Предстои ми инсеминация - Тема No 25

  • 73 345
  • 814
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 7 645
Няма как цветната снимка да се отрази на яйцеклетките?! Все едно да кажем, че като правим рентгенова снимка на корем и таз или пък на гръден кош си увреждаме сърцето и тнт ...

Както и да е, това вие с доктора си го решавате, просто аз така след 2 хидротубации с различен резултат се наложи да направя и цветна снимка.
Някои клиники не правят цветни снимки защото нямат апарата, но ако се окажат проблемни тръбите и пожелаете да кандидатствате за финансиране, ще трябва да направите и цветна снимка.

Мен лично са ми много болезнени тези процедури. При първата хидро без упойка припаднах. При втората с упойка нямаше драма. Цветната пак я направих с упойка. Но такива като мен са по-скоро рядкост.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И аз да се изкажа за цветната снимка...бях се нагласила за адската болка и въпреки, че имах избор дали да сложа упойка или не, реших да не слагам. Не е приятно определено. Точно като силни болки при цикъл. Не е болка за умиране и всичко трае няколко минути. Определено случаи като този на Brayda са рядкост. И пак това с болката е изключително субективно според мен. Flowers Hibiscus

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 340
Да се включа и аз по въпроса с цветната снимка. Също беше много търпимо, без упойка(имам алергии към повечето). Говорейки с другите момичета, които бяме на тази манипулация стигнахме до извода, че при сраствания явно е по-болезнено. Но това е само от коментари. Цветната снимка ми я приложиха и към документите за инсеминациите.

# 738
  • Мнения: 1 033
Благодаря ви Flowers Hibiscus

# 739
  • Мнения: 295
И при мен цветната снимка беше без упойка. Болезнено , но търпимо е и е наистина за не повече от пет минути. След това имах болки около 30 Мин и леко кървене два-три дни и това беше. Едната тръба се оказа напълно проходима а другата пропусна малко под по-високо налягане и там определено заболя повече, отколкото когато пусна вещество през проходимата. Не р страшно , не се тревожи

# 740
  • Мнения: 135
Аз пък, тъй като имах отрицателни тестове за хламидия, микоплазма, уреоплазма и също така спонтанен аборт година и половина преди да стигнем до инсеминация, отказах протоколно да ми се прави цветна снимка. На своя глава реших да предпримем инсеминацията без образно излседване на тръбите. Като цяло протоколното използване на изследвания в медицината без вкарване на логична мисъл за случая на всеки отделен конкретен пациент доста ме дразни.

# 741
  • Мнения: 1 033
Ами то май не е чак само протоколно. Все пак ако има проблем с тръбите инсеминациите няма да доведат до никъде.

# 742
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами то май не е чак само протоколно. Все пак ако има проблем с тръбите инсеминациите няма да доведат до никъде.
А в част от случаите и ин витрото, също

# 743
  • София
  • Мнения: 7 645
Ясно е, че има ли проблем с тръбите и затрудняват генетичния материал да се придвижи, няма как да има бременност или поне не нормална.
Проверката на тръбите преди инсеминация особено ако ще е със стимулация на яйчниците (за която също е известно, че им намалява резерва) е задължителна, нещо като ПКК и тнт преди операция/пълна упойка примерно.
Защо ще иска някой да си причинява това на яйчниците, без да е сигурен в тръбите си поне, както и в мъжкия материал?

Много неща могат да причинят задебеляване, огъване и др проблеми в малкия таз и тръбите, не само плазми и хламидии.
Дори честите боледувания на едно момиче като младо, настинки, дълго ходене с "гол кръст" както едно време правехме дори и зимата и тнт, могат да доведат до възпаления в малкия таз, които да са протекли без симптоми и тнт.

както и да е Simple Smile
всеки си знае за себе си, тук е само форум
дано всички имаме късмет рано или късно

# 744
  • Мнения: 601
И аз, като Брайда забелих очите при хидро-то. А принципно търпя на болка, но явно тази процедура не ми понесе. Повече без упойка -НЕ!

# 745
  • Мнения: 135
Момичета не ме разбрахте. Ясно ми е напълно защо кое и как се прави. Просто ви казвам, че има конкретни случаи, при които протоколът да се прави не е на 100 процента наложащ. Както при мен например, при положение, че имах случила се бременност и отрицателни маркери за тазови инфекции, никога не съм имала коремна операция, която евентуално да причини сраствания в коремната кухина. В ход на тези разсъждение не направихме хистеросалпингография. Първата ми и единствена инсеминация беше успешна. Затова казвам, че понякога се протоколизират нещата и не се обръща мн внимание на конкретния случай. Мн ясно, че си има показания, където задължително трябва да се направи - при ин витро изобщо не коментирам - там без такова изследване не можеш да минеш.

Последна редакция: вт, 07 авг 2018, 19:57 от Esvelda

# 746
  • Мнения: 1 445
Esvelda наличие на предишна бременност не е сигурност за пропускане на тръби (и аз имам предишни бременности, но пък едната ми тръба се оказа не пропусклива)  както и липсата на коремни операции. Тръбите могат да се запушат и преплитат по 100 др. причини. Тук не говорим за протокол, а за добре свършена работа.

# 747
  • Мнения: 6 461
Някоя от тръбите, или и двете, може да са силно нагънати или по-дълги от нормалното, по рождение. А в такива случаи ембриона не успява да стигне на време матката за да се имплантира и има предпоставка за извънматочна бременност. Някои особености на матката по рождение също могат да са предпоставка за проблем с имплантацията и износването. Все неща  които няма как да се видят  без ЦС.

# 748
  • Варна
  • Мнения: 231
Напълно съм съгласна с Жоржи и geizer. Още повече, когато една инсеминация се извършва със стимулация, мисля, че е абсолютно безотговорно да не се проверят тръбите преди това. Изхода може да е щастлив (както при Esvelda, за което много се зарадвах), може обаче да има и много лоши последици. Тези неща не се оставят на късмета.

# 749
  • Мнения: 45
В началото на тази година като започнах с изследванията лекарката ми каза, че не е задължително да правим цветна снимка при положение, че съм родила преди две години и едва ли тръбите са се запушили за толкова време. Т.е. щом е имало забременяване в последните години и е нямало предпоставки за влошаване качеството на тръбите би трябвало пак да може да се забременее. Аз направих, защото исках да съм сигурна на 1000%.
Сега имам въпрос с главно В. Имала ли е някоя случай на стимулация - двойно по-силна от обичайното за инсе, при която да не е произвела ни един фоликул? ПРАЗНО!!!

Общи условия

Активация на акаунт