Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LII

  • 151 954
  • 752
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 062
Две предложения от мен -

A Very English Scandal (2018) - Мини английски сериал от 3 епизода по случая с опита да се прикрие гей скандал с известен политик от миналия век.
Много добър, на моменти комичен, а Хю Грант и Бен Уишоу правят страхотни роли.
На тези, които харесват типичната английска стилистика и хумор ще им допадне много.

22 July (2018) - Разтърсваща екранизация по хронологичните събития, свързани с терористичните атаки в Норвегия, извършени от Андерс Брейвик, при които безсмислено загинаха много млади хора.
Въпреки, че е доста дълъг, филмът е силен и тежък, на моменти дори смущаващ в реализма си.

# 661
  • Мнения: 2 280
И аз отдавна не бях виждала Брадли толкова вдъхновен и отдаден в роля. Може би Гага му е подействала също.

# 662
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Препоръчвам
Papillon / Пеперудата (2017) - https://DMCA-removal-from-Google/banan?id=547092&hit=1&t=movie

Не е за Оскар, но е хубав. Нас ни развълнува Simple Smile

# 663
  • Мнения: 2 430
Operation finale 2018. Филм за отвличането на Айхман в Израел и изправянето му пред съда там. Освен, че Оскар Исаак е красив и, че Бен Кингсли и от малко може да направи роля, с друго не е забележителен според мен. Имаше един по-добър по темата, но не се сещам за името.
The finest hour 2016 / зрелищен филм за морско спасяване по време на буря. По истински случай.
Outlaw King 2018 пак интересен исторически филм за шотландски крал с Крис Пайн.
ПП: Като цяло разбрахме вече за A star is born, може ли да минем нататък, защото последните няколко страници все тъпчем на едно място по темата.
ПП2: Визирам случая с Джо преди няколко страници. Наясно съм, че когато става дума за изкуство страстите лесно се палят, защото човек има емоционална привързаност към даден филм. Все пак нека се уважаваме и избягваме квалификации. Конкретно Джо за мен е един от най-ерудираните участници във форума и се изказва много интелигентно. Макар и на моменти да не съм съгласна с нейния поглед върху филма, все пак уважавам дълбоко нейната гледна точка. И в крайна сметка не виждам друг да прави тема след тема, така че. Не искам да навлизам в полемики с написаното, защото и останалите съфорумци са ми давали много интересни предложения за филми, което дълбоко оценявам. Просто приканвам с оглед на идващите Оскари, когато ще се разбушуват страстите и всеки ще защитава своя фаворит, да го даваме по-спокойно.

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 00:52 от prolet_inchen

# 664
  • Мнения: 3 677
Crooked House - не препоръчвам.
 Гледах го защото ми се гледаше нещо, което да е, ако не абсолютно без, то поне с минимални; специални ефекти, компютъризирани анимации, 3D - чудовища и т.н. , но и в същото време, съвременни актьори, красотата на британската провинция, разкошно богаташко имение, интригуваща история,семейна драма (тип: богатите също плачат), както и чудесен каст. Костюмите ме разочароваха доста, там имах големи надежди, не се сбъднаха.
Филмът е по книга на Агата Кристи, което означава, мотивите за убийството уж са ни известни от самото начало, но загадката е КОЙ, КОЙ е убиецът, сред всички имащи един и същ мотив?
Агата Кристи, освен напрежение до последната секунда, обещава и полит. некоректност, свобода на словото и креативността без наложени граници, спирачки, и  съобразяване със съвременните  коректности в литературата, но и в изкуството като цяло. Като добавим и Глен Клоуз към каста, която и на 70 години заема целият киносалон само с присъствието си, дори без да казва нищо, нямаше как да нямам малко по-завишени очаквания. За съжаление, когато сценарият е слаб и незадълбочен, нищо не е в състояние да спаси  добрият каст, освен Глен Клоуз, но то не може само нея да дават, всяко нейно появяване на екрана си беше един вид избавление от скуката за мен.
Какво прахосничество, може ли да имаш такива локации за снимки, история от Лейди Агата Кристи, да имаш женската версия на Антъни Хопкинс в каста си (Глен), секс бомба като Кристина Хендрикс, хладното и меланхолично излъчване на Джилиън Андерсън, и да оставиш всичко това в ръцете на смотан сценарий, който да представя героите и драмите им, толкова плитко, че публиката да се пита: "Абе, тая глупост верно ли Агата Кристи я е писала?"...
Тъй де, който има време за губене, струва си заради красивата природа и Глен.

# 665
  • Мнения: 2 280
Препоръчайте ми някой интересен филм по действителен случай Simple Smile най-добре за някоя личност. Последно освен Рапсодията изгледах “The doors” и “Walk the line”, някой ги беше споменал в групата наскоро.

