Мнението ви за различните автомобили

  • 67 881
  • 578
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 161
Утре смятам да погледна тази тойота
https://www.cars.bg/offer/655e2b3abeffbca68b00abb3,
 въпреки че мненията относно двигателя на този модел не са ок. Иначе всичко друго ми харесва, много се чудя🤔

# 541
  • Мнения: 3 689
Утре смятам да погледна тази тойота
https://www.cars.bg/offer/655e2b3abeffbca68b00abb3,
 въпреки че мненията относно двигателя на този модел не са ок. Иначе всичко друго ми харесва, много се чудя🤔
Колата е добра, единствената забележка, която имам е, че е с малък багажник. За 8 000 ще я вземеш.

# 542
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Влизам в темата да чета и за съвети. Карам едно Пежо 206 2002 година с което е време да се разделим (отдавна беше ,ама сега съм се наканила)  за периода от 10години собственост, съм му навъртяла 40000 км . Търся основно градски автомобил. Обмислях 208, но маже да е 5 пъти в годината на извънградско , искам комфорт и сигурност (имаме друг семеен автомобил основно за извънградски пътувания) Харесвам 2008-206 ми идва малко тясно, на пък за града ми е супер. Намерих 2008 ,2021год , много симпатично, върнато от лизинг, но бензин 1.2 тритактов двигател (или нещо такова) звъннахме на познат в автосервиз-каза категорично не за бензин, да търся дизел 1.5, обаче ще е градски автомобил . Има ли някой мнение,впечатления, съвети,коментари.
Общо взето, от това което четох е -взети нови карат 100000 и после гледат да ги разкарат че започват главоболията :/  Бюджет 30000 +- някой лев. Обмислях и нова, на лизинг, но не са ми ясни условията , ще проверя
Варианта “вземи 208, а на извънградско семейния автомобил отпада, тъй като имаме и дублажни пътувания (служебни) и не искам да се чудим кой да вземе джипа).

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 13:03 от Tommelise

# 543
  • Мнения: 454
Купи си Тойота, бензинова. Или Хибрид. Новите Яриси са малко по малки от 2008. Аурис са същите като размер

# 544
  • Мнения: 9 037
Когато за първи път видях таблото/конзолата на Ярис се потресох! На конзолата имаше само три-четири копчета досущ като ел.ключовете за лампите в старата ни измазана с кал къща на село отпреди сто години – завърта се наляво/надясно едно пластмасово ключе ... Yum Доста спартанско.

# 545
  • София
  • Мнения: 303
Споко, ей са ще и предложат Октавия Grinning

# 546
  • Мнения: 454
Не говорим за Ярис 2005г. На новите е добре таблото

# 547
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Аурис/Ярис не ми харесват, като цяло отвътре са ми дървени Ако е Тойота трябва да е CH-R, но надхвърля лимита,който съм заложила

# 548
  • Мнения: 2 903
Намерих 2008 ,2021год , много симпатично, върнато от лизинг, но бензин 1.2 тритактов двигател (или нещо такова) звъннахме на познат в автосервиз-каза категорично не за бензин, да търся дизел 1.5, обаче ще е градски автомобил . Има ли някой мнение,впечатления, съвети,коментари.
Общо взето, от това което четох е -взети нови карат 100000 и после гледат да ги разкарат че започват главоболията :/
Тритактови двигатели няма. Има трицилиндрови. Почти всичко ново под 1.4 литра обем е такова и действително им се носи по-лоша репутация, но за само градско стават и са икономични.
Ако колата е 2021 или по-нова, няма да е проблем дизела за градско каране, поне 10 години не би трябвало да я хванат еко ограниченията в сегашния им вид, а до тогова кой знае каква глупост ще измислят.
Това "карат 100 000 и после гледат да ги разкарат" можеш да го прочетеш за абсолютно всеки модел. Важно е как е бил поддържан автомобила, а не какво пише в интернет.

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 15:39 от bboiko

# 549
  • Мнения: 2 836
Здравейте, моят мъж хареса от частно лице две коли ( за лична употреба едната,другата да я ползва в работата) - двете внесени от Италия .
Въпросът ми е има ли някаква уловка,защото казва,че се ходи само в Кат и не е нужен нотариус ? Благодаря предварително!

# 550
  • Мнения: 5 797
Здравейте, моят мъж хареса от частно лице две коли ( за лична употреба едната,другата да я ползва в работата) - двете внесени от Италия .
Въпросът ми е има ли някаква уловка,защото казва,че се ходи само в Кат и не е нужен нотариус ? Благодаря предварително!
Няма уловка. Колите са докарани в БГ, но не са регистрирани. Като отиде мъжа ви в КАТ ще го оформят сякаш той е ходил да ги купува. Продавача си знае работата. Печелите от нотар.такси, но плащате еко такса за внос на употребявано МПС.

# 551
  • Мнения: 2 903
Това, ако няма проблеми, а ако някоя от колите се окаже обявена за издирване, технически негодна или нещо друго, в най-добрия случай ще пиете една студена вода за парите дето сте платили, а в най-лошия ще си имате и неприятности със закона.
Това "частно лице" всъщност е автоджамбазин, който не иска да плаща данъци. Цялата схема е така измислена, че той документално да не участва в нея. Ще ви попълнят вашите данни в италиански договор с тамошния продавач все едно лично сте я купили от италия. Имете на посредника няма да фигурира никъде.
Доста разпространена е тази схема в България и много хора така купуват без проблеми, но риска е изцяло на 100% само и единствено за вас. "Частното лице" взима парите и повече няма да го видите.

# 552
  • Мнения: 5 797
Това, ако няма проблеми, а ако някоя от колите се окаже обявена за издирване, технически негодна или нещо друго, в най-добрия случай ще пиете една студена вода за парите дето сте платили, а в най-лошия ще си имате и неприятности със закона.
Това "частно лице" всъщност е автоджамбазин, който не иска да плаща данъци. Цялата схема е така измислена, че той документално да не участва в нея. Ще ви попълнят вашите данни в италиански договор с тамошния продавач все едно лично сте я купили от италия. Имете на посредника няма да фигурира никъде.
Доста разпространена е тази схема в България и много хора така купуват без проблеми, но риска е изцяло на 100% само и единствено за вас. "Частното лице" взима парите и повече няма да го видите.
Зависи в кой град си, познаваш ли джамбазина. Често той самия присъства с теб в КАТ. Можеш да договориш част от сумата да платиш след успешната регистрация.
Има много ако и  не е задължитрлно риска да превишава ползите.

# 553
  • Мнения: 2 836
Това, ако няма проблеми, а ако някоя от колите се окаже обявена за издирване, технически негодна или нещо друго, в най-добрия случай ще пиете една студена вода за парите дето сте платили, а в най-лошия ще си имате и неприятности със закона.
Това "частно лице" всъщност е автоджамбазин, който не иска да плаща данъци. Цялата схема е така измислена, че той документално да не участва в нея. Ще ви попълнят вашите данни в италиански договор с тамошния продавач все едно лично сте я купили от италия. Имете на посредника няма да фигурира никъде.
Доста разпространена е тази схема в България и много хора така купуват без проблеми, но риска е изцяло на 100% само и единствено за вас. "Частното лице" взима парите и повече няма да го видите.

Ето това е и нашето опасение ! Благодаря Ви!
Дали да не поискаме нотариус и тогава в кат , поне да фигурира някъде въпросният господин?!

# 554
  • София
  • Мнения: 303
Ако е технически неизправна каква вина да има частното лице? Задължение на купувача е да провери за какво си дава парите и риска винаги си е негов, освен ако не е предвидена гаранция.
А обявяването за издирване става месеци след регистрацията в КАТ, та откъде нотариуса да предвиди евентуална застрахователна измама?

Общи условия

Активация на акаунт