Деликатен проблем с приятелката!

  • 6 164
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, момче на 17 години съм и имам сериозна връзка с момиче вече от 2 години, много се разбираме, много се уважаваме и сме намерили баланса, хем да не сме досадни един на друг и да сме отделни личности, хем да имаме своите моменти заедно. Та, всичко звучи наред, нали ? Не може всичко да е съваршено- дойде зимата, да, звучи нелепо, но.. В момента сме в такава възраст, че трябва да се развиваме като личности и да се насочваме към приоритетите си в живота, учим, мислим, постоянно сме заети и накрая задънена улица. През лятото беше супер, имахме време хем да учим, хем да се забавляваме, с приятели, събирания, сами, имахме разнообразие, докато сега е такъв период, че всяка седмица се повтаря отново и отново, всеки по задачи, в седмицата се виждаме 1,2 пъти и то на студеното време, а и двамата не харесваме студа и за това не можем да издържаме много на вън и се налага да се прибираме,което е много гадно като се има предвид, че времето ни на седмица е съкратено до минус.Все пак си изкарваме добре, но това не стига, защото го няма разнообразието и не може да излизаме с група от хора, защото едвам намираме време за себе си, та камо ли за други хора да мислим. Мислех си, че това, че не излизаме с други хора, не е чак толкова зле и не ни се отразява, но на скоро забелязах нещо което ме съкруши. Приятелката ми изгуби интерес в мен, защото и предлагам едно и също и едно и също. Също така, може да ме възприема като даденост за момента, защото аз СУПЕР много се старая за нея и искам, колкото и малко време да е, колкото и студено и трудно да е, пак да ходя да я видя. Да, но постепенно видях, че на нея и става безинтересно и някак си се отдръпна. А аз.. аз започнах да се старая още повече и се усещам когато се видим направо се разтапям, защото не съм я виждал и цял ден си мечтая за нея. Тя го правеше до скоро също, радвахме си се взаимно, но сега когато се видим и първоначалната реакция е "по сценарии" един вид, прегръдка, целувка, чувство, но след това когато тръгнем на някъде, тя забравя милите жестове и оставя това на мен. Имам чувството, че ако не я прегърна аз, тя ще започне да говори за нейните си неща и изобщо няма да и хрумне да ме хване за ръка. ЗНАМ, звучи много жалко, но наистина тези неща имат смисъл във връзката, поне в нашата. Защото се виждаме малко, следователно си пишем повече от обикновено, обаче усещам как не отделя време за това и аз глупака, седя във фейса и чакам кога ще влезе на линия и ако влезе дали ще ми пише.. Опитвам се да премахна това чувство за нужда, но само за това мисля, особено в момента, когато я усещам по отдръпната. И аз съм имал отдръпнати моменти от нея, не съм се чувствал толкова като гадже от колкото като много добър приятел, но не оставях да и е гадно, както на мен сега, не подминавах малките жестове, които правеше, за да ми покаже любовта си, а имам чувството, че тя в момента го прави. Говорихме за това, няма как, не съм човек който си мълчи за такива сериозни неща, беше тежък разговор, но стигнахме до заключението, че наистина може да има отдръпване от нейна страна, но ми каза, че си е мислела за нашата връзка и си е мислела за край, но когато си го е помислила всъщност, си казвала "луда ли си, ти го обичаш" и ми каза, че иска да е с мен.Не знам, все пак ме влудява като си помисля за нея и как онзи път не ме е погледнала, когато съм я гледал, или не ми е писала когато е била на линия, или не е започнала разговор първа или де да знам. Малко или много е възможно да е от временното напрежение, защото както аз съм натоварен, тя минава през не толкова приятни неща в семейството й и е възможно това да и се отразява на живота в момента. Знам че сме го изяснили и ми е казала, че иска да е с мен, но все пак като не се сеща за мен и ме боли. Какъв съвет бихте ми дали, да дам време на връзката и на нея ? Да се отдръпна малко от нея, защото наистина чувствам, че съм се обсебил в момента, точно когато бяга малко или много от мен? - повярвайте ми опитвам се да се разсейвам с други неща, но винаги когато върша нещо друго, имам бучка в стомаха, която ми напомня, че има проблем.  Или да продължа да говоря с нея по този въпрос, защото наистина искам да изляза от ситуацията. Тя ми е адски скъпа, като приятел, като партньор, мога да твърдя, че тя е огромна част от моят живот и без нея ще ми бъде адски трудно, защото съм свикнал да виждам подкрепа и приятелско рамо 90% от нея. Целта ми наистина е колкото се може да избегна раздялата и да възвърна предишната ни радост, защото наистина живях когато всичко беше наред. Благодаря предварително, надявам се да ви е поне малко любопитно и да успеете да ме посъветвате. Поздрави Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Да се отдръпна малко от нея, защото наистина чувствам, че съм се обсебил в момента, точно когато бяга малко или много от мен?
Горното бих Ви дал като съвет.