# 666
  • Мнения: 11 315
Препоръчайте ми някой интересен филм по действителен случай Simple Smile най-добре за някоя личност. Последно освен Рапсодията изгледах “The doors” и “Walk the line”, някой ги беше споменал в групата наскоро.
погледни няколко страници назад, пак коментирахме подобни заглавия. На първо четене се сещам за "22 юли"

# 667
  • Мнения: 4 872
Преди време четох препоръка за филма Twice born в тази тема, но не го гледах , защото някак не му беше времето тогава. Сега вече изгледан, казвам че ми хареса - силен , драматичен и много въздействащ филм.

# 668
  • Мнения: 4 611
Препоръчайте ми някой интересен филм по действителен случай Simple Smile най-добре за някоя личност. Последно освен Рапсодията изгледах “The doors” и “Walk the line”, някой ги беше споменал в групата наскоро.
Аз съм си набелязала този: https://www.imdb.com/title/tt5091612/?ref_=ttls_li_tt, а сега ще си пусна 22 юли.

# 669
  • Мнения: 11 737
Препоръчайте ми някой интересен филм по действителен случай Simple Smile най-добре за някоя личност. Последно освен Рапсодията изгледах “The doors” и “Walk the line”, някой ги беше споменал в групата наскоро.
Ново ли да е, или може нещо старо, ако случайно има пропуснати?
https://www.imdb.com/title/tt4846340/?ref_=ttls_li_tt

Днес гледах "Venom". По принцип такъв жанр филми не гледам, но не знам защо си го причиних. По-точно знам. Гледах Том Харди. Само него Smile
Не знам на любителите на жанра дали се харесва, но за мен беше - тотал щета.

Благодаря за препоръките за "22-ри юли". Точно такова ми се гледа.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 18:55 от Merelenda

# 670
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Препоръчайте ми някой интересен филм по действителен случай Simple Smile най-добре за някоя личност. 

Не е точно за известна (преди конкретния случай) личност, но все пак го предлагам.

https://www.imdb.com/title/tt3263904/?ref_=nv_sr_1


# 671
  • Мнения: 2 430
Summer of 84: Действието се развива през 80те и се разказва за група хлапета, едно от които е убедено, че съседът му полицай е и сериен убиец. Дотук - стандартно. Обаче / тийновете играят страхотно, атмосферата е много приятна. 2/3 от филма е забавен и безгрижен флашбак към 80те. Накрая обаче изненадващо нещата се развиват в друга посока и... Децата разбират, че е време да порастнат. Забавно, непринудено, предсказуемо, развлекателно филмче с край, който очакваш и който все пак успява да те изненада някак.
Момичета и момчета, болна съм. Ама много болна. Спешно ми трябват идеи за непринудени филмчета, да си спретна маратон и да не усещам тегобите на ежедневието. Търся по-скоро весели, безгрижни филми, даже и любовни истории. Без големи драми,защото няма да го понеса на този етап. Може и някое развлекателно трилърче да хвърлите. Съвсем съм безидейна. Много благодаря предварително на всички отзовали се!

# 672
  • Мнения: 2 280
Благодаря за препоръките!
Merelenda, даже старичко е по-добре.

# 673
  • Благоевград
  • Мнения: 512
A Simple Favor - с Блейк Лайвли.
Филма ми хареса и ми беше интересен, още от началото се усеща нотка на загадъчност. Накрая малко ми доскуча, друго очаквах, но като цяло филма си заслужава.

# 674
  • Мнения: 4 611
Summer of 84: Действието се развива през 80те и се разказва за група хлапета, едно от които е убедено, че съседът му полицай е и сериен убиец. Дотук - стандартно. Обаче / тийновете играят страхотно, атмосферата е много приятна. 2/3 от филма е забавен и безгрижен флашбак към 80те. Накрая обаче изненадващо нещата се развиват в друга посока и... Децата разбират, че е време да порастнат. Забавно, непринудено, предсказуемо, развлекателно филмче с край, който очакваш и който все пак успява да те изненада някак.
Момичета и момчета, болна съм. Ама много болна. Спешно ми трябват идеи за непринудени филмчета, да си спретна маратон и да не усещам тегобите на ежедневието. Търся по-скоро весели, безгрижни филми, даже и любовни истории. Без големи драми,защото няма да го понеса на този етап. Може и някое развлекателно трилърче да хвърлите. Съвсем съм безидейна. Много благодаря предварително на всички отзовали се!
Невероятната съдба на Амели Пулен https://www.imdb.com/title/tt0211915/?ref_=ttls_li_tt е чудесен  френски филм. Много готина атмосфера, малко е странен, има хубави саундтраци. Остава приятно чувство след като си го гледал.
Дъвка за балончета https://www.imdb.com/title/tt5305950/?ref_=fn_al_tt_1 ми хареса на мен, има малко драма, ама като цяло ми се струва забавно.

Общи условия

Активация на акаунт