Име за момиче /производно на Димитър/

  • 12 473
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 031
Здравейте, много бих искала да кръстя бебето на баща си Димитър, но Димитрина не ми харесва а мъжа ми твърдо не иска Димана, затова ми хрумна нещо ново - Димитреа, моля ви дайте мнение или предложения!

Никъде не видях дори да се споменава. Прочетох, че иска:
- да си личи, че е кръстено на Димитър
- че иска да има имен ден на Димитровден (ако е кръстено на дядото)

И определено не е по-странно или по-неблагозвучно от Димитреа. Въпрос на възприемане от родителите.

# 31
  • Мнения: 18 562
Мама Ру, тя пише, че не иска остаряло име. От тази гледна точка го казах. Дали ще е Димитрина или Димитричка е все тая почти. Далеч съм от мисълта, че авторката ще кръсти детето си с едно тези имена. За Дамяна какво ще кажеш? Хубаво рядко име, горе долу е близко.

# 32
  • София
  • Мнения: 22 948
Дамян/а май си имат отделен имен ден, нали?

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 09:22 от sea.sea

# 33
  • Мнения: 18 562
Sea,със сигурност имат свой имен ден. Не зная кога е. Имаше нещо Св. ДАМЯН и Козма. Може тогава да е. Моя далечна братовчедка е Дамяна(12 год някъде е). Кръстена е дословно на дядо си Дамян.
За мен да е близко до Димитър и да е толкова сходно, че да има и имен ден на Димитровден е почти невъзможна задача. Трудно ще се измисли такова име, което хем да е близко хем да е хубаво.
Затова предложих Дамяна. Нали е кръстена на дядото. Какво повече.? Ще си има нейн си имен ден. Много е ограничаващо така с кръщаването на родители. Ако вземеш само буквата пак е чудесен компромис и е комплимент съм дядото . Имаш вече безброй варианти и е достатъчен жест.😊
За Дариите понеже се спореше. Именния ден е на 19 Март.Аз родих моята дъщеря на тази дата и проверявах светците около термина.Св Дария и Хрисант.

# 34
  • София
  • Мнения: 22 948
Благодаря, Мис. Редактирах се. Peace

Или е било добавено по-късно или съм го пропуснала това на кого ще се кръщава.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 54 444
Здравейте, много бих искала да кръстя бебето на баща си Димитър, но Димитрина не ми харесва а мъжа ми твърдо не иска Димана, затова ми хрумна нещо ново - Димитреа, моля ви дайте мнение или предложения!

Мама Ру, след като е писала, че не харесва Димитрина, как ти хрумна да предложиш Димитричка??? Rolling Eyes
Толкова е селско.

# 36
  • Мнения: 7
Момичета благодаря ви за мненията, в крайна сметка мисля,  че щи бъде Димитрея, най-близко е до Димитър и не е толкова остаряло като Димитричка и Димитрина...но е близко.... няма много варианти, това ни звучи най-приятно от Димитър Simple Smile

# 37
  • Nice
  • Мнения: 946
Димитрена?

Димитрана?

Димитрея наистина май-звучи най-добре.
Деметра ми звучи, лично на мен, мноого префърцунено.

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 12:15 от nikaia

# 38
  • Мнения: 2 757
И от мен Деметра. Дъщеря ми има съученичка с това има, казват й Деми.

# 39
  • Мнения: 18 562
Деметра е най-добре. Другото е измислено. Много даже. Но избора си е ваш. Аз само си казвам мнението. Името Деметра го чух когато новия ми началник  каза, че   една от дъщерите му се казва така. Много интересно впечатление ми направи. И е точно на дядо Димитър кръстена. Интересно име, Деми е страхотно галено. Може и Дими, за да е по-близо до дядото.😉 Име на богиня. Почти не се среща.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
  че щи бъде Димитрея

Първо като го видях написано не ми хареса,но сега вече да.Звучно е.Специално.Рядко срещано

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Доротея
Дарина
Далия
Диана



# 42
  • Мнения: 39 318
Баба ми се казваше Димитра. Винаги съм смятала, че е страхотно име.
Деметра също е хубаво.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Митра

# 44
  • Мнения: 54 444

Наистина ли? Shocked

На мен всички производни на Димитър са ми архаични и не бих си кръстила детето с подобно име. Даже и момче. Да му викат Митьо! Rolling Eyes

Деметра пък изобщо няма връзка с Димитър и освен това звучи помпозно и кичозно.

Общи условия

Активация на акаунт