Фолиевата киселина и витамините по време на бременност

  • 8 760
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
взимах витамини и наблягах на повече пловове, по-малко пържено и т .н Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 660
 Много скъпа е тази фолиева киселина 22 лв за 30 таблетки Hushed https://apteka.framar.bg/30047678/фемибион-1-таблетки-30

# 17
  • Мнения: 556
Не е ясно дали съм бременна, но се надявам! Пия фолиева киселина и Омега 3. От скоро спрях да консумирам "опакована храна" и тестени продукти, което автоматично изключи и всички сладкарийки.

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Приемах фолиева киселина 1-2 месеца преди да забременея, и до 3-ти месец на бременността. Като хранене- наблягах на плодове, зеленчуци, домашна храна.

# 19
  • Мнения: 940
витамини

# 20
  • Мнения: 1 557
Здравейте,
по време на моята бременност приемах фолиева киселина до 12г.с. и ядях разнообразна храна в малки количества.

# 21
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Приемах фолиева киселина два месеца преди да забремея, и до третия месец на бременноста.След това пих витамини през останалата бременност.

# 22
  • Мнения: 630
Пия фолиева киселина и се храня здравословно, като гледам да ям повече плодове и зеленчуци.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 240
Започнах приема на фолиева киселина, когато започнахме опитите за бебе. Вече съм в 3ти месец и пия по таблетка на ден.  Храненето се старая да е балансирано, като наблягам на плодове, зеленчуци, ядки, месо,-яйца и млечни.

# 24
  • София
  • Мнения: 574
През цялата бременност пих фолиева к-на и витамини за бременни.Храних се здравословно-салати,фрешове,печена риба и пилешко,обожавах да пия по 1 литър прясно мляко:)

# 25
  • Мнения: 194
Да, приемала съм допълнително витамини, както и магнезий и омега 3, но гледам да наблягам на разнообразно меню, както и плодове и зеленчуци.

# 26
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
Приемам фолиева киселина,много плодове и зеленчуци,много вода и домашно приготвени смутита .Опитвам се и да се храня здравословно, защото очаквам скоро да е положителен теста за бременност ☺

# 27
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Фолиева киселина и много сезонни плодове и зеленчуци

# 28
  • Мнения: 612
Приемах фолиева киселина два месеца  преди да забремея и няколко месеца след това. По време на бременността се опитвах да се храня здравословно.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В първите месеци от бременностите си приемах фолиева киселина, после витамини за бременни. Жалко, че гинеколозите ме тъпчеха с желязо заради нисък хемоглобин, а аз сама открих, че имам дефицит не на желязо, а на Б12. Отделно пиех и магнезий. Наблягах на месо, риба, яйца, сирене, зеленчуци, плодове.

Общи условия

Активация на акаунт