Бебешката количка - цяла наука за второ висше №38

  • 88 656
  • 721
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 1 554
Това не е проблем според мен и ако всичко друго ти харесва си я вземи. Само в движение няма да виждаш бебето, но на него ще му е добре така. Като седнеш някъде си го обръщаш към теб и нямаш грижи. Моята е на годинка и месец сега и ако я завъртя към мен съм сигурна, че ще има да реве...
Благодаря за коментара. Откакто изпробвах количката, не съм спряла да мисля относно липсата на тази екстра. Права си, че е само при движение, но си мисля, че когато бебето е съвсем мъничко има нужда да вижда повече майка си, отколкото околният свят. След споделеното от теб пак започвам да се замислям.

# 451
  • Мнения: 2 430
В парка съм виждала само една майка да вози в летен кош бебе с лице към нея. Понеже си събувало буйките. Като стана на 5 месеца - 6 месеца го сложих в летния кош и никога не съм го возила с лице към мен - а Перегото я има опцията.
За бебето ти си само задкормилното устройство, повярвай ми, че на теб ще ти е по-мъчно, че не можеш да го виждаш, отколкото на него.

# 452
  • Мнения: 8 939
Бебетата до  към 6тия месец основно спят като ги забуташ в колчиката, а след това им е интересно да гледат наоколо.

# 453
  • София
  • Мнения: 1 554
Усещам се, че  започвам да се заглеждам каква е позицията на седалката, когато се разминавам с количка. Иначе Рекарото е сдвоен сенник, като първата част е мрежа с капак и при отстраняване на същия има пълна видимост над детето. Изключително са ми полезни включванията ви.

# 454
  • Мнения: 2 288
Моята количка също няма опция бебето да гледа към майка си в летният кош. На 5-6м, когато я сложих в него ми беше леко некомфортно, спирах и обикалях отпред, за да я нагледам, но всичко това премина на вторият ден. Прави са по-горе, бебето или ще спи, но тогава ще седнеш на пейка и ще си го обърнеш, или ще си изучава света, а за теб има визьор на сенника, за да го наблюдаваш. Според мен, тази екстра, не е важна, колкото удобна седалка с пълно легнало положение и голям сенник с мрежа, за жегите и слънцето.

# 455
  • Мнения: 9 865
Аз започнах да возя в лятната седалка преди 6тия месец и имах нужда да виждам детето, така че тази опция би ми била важна. След 7-8ми месец някъде го обърнахме "към света", защото започна да наднича иззад количката и така досега. Ако няма да се ползва седалка преди 6ти месец, мисля, че липсата на позиция към родителя е съвсем пренебрежима, да не кажа, че няма и нужда.

# 456
  • Мнения: 754
Привет, закупихме Jane Epic 3 in 1 (Micro + Koos) 2016 Blush от немския сайт babymarkt. Внимание, идвам да дам мнооого дъъълъг отзив!
Скрит текст:
Сайтът: обещава безплатна доставка в Германия до 2 работни дни. Спази си го Simple Smile Приема кредитна карта, но не и PayPal, ако акаунтът ви е регистриран в BG (пиша го, защото ние не знаехме). Използвахме и превозвач (срещу 3 лв на кг), който за още само няколко дни ни я докара цяла-целеничка. 😍
Цената: имаха разпродажба на стари модели + допълнителен код за 10%, та заплатихме... 349 евро. Като за нас не е важно, че не е последен модел. Така или иначе предварително я тествахме (и харесахме) в софийски магазин и вероятно не е новина, че същия стар модел тук е 1349-1449 лв. - и когато го намалят, не е с толкова. 😈
Количката: писано е много за Epic, а и още не можем да дадем реален отзив Simple Smile Само да кажа, че всичко си е новичко, аксесоарите са налице, и на първо сглобяване количката изглежда супер! Т.е. не са ни набутали залежала или връщана стока, защото бяхме видяли...
Ревютата за сайта в trustpilot: не мисля, че трябва да се притесняваме от всичко написано в интернет, ето че и в темата има само позитивен опит! Единствено стои въпроса с гаранция, но... се надявам на най-доброто 😇
Поръчката изобщо: безпроблемна, единствено подцених тежестта на пратката - 28 кг. Но дори така, общо заплатихме 774 лв. и не мога да съм по-доволна!! (В Jane UK излизаше горе-долу същото, но имаха червена и синя, докато в babymarkt е лилава - мен ме грабна повече) 💜

