Предстои ми инсеминация - Тема No 25

  • 73 285
  • 814
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 75
Аз бях с над 5 TSH. След 1 месец еутирокс, преди 1вата инсеминация  падна на под 1. Бях толкова приятно изненадана, че повторих изследването.. не ми се вярваше. Потвърди се резултата. От тогава не съм го мерила, просто си пия хапчетата.

# 421
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета!След 3 години бебеправене и неуспехи най-накрая се взех в ръце и започнах изследвания.На 27 съм с изчерпан яйчников резерв.АМХ- 0.7.Вчера ми беше първата инсеминация на естествен цикъл.Спукан фоликул.Предписаха ми дуфастон 3x1, фемостон x1,и ортамол Натал.Днес цял ден имам спазми ниско долу,това нормално ли е ?Много съм притеснена, защото това е единствената ми надежда.Моля за мнения.Благодаря Ви предварително 🙂😶

# 422
  • Мнения: 783
Miskra, съвсем нормално е- аз имах 2 дни спазми след това,не се притеснявай и успех!😊

# 423
  • Мнения: 200
Black coffee моето tsh е на края на март беше 3.18.Увеличиха ми lthyroxin на 75.Ендокриноложката и имунолога решиха,да направя вливки заради висок МАТ,имам Хашимото.Относно тсх,ми каза няма проблеми,предполагам,че с новата доза,ще падне.Сега съм в стимулация,утре съм на преглед и ще видя кога ще бъде инсеминацията и вливката.

# 424
  • Мнения: 45
Nandin, още не ми е започнала стимулацията (поне така мисля, хахаха), но от няколко дни пия Медтол и Примолут ние. Може ли да е свързано с това?
Оффф, тъкмо си мислех, че съм оправила всичко и този проблем е елиминиран. Два месеца го свалях TSH и накрая ендокринологът ми каза, че сме достигнали желания резултат и от тук нататък да пускам изследвания през няколко месеца. А то на втората седмица - изненада!

# 425
  • тук-там
  • Мнения: 5 764
Здравейте, момичета!След 3 години бебеправене и неуспехи най-накрая се взех в ръце и започнах изследвания.На 27 съм с изчерпан яйчников резерв.АМХ- 0.7.Вчера ми беше първата инсеминация на естествен цикъл.Спукан фоликул.Предписаха ми дуфастон 3x1, фемостон x1,и ортамол Натал.Днес цял ден имам спазми ниско долу,това нормално ли е ?Много съм притеснена, защото това е единствената ми надежда.Моля за мнения.Благодаря Ви предварително 🙂😶
Контракциите са нежелани след процедура. Може да пиеш нош па - 3 пъти по 2. Успех!

# 426
  • София
  • Мнения: 10 642
Nandin, още не ми е започнала стимулацията (поне така мисля, хахаха), но от няколко дни пия Медтол и Примолут ние. Може ли да е свързано с това?
Оффф, тъкмо си мислех, че съм оправила всичко и този проблем е елиминиран. Два месеца го свалях TSH и накрая ендокринологът ми каза, че сме достигнали желания резултат и от тук нататък да пускам изследвания през няколко месеца. А то на втората седмица - изненада!

Първо повтори изследването и после го мисли. Лекарствата, които приемаш не би трябвало да дадат отражение

# 427
  • Мнения: X
Хайде и аз да питам тези, които са имали високо TSH и са го сваляли с лекарства, с какви стойности правихте инсеминациите? Днес реших да си направя изследвания, просто ей така, и изненада... бях го свалила под 2 с еутирокс, както го искаше лекаря, сега е 3.55. А си пия лекарствата. Ще звъня и на ендокринолога, но се
чудя може ли да се качи и повече точно, когато ще има процедура?!


Тсх се изследва минимум на 45 дни от прием на нова доза. Понеже доста съм се интересувала СЗО препоръчва намаляне на реферетните стойности, а именно горна граница от 4.2 на 2.5. Така че тсх трябва да е дори под 2.

# 428
  • Мнения: 135
Хайде и аз да питам тези, които са имали високо TSH и са го сваляли с лекарства, с какви стойности правихте инсеминациите? Днес реших да си направя изследвания, просто ей така, и изненада... бях го свалила под 2 с еутирокс, както го искаше лекаря, сега е 3.55. А си пия лекарствата. Ще звъня и на ендокринолога, но се
чудя може ли да се качи и повече точно, когато ще има процедура?!

Кога си го изследвала за последно ? Колко време преди да започнеш стимулацията ?

# 429
  • Мнения: 1 040
Black coffee ако си правила стимулация Tsh се повишава при мен се получи същото след 2 поредни стимулации и то с по висока доза еутирокс. Направи си процедурата ако сте в подготовка мен лекар никога не ме карал преди процедурата да си пускам tsh и на база резултат да реши да я прави.  Ако има несец между 2 стимулации ще се нормализира.

Успех!

# 430
  • Мнения: 45

Кога си го изследвала за последно ? Колко време преди да започнеш стимулацията ?

Февруари месец е било над 5. Тогава започвам да пия Еутирокс 25. Края на април е 1.87. И вчера 3.5... Пия само Медрол и Примолут нор, яйчниците все още не ми ги стимулират (не съм много на ясно коя процедура как се нарича).
И мен не са ме карали да го изследвам повече. Ще отида на ендокринолог за всеки случай и пак ще пусна изследване, но ме е яд, защото другата седмица трябваше да ми дойде и да започваме подготовката за инсеминацията.

# 431
  • Мнения: 1 040
От всичко което стимулира яйчниците се полупава този ефект. Аз съм взимала клостилбегит който вече не се продава в аптеките, но има и други препарати като МЕНОПУР с който правят стимулация за IUI. Изследвала ли си хормона в една и съща лаборатория защото има разлика в резултати между лабораториите повтори изследването отново.
По принцип може да си започнеш с 50 от еутирокса , но трябва около 40 дни за да подейства и да паднат нивата.

# 432
  • Мнения: 783
Момичета,аз се отчитам с гаден 1.30 резултат на кръвния. Този път бях по-позитивна и обнадеждена и съответно разочарованието бе по-голямо,нооо нищо Simple Smile Да попитам,ако отида на 5ти ден от цикъла късно ли ще е за стимулация? И на 5ти ден се виждаше къде се оформя доминантния,нали? Нали съм с една пропускаща тръба,и се чудих дали да ида на 3ти ден от цикъла,но май е безсмислено тъй като няма да се види къде се оформя доминантния и съответно дали ще има стимулация този месец..но пък ни знам 5ти дали не е късно.

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 18:55 от Fireee

# 433
  • Мнения: 135

Кога си го изследвала за последно ? Колко време преди да започнеш стимулацията ?




Февруари месец е било над 5. Тогава започвам да пия Еутирокс 25. Края на април е 1.87. И вчера 3.5... Пия само Медрол и Примолут нор, яйчниците все още не ми ги стимулират (не съм много на ясно коя процедура как се нарича).
И мен не са ме карали да го изследвам повече. Ще отида на ендокринолог за всеки случай и пак ще пусна изследване, но ме е яд, защото другата седмица трябваше да ми дойде и да започваме подготовката за инсеминацията.


Спирала ли си Еутирокса или продължаваш да го пиеш и сега по време на стимулацията ?

# 434
  • Мнения: 45

Спирала ли си Еутирокса или продължаваш да го пиеш и сега по време на стимулацията ?

Не съм го спирала, продължавам да го пия.

Общи условия

Активация на акаунт