От описанието ми звучи, че момичето е загубило интерес към Вас и вероятно колкото по-отчаяно се вкопчвате във връзката, толкова по-зле ще става.

Подгответе се психически за възможна раздяла, инициирана от нея - това е просто една връзка, тепърва ще имате много други. Не е до зимата, щом ходите от 2 години, значи поне още 2 зими сте преживели. Най-вероятно има друг романтичен интерес, със сигурност е позагубила ентусиазма от началото на връзката, независимо какви ги разправя (то тя го е и казала, разбира се).

В момента е добре да се фокусирате върху уроци, кандидатстудентски изпити и т.н. Студентският живот Ви гарантирам, че ще компенсира всички негативни емоции от раздялата, когато настъпи Wink Междувременно оставете момичето да диша и се наслаждавайте на времето, което Ви остава заедно.

# 2
  • Мнения: 3
Изложих зимата като проблем, защото нещата отначало тръгнаха като "детска връзка", всеки очаква от тези връзки, че не са нищо сериозно и, че са просто "опит", но става въпрос за друго нещо, именно затова казах, че е деликатен проблемът, защото разбирам какво се вижда под моменташните връзки на тийнейджъри и забелязвам каква им е целта и за това не приспадам нашата връзка към тези защото е нещо по-сериозно. Първа любов е и на двама ни и прерасна постепенно, от не толкова сериозно, до много сериозно и по тази скала, миналото лято ние бяхме стигнали доста горно ниво на отдаденост и разбиране, та ние нямахме спомен отделно и като настъпи края на почивката, някак си ни удари от някъде това, че няма да имаме време за нас, както става всяка зима разбира се, но има разлика между "зимите" ако ме разбирате Grinning  Не мисля, че нещата ги разглеждам като "наслаждавайте се на ремето, което Ви остава заедно", защото е различен случая. Надявам се мноого, да не е прозвучало надуто, но наистина мисля, че ситуацията е по "деликатна" Grinning Все пак благодаря Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Надявам се да не прозвучи надуто, но Вие така ги виждате нещата, докато момичето не смятам, че гледа по подобен начин. Ако гледаше - нямаше да пишете теми за съвет в бг-мама. Wink

Учете, работете, изнесете се на квартира (към 20г. е нормална възраст да стане това), няма да Ви пречи вече зимата, ситуациите ще са "деликатни" единствено заради Ваши особености и несъвместимости.

пс. не се сдухвайте прекалено ако Ви насмете някоя мама, предупреждавам, че обикновено теми тук се обръщат спрямо автора, искрено се надявам в случая на 17 годишно дете да не се получи, но съм виждал обратното, така че не се връзвайте прекалено на негативни мнения спрямо Вас, ако има такива. Хубаво е човек да попадне на интелигентно, мислещо момче, дори да не е тази връзка, ще има други и всяка ще е специална, ако вложите сърце и душа в нея!

# 4
  • Мнения: 10
Че защо не си ходите на гости, при все че имате отношения от не малко време за вашата възраст? Чак съвсем време също да нямате звучи глупаво...

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Че защо не си ходите на гости, при все че имате отношения от не малко време за вашата възраст? Чак съвсем време също да нямате звучи глупаво...

И аз това се чудя, защо?

Отделно, прави ми впечатление твоя егоцентризъм. Сам споменаваш, че приятелката ти има проблеми в семейството, а разчиташ тя да взима инициативата за разговор, да те държи за ръка...
Покажи й, че си до нея, без да досаждаш и да се натрапваш, никога не я обвинявай и...просто изчакай. Кажи й, че си зад нея, каквото и да става, че я обичаш и че твоите емоции са на заден план. Не просто й го кажи, ами го направи.
Най-тъпото е да я задушаваш, обвиняваш или да се сдухаш.

# 6
  • Мнения: 4 518
И аз се чудя защо не си ходите на гости? Не познавате ли родителите на другите? Мисля, че е време да се запознаете.
Защо питаш нас за съвет, ние не познаваме нито теб, нито нея... Питай си момичето, надявам се, че тя знае какво иска.
Това момиче много ми напомня за мен. Аз понякога се отдръпвам без кой знае каква причина и с някакви лични притеснения. Случва ми се редовно, но за кратно време. Надявам се да е същото и да ѝ трябва малко лично пространство. Понякога подкрепата се състои от освобождаване на човека от допълнителни грижи. Доколкото си спомням на тази възраст постоянно си мислех какво да направя, какво да кажа, кое е правилно и постоянно си задавах тези въпроси когато бях с гаджето ми. Може би сега си има достатъчно проблеми и не може да се натоварва и в тези мисли и затова така се получава.
Говори с нея, тя знае! Един съвет-не я притискай и не я насилвай да прави нещо, което сега не ѝ е приоритет (не говоря за секс).

# 7
  • Мнения: 3
Ходим си на гости, не е проблем, не знам защо всички се хванаха за това гости... И двамата се прибираме късно, училище, тренировки и като цяло е натоварено и примерно 1 от 2та дни в седмицата, в които се виждаме, си ходим на гости, но това беше проблема всъщност, че няма разнообразие и ние не сме свикнали да се задоволяваме само с "2" дни от семицата, където имаме разговори от сорта как ни минава ежедневието напоследък. Изгуби се времето за излизане навън, за разхожднето до някъде, за спонтанните весели следобеди, защото просто не е сезона за това. Когато решим да излезем в крайна сметка, това развлечение става в някой магазин- мол защото там не мръзнем и е приемливо, но да гледаш едни и същи дрехи всяка седмица ?Всеки има нужда от разнообразие и когато живота стане еднообразен, си проличава. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но двама на 17 имат много хубави начини да се топлят зимата...

# 9
  • Мнения: 4 518
Какво стана в боулинга, дарца, киното, сладкарницата. Общи приятели нямате ли, играйте белот.
Всички за това се хванаха, защото е написано все едно имате възможност само навън да се виждате. Ето Коледа идва, направи ѝ емоционален подарък, нещо дори малко, но да е мило и да показва, че слушаш какво ти казва, никакви парфюми и сапуни!

# 10
  • UK
  • Мнения: 4 308
Ние на 17 висяхме по кафетата зимата, нямате ли си "ваше" място? И то всеки ден след училище, дума не можеше да става да пропуснем ден.Това с вечните ангажименти, тичането по задачи, липсата на време и виждането два пъти в седмицата все едно описваш мен и мъжа ми на 30 плюс с две деца, мнооого жалко.

# 11
  • Мнения: 4 518
За жалост е така... Сестра ми (4клас) през седмицата е заета от сутрин до вечер. В събота половината ден също, а останалата част е свободна да си пише домашните когато прецени.
Това е положението. Ще спра до тук, темата не е за това.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Всеки има нужда от разнообразие и когато живота стане еднообразен, си проличава. Simple Smile
Свиквай, така става с всяка по-дълга връзка. Ясно млади сте, не ви е до уюта на дома, но на мен ми се струва, че ти си по-влюбен, отколкото момето. И проблемът е тук, а не  в това, колко често излизате и в кой мол.

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 09:36 от rosi81

# 13
  • Мнения: 30 802
Виждането всеки ден води до скука, умора, досада.

# 14
  • Мнения: X
Ама вие сте толкова млади още, че дето се вика има още време да се учите и взаимно как да градите връзка. Това вторачване кога как те погледнала или не те погледнала само ще ти навреди. Личи си, че си чувствително момче, но няма как да премериш в кой момент кой повече е дал и изразил. Освен това сигурно сте още ученици, имате домашни да пишете, уроци да учите, да се подготвяте за изпити. Няма как да си обръщате внимание нон-стоп.

Общи условия

Активация на акаунт