# 457
  • Мнения: 92
 Завиждам на хората,които избират бързо и без колебания.Аз съвсем не съм от тях!Накрая ще тегля томбола и каквото се падне:(
  Позицията с лице към майката не е най-важната опция в една количка,но с първото (ревящо) дете ми беше полезна.Явно е до дете,но това няма как да го предвидим.На Caybex-а освен позицията ме притеснява и трудното сваляне на тапицерията за почистване(гледах клип),Peg Perego-то ми се вижда тромава и огромна в сравнение с останалите две,но пък коша 6+ ще ползвам след есента,т.е. по-добре да е по-защитен от външния свят.Recaro-то и аз друг минус,освен позицията не видях(може би коша за новородено ми изглежда малко"дървен"),но пък това,че побира по-големи деца е супер.Но това са все впечатления без физически контакт.Нямам много време още за чудене;)

# 458
  • Мнения: 2 430
Значи Перегото може и да има недостатъци, но тромава и огромна ОПРЕДЕЛЕНО не са от тях.

# 459
  • Мнения: 92
Значи Перегото може и да има недостатъци, но тромава и огромна ОПРЕДЕЛЕНО не са от тях.

 Точно заради това пиша по групите,благодаря много.А събира ли без проблем спящо 3-годишно дете?

# 460
  • Мнения: 2 430
Това не мога да кажа, синът ми ще прави две годинки. Но той е висок около 88 -92 см./ не сме го мерили от месеци и съдя по дрехите и последното мерене 88 см/, като седне в летния кош краката са му добре, обаче ми се струва, че сенника му опира в главата.

# 461
  • Мнения: 151
Здравейте,
започвам да се оглеждам за количка. Бебето се очаква август, но мисля да взема мак 2в1, защото тук, където живея е доста по- топло от българската есен.
В общи линии изискванията ми са:
-да е висока, че аз съм 175
-въртяща дръжка по възможност
-място за крачета да е регулируемо, а не фиксирано като в "яйце"
-голям кош
-все пак да не е много тежка
-цена около 800- 1000 (макс) лева

Благодаря ви! Знам, че ще ми помогнете да намеря идеалната количка Simple Smile

# 462
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
Значи Перегото може и да има недостатъци, но тромава и огромна ОПРЕДЕЛЕНО не са от тях.

 Точно заради това пиша по групите,благодаря много.А събира ли без проблем спящо 3-годишно дете?
Извинявам се за въпроса, но вие в чужбина ли сте? В БГ децата на 3г, много рядко се возят все още в количка, а камоли да спят в нея. Ръста на 3г. е средно 98см. Само една от общо 6(шест
) колички, който съм ползвала с две деца е можел да побере такова човече. Количката е Мамас & Папас Мило, но аз я ползвах 5 месеца и я смених с по-лека. Но принципно седалката имаше дължина 97см.

# 463
  • Мнения: 170
Здравейте, мили дами! Flowers Hibiscus
Записвам се да следя темичката с интерес и вълнение, въпреки, че ми е доста рано за покупка на количка. Просто вълнението е толкова голямо и веднъж от любопитство влязох в един магазин на Хиполенд, просто да се полюбувам и да си представя как след няколко месеца ще извеждам на разходка моето бебче и ще го гледам как спинка.🤗
Първа бременност ми е, засега всичко върви наред, но реших, че специално за количка има много какво да се прочете като съвет и съм готова да попия всички полезни съвети, които ще получа тук. Терминът ми е за началото на септември и като цяло чуденията ми са какъв тип количка се избира за есенно бебе. Впредвид зимния период, който се задава впоследствие.

# 464
  • Мнения: 92
Значи Перегото може и да има недостатъци, но тромава и огромна ОПРЕДЕЛЕНО не са от тях.

 Точно заради това пиша по групите,благодаря много.А събира ли без проблем спящо 3-годишно дете?
Извинявам се за въпроса, но вие в чужбина ли сте? В БГ децата на 3г, много рядко се возят все още в количка, а камоли да спят в нея. Ръста на 3г. е средно 98см. Само една от общо 6(шест
) колички, който съм ползвала с две деца е можел да побере такова човече. Количката е Мамас & Папас Мило, но аз я ползвах 5 месеца и я смених с по-лека. Но принципно седалката имаше дължина 97см.

  Не съм в чужбина ,знам,че много майки ще ме упрекнат за "късното возене", но опита с първото ми дете показва,че след като проходи я ползваме основно за сън,дълги преходи и превоз на аксесоари Wink.

Общи условия

Активация на акаунт