Мнението ви за различните автомобили

  • 68 272
  • 578
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 970
Dobre, остава да ми кажеш думата на немски, която да осначава неспортен режим и да започва с W. Щото бутона има две положения - Ес - щтандарт и W Винтер.
Това за 722.6, за друга не споря , може да има спортен...
А има и книжка, между другото....

# 391
  • Мнения: 1 184
Бутоните са C/S а сега какво означават ? Книжка имам оригинална , но на немски и то технически сигурно. Който иска му я подарявам.

# 392
  • Мнения: X
C = Comfort, тръгва на втора предавка, подходящо е и за сняг. S = Sport както вече казах. Явно според годината и модела менят буквите, но дали C или W все е същото.

# 393
  • Мнения: 1 970
comfort и sport означават.
Фейслифтова ти е и кутията.
Предполагам таблото ти е с два кръга, а не с един полукръг

# 394
  • Мнения: 1 184
Не знам фейс ли , не е ли. Ей тва е таблото.

# 395
  • Мнения: 4 423
Директно впръскване - забравяш за газова уредба (освен ако не си готова да платиш още половин кола за инсталацията ѝ). Харчи почти колкото 2.0 FSI, а върви по-малко. Иначе няма кой знае какви драми ако се поддържа.

Благодаря ти. Това ми беше много полезно. В такъв случай (според мен) няма смисъл да гледам този двигател.

# 396
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
Ще прибавя няколко щрихи за БМВ-то ми и обслужването на БМВ сервиза. При влизане в колата, паркирана на паркинга на мол, беше много тясно, и се промъкнах плътно към каросерията и като затварях вратата видях, че се е измъкналогуменото уплътнение. Напъхах го с ръка, но явно не беше съвсем на мястото си.
Знаете колко са широки паркоместата в моловете, миналата година за две вдлъбнатини на вратите, защото някои паркирали до мен са си е отворили с замах вратата, поисках да ми  покрият ремонта от каското, покриха ги, но ми вдигнаха премията на следващата година, като че ли аз съм виновна, но не искам да се разпростирам и за темата за каското и застрахователите.
Отидох преди няколко дни за годишната гаранционна поддръжка, и им казах за това. При получаването на ключовете, казаха, че  това било по моя вина и трябва да платя 50 лева, защото трябвало да се сложат някакви щипки, които държали уплътнението. След известна реакция от моя страна, сумата беше свалена на 30. Във фактурата пише че това са 6 щипки по 5 лева. Хабер си нямам какви щипки държат уплътнението, но не съм гледала като се извади уплътнението, не съм си мислела че трябва да събирам щипки. Както и да е, платих, имам ли избор?
Кой може да каже какво влиза и какво не влиза в гаранцията, и защо една кола трябва да се разпада от това, че съм се промъкнала, опирайки се в каросерията плътно, за да вляза? Напълно стандартна съм, по килограми и ръст, никаква свръхсила не съм употребила. Поредното разочарование от марката.
Следващия сюрприз, при тръгването от сервиза ми излезе съобщение на дисплея на колата, което в момента не разбрах, но свързах с това, че нещо са правили за поддръжката и си тръгнах. Виждам обаче, че се появява при всяко запалване на колата. Пише: электронный ключ заменить акумул. БМВ не е благоволило да преведе инструкциите на дисплея на български, има руско, английско, и още няколко езика. Сложила съм руски. Като питах защо, казаха ми - защото нашият пазар е твърде малък и не си струвало да се харчат за това. Да са живи и здрави, но няма да им купувам повече бмв-тата. Това е отношение.
Вероятно иска да каже, че трябва смяна на батерията на дистанционното, но ми се струва че е рано, за толкова малко време - 3 год. и на 23000 километра. Може ли нещо да са ми сменили и да са ми сложили стара батерия? Или да са ми прекодирали старо дистанционно и да са ми го дали? Има ли някой представа колко трябва да изкара оригиналната батерия?

# 397
  • Мнения: 1 184
Има авто ключари , питай там. Може наистина да е за смяна батерията.
Рискуваш да не можеш да я отвориш и аварийно да я отварят , а там цената няма да е колкото смяна батерия.
На 3г не е ли в гаранция още ? Що не се върна и да го направят?
Като не ти харесва...продавай го и вземай нещо друго.

# 398
  • Мнения: 15 652
Като не ти харесва...продавай го и вземай нещо друго.

Това е и моето мнение. Махай я, докато още можеш да й вземеш добри пари и си вземи нещо друго.

# 399
  • Мнения: 1 184
Лошото при чисто новите коли че макар и 3годишна , ще и вземе доста по малко от парите които е дала. Мисля че на първата година беше 20% надули и после по по малко.
Иначе х1 е много симпатично , смени сервиза , тук другата греда ако е в гаранция още ако не е в оторизираният сервиз гаранцията пада.

# 400
  • Мнения: 2 998
Вероятно иска да каже, че трябва смяна на батерията на дистанционното, но ми се струва че е рано, за толкова малко време - 3 год.
Съвсем нормално ми се вижда смяната на батерията през три години. Вече на две коли си сменяме сами батериите, нищо сложно. Самите батерии не знам дали са стандартни, но принципно не са скъпи.
https://www.youtube.com/watch?v=yOFdpuDJMA8

# 401
  • Мнения: X
В клипа се вижда и размера на батерията. Нищо сложно няма.
Изтощаването на батерията хай-вече е свързано с ползването на ключа.

# 402
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
Благодаря за съветите на всички! Наистина, ако батерията е кръгла, 2032, не е нищо сложно, и не са скъпи. Дистанционното се различава малко от това на клипчето, няма я най-горната секция, с три секции е само, но формата е такава.
Явно има дистанционни с различни батерии, в зависимост от модела, някъде четох че има някакви специални на БМВ, към 15 лева, и трябва само в сервиз да се сменят. Все пак утре ще се обадя в сервиза да ги питам какво да правя.
Иначе и двата сервиза са такива, мутренски, аз от люлинския избягах, защото там ме караха да чакам два часа след назначено време за смяна на гуми и ме натовариха с 160 лева за услугата им. Но и централния им на околовръстното е подобен.
За това ще продавам колата, но съм решила след четвъртата година, като изтече гаранцията, все пак, това си е разправия, губене на време  -продаване - купуване. Другата гаранционна поддръжка ще видя къде има сервиз в провинцията, може там да отида. Просто тук вече им нямам доверие.

# 403
  • Мнения: 1 184
Мислила ли си за върната от лизинг ? Пак са нови , до 5г но значително по евтини от чисто нови? Хем нова кола хем кеш остава в джоба. Сервиза си го избираш ти където ти хареса.

# 404
  • Мнения: 2 998
Трудно е да смениш колата си на 4 години, която знаеш как е поддържана и какво се е случвало с нея, с чужда на същите години. Направо ми се вижда безсмислено.

Общи условия

Активация на акаунт