна.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 14:15 от Анонимен

# 567
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Здравейте!
Предполагам, че е коментирано, но не съм чела цялата тема, за което се извинявам предварително.
Как мога да изчистя пастели и флумастери от стена?
Ще пребоядисваме детската стая, но тя е толкова изрисувана, че новия латекс едва ли ще покрие.
Иска ми се преди това да обработя художествените произведения на малкия ми син.

# 568
  • Мнения: 47 993
Флумастерите са на водна или спиртна основа, съответно с това се чистят
Пастелите обаче вероятно са маслени? Може би обезмаслител? Магическа гъба?

# 569
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Благодаря, Хепи! bouquet
Маслени пастели са, да.
Имам магически гъби в къщи. Обезмаслител нямам, но ще купя. Да препоръчате някой?
И моливи има по стените, но те предполагам, ще се изчистят най-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт