Бебешката количка - цяла наука за второ висше №38

  • 88 680
  • 721
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Максимум 30 минути без почивка, после го вадиш за 5 минути, на всеки час правиш почивката 10 минути. Това ни го каза ортопед

Столчето за кола може да бъде ползвано неограничено време ако това не става всеки ден.
Не е проблем детето да бъде возено 4-5 часа без прекъсване.
Системното возене обаче (всеки ден за повече от 1 час и половина) може да доведе до неправилно развитие на белият дроб, тъй като главата от тежестта преминава напред и ограничава възможността детето да поема въздух в пълният обем на белият дроб.
На ортопеда - много здраве Grinning
Костната система на децата е по - скоро хрущялеста, процесът на преминаване от хрущял в кост се нарича осификация и продължава доста дълго, няма никакъв шанс за гръбначни изкривявания Wink

# 481
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Благодаря много за бързия и изчерпателен отговор.Hug  Това ми е първа бременност и нямам никава представа от колички, кошове и тн, та сега събирам информация и се уча. Предпочитам сега да питам и да разбера + и - отколкото да експерементирам с детето.Blush По принцип аз искам и търся количка със всички кошчета, седалки и кошници, не искам да спястявам, просто се чудех защо някои майки казват, че за летни бебета не ползват кош за новородено, а като за начало ползват кошницата за кола и после направо преминават на летните столчета.
Това не е упрек към никого, просто събирам информация и мнения от по-опитните.

# 482
  • Мнения: 8 942
Можеш и цял ден да си го возиш в кошницата, в колата, на рамата, където искаш. Бебето огладнява, напишква се, нааква се на не повече от три часа. А позата в кошницата е чудесна,  с крачета поза жабка почти, което е чудесна превенция на луксация.

# 483
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Благодаря много за бързия и изчерпателен отговор.Hug  Това ми е първа бременност и нямам никава представа от колички, кошове и тн, та сега събирам информация и се уча. Предпочитам сега да питам и да разбера + и - отколкото да експерементирам с детето.Blush По принцип аз искам и търся количка със всички кошчета, седалки и кошници, не искам да спястявам, просто се чудех защо някои майки казват, че за летни бебета не ползват кош за новородено, а като за начало ползват кошницата за кола и после направо преминават на летните столчета.
Това не е упрек към никого, просто събирам информация и мнения от по-опитните.

Да кажем така:
Кошът за новородено е вашата спалня, голяма, удобна, с дебел и комфортен матрак. При него няма нужда да връзвате детето, тъй като има високи страници и няма опасност да го загубите по пътя Grinning
Детската количка, дори тези с напълно легнало положение (подходящи от раждането) са по - скоро походно легло, обикновено по - твърди, състоящи се от пластмаса и таппицерия. При тях е задължително детето да е фиксирано с коланите на количката, за да не го загубите при слизане и качване по тротоари и др. предпятствия.
Столчето за кола на шасито на количката е за кратки разходки или за случаите в които ще пътувате по - дълго, отколкото се разхождате Simple Smile
То обаче е задължително при пътуване и е най - важната покупка (не само за новородените, а и за по - големите деца), единственото което обезопасява живота и здравето на децата.

# 484
  • Мнения: 202
Момичета за лятно бебе живот и здраве има ли нужда от 2 коша или само от летен, който е с опция за различни позиции на гръбчето?

Според мен няма нужда от два коша. Само с летния вариант е ок. Ако се слага кошницата за кола на рамата, на мен ми е много удобно за малко бебе.

Моето бебе е родено началото на август и съм с такава комбинация. Доволна съм от избора си
Бихте ли споделили количката?

Аз съм се спряла на nuna pepp lux, ако може и вие да дадете предложения за количка с летен кош и ако има възможност и столче за кола

Аз съм с mamas and papas ocarro и съм много доволна, а кош за кола cybex, който е супер удобен на бебка и има и легнало положение което ми беше супер полезно

# 485
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Можеш и цял ден да си го возиш в кошницата, в колата, на рамата, където искаш. Бебето огладнява, напишква се, нааква се на не повече от три часа. А позата в кошницата е чудесна,  с крачета поза жабка почти, което е чудесна превенция на луксация.

Не сте права.

# 486
  • Мнения: 92
  Аз да се похваля,че си поръчах количка.След месец ежедневно 24-часово чудене,се спрях на Peg Perego book plus modular XL sportivo.Искаше ми се да изчакам раждането,но намалението в Примапапа е до днес.Много се надявам да съм направила правилния за мен избор.Благодаря за търпението на всички,впечатления вероятно ще имам след месец Wink

  Относно летните бебета и т.н.кошници...Всичко е въпрос на лична преценка.Ползвах кошница с първото дете(родено през май),когато се налагаше да пазарувам в хипермаркет,пред кабинета на педиатъра,но нито минута повече.Аз не бих си спестила коша за новородено.
 

# 487
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Отзиви за този модел за новородено http://detski-magazin.com/sedmichna-promocia/detska-kolicka-peg- … o-fleur-8212.html ?

# 488
  • Мнения: 8 942
Можеш и цял ден да си го возиш в кошницата, в колата, на рамата, където искаш. Бебето огладнява, напишква се, нааква се на не повече от три часа. А позата в кошницата е чудесна,  с крачета поза жабка почти, което е чудесна превенция на луксация.

Не сте права.


Защо?

# 489
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Можеш и цял ден да си го возиш в кошницата, в колата, на рамата, където искаш. Бебето огладнява, напишква се, нааква се на не повече от три часа. А позата в кошницата е чудесна,  с крачета поза жабка почти, което е чудесна превенция на луксация.

Не сте права.


Защо?

Защото
Системното возене обаче (всеки ден за повече от 1 час и половина) може да доведе до неправилно развитие на белият дроб, тъй като главата от тежестта преминава напред и ограничава възможността детето да поема въздух в пълният обем на белият дроб.
Не е достатъчно да направите 5 почивки по 5-10 мин.
При системно ползване повече от 1.5 часа детето не пълни (не отваря) белият дроб напълно и тъй като органите имат памет е възможно дробът да не се развие правилно и детето да не диша в пълният възможен обем.
Системно е возенето всеки ден.
Няма проблем 5 дена да возите детето в столчето по цял ден, но не и 6 месеца всеки ден

# 490
  • Мнения: 8 942
Бихте ли сложили линкове с проучвания по темата?

# 491
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Бихте ли сложили линкове с проучвания по темата?

https://www.nhs.uk/news/pregnancy-and-child/warning-over-babies- … ing-in-car-seats/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3820586/Health-fears-let … king-airways.html

Ако се разровите достатъчно съм сигурен, че ще намерите и други материали по темата

# 492
  • Мнения: 8 942
Благодаря.

# 493
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Не ми се вижда като модел за новородено.

# 494
  • Мнения: 1 392
Е може ако новороденото е станало на 5-6 месеца и тогава се ползва, и то лятото!

Общи условия

Активация на акаунт