Една женска тема, макар и не много по темата

  • 9 460
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 489
мисля за най удачно витамин Ц в ударни дози - от разтворимите - те са по един милиграм таблетката за най- удачно и изпробвано.
това за постинор дуо не го знам да предизвиква цикъл - аз съм го пила веднъж и не помня да имаше такъв ефект.
примолут нор си го бях купила точно заради мензис, който трябваше да дойде точно на морето, но като му прочетох противопоказанията се отказах да го пия - страшни са!!! аз не го препоръчвам - сигурно тъй си и стои в шкафа и досега - не го пих дори на медения ни месец на морето когато трябваше да ми дойде/и ми дойде естествено/
има обаче друго нещо - смяната на климата много влияе на цикъла и е много вероятно /поради факта, че париж е доста по на север от бг/ и пиенето на вит. Ц да не помогне. имай го предвид.
иначе за болки аз пия солпадеин - много съм доволна, а и аз съм с тежък цикъл - болки, повръщане, треска и кво ли не още ми се е случвало. препърачвам ти разтворимия солпадеин - можеш да пиеш до 2-3 на ден с бърз резултат.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
При мен има ефект ударно поглъщане на вит. С - няколко дни преди датата - почвам 3 пъти по 2 таблетки  - мога да отложа така обаче максимум СЕДМИЦА....
И аз така знам от една приятелка, не съм пробвала но явно действа.Успех

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Противозачатъчни таблетки! Само така миналата година се чувствах комфортно на ски. Не е проблем да започнеш да пиеш от днес -независимо кой ден от цикъла ти е. Просто ще си го отложиш. Ако все пак се притесняваш, отиди на лекар или питай в аптеката.

# 18
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз съм го отлагала с противозачатъчни-най-обикновени и евтини.Но си ходих на лекар да ми каже как беше точно.Забравила съм вече.Аз заради море го правих.Но има един друг момент-на различните хора различно действат хапчетата,една друга позната ги пи и си и дойде на датата.Имай и това в предвид.
Абе май беше нещо от рода-почваш да ги пиеш и когато ги спреш ти идва цикъла.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 659
Най-добре се консултирай с гинеколог, ако ти изпише противозачатъчни хапчета по схема, не само че ще ти отложат цикъла, докато ги пиеш, но като ти дойде, няма да е толкова болезнен и обилен. Това от личен опит го казвам. Аз съм пила Логест, мисля, че са едни от най-ниско хормоналните и дават най-малко странични ефекти

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Аз съм си го измествала с Дуфастон, по две хапчета на ден от 20-тия ден на цикъла и ти идва 3-4 дена след като го спреш.
Най-добре питай гинеколог, може да ти направи схема с Примолут Нор /не знам дали го написах правилно/.

# 21
  • Мнения: 1 558

примолут нор си го бях купила точно заради мензис, който трябваше да дойде точно на морето, но като му прочетох противопоказанията се отказах да го пия - страшни са!!!


Моя кръстник е лекар  и казва, че ако трябва да се напишат и противопоказания за бонбоните примерно и те ще са страшни.
Аз го пия вече 4-ти ден и се чувствам страхотно, нямам абсолютно никакви оплаквания.

# 22
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря на всички за мненията и съветите!  Heart Eyes
Имам въпроси обаче - по колко милиграма (грама) на ден трябва да витамин С, за да помогне в този случай?! Щото така - по две, три хапченца нищо не ми говори. Витамин С сега има в най-различни разфасовки.
За противозачатъчните - не искам да започвам да пия по принцип, но бих се прежалила за един месец само. Та - мога ли наистина да ги започна сега (точно по средата между двата цикъла)?
За примулот-нор-а - не разбрах май как точно се пие, колко дни и до какво ще доведе приемът му - да дойде по-рано ли е целта, или да закъснее?!  newsm78
Бих питала и моята гинеколожка, но знам, че ще ме отвее направо.  Embarassed Много е против намесата в божиите работи!  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 558
Ами аз затова ти дадох линка за Примолут нор-а
Ето копирано от там Дозировка: 1 табл. Примолут-Нор 5 mg два пъти дневно, за не повече от 10-14 дни, започвайки 3 дни преди очакваната менструация. Кървенето ще се появи 2-3 дни след спиране на медикамента.

# 24
  • Мнения: 811
аз си взимам от малките хапченца вит.С-едно блистерче е ок. 50 ст

# 25
  • София
  • Мнения: 3 797
Не разбирам какво ви пречи цикъла на секса newsm78 А, иначе по темата...мисля,че най-добър съвет и евентуално лекарство , може да ти даде само твоят гинеколог

# 26
  • Мнения: 1 986
  Зъхи,ще ти кажа със сигурност как аз 3 пъти си измествах цикъла-1 път щях да бъда на море,а другите два Laughing Heart Eyes Консултирах се с гинеколога си за това,като условието беше да не ми предписва противозачатъчни,защото правихме опити за забременяване с половинката вече 4 години.Та,предписа ми ДУФАСТОН-докато го пиеш,няма опасност да ти дойде,напр.започваш го 2 седмици преди цикъл,в момента в който го изпиеш,след 2-3 дни ти идва-без проблеми,без някакви болки или по-обилно кървене-т.е. както си е нормално всеки път.Гарантирам ти ефекта 100%!!!

# 27
  • Мнения: 14 489
мисля за най удачно витамин Ц в ударни дози - от разтворимите - те са по един милиграм таблетката за най- удачно и изпробвано.


  smile3523 smile3529

# 28
  • Мнения: 1 616
Аз съм си измествала цикъла точно с Примолут Нор - докато се пие, цикъл няма и няколко дена след спирането на хапчетата идва. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 298
Аз съм си отлагала цикъла с най- евтините противозачатъчни хапчета.Започвам ги 2 -3 дни преди очакваната дата на цикъла и след като сппра  да ги пия до 2 дни цикъла си идва и всичко си е нормално.Правила съм го доста пъти и не съм имала никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт