Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 11

  • 89 296
  • 762
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 117
Здравейте.
Имам един малко 'тъп' въпрос: Възможно ли е да се появи свръх растеж на кандида, в следствие на настинка/рино вирус?
От години не съм се сблъсквала с Кандида. Сега след няколко дневно подсмърчане се появи лек сърбеж, който отмина, но остана течение, което подозирам, че се дължи на гъби.
Ясно ми е , че трябва да направя МБ изследване и ще го направя, но докато ми дойде часа се чудя, от къде се появи това течение Thinking

Напълно възможно е. В повечето случаи отшумява оплакването само,както при теб. А течението ако не отминава лекувай със засилване на имунната система с имуностимулатори и имуномодулатори. Може и вагинална промивка и някакви глобули като клотримазол. Никак, никак не са лоши.

Вагиналните промивки отдавна се отричат. Те отмиват лактобактериите.  Имуностимулаторите от аптеката са рекламен трик, не може с химия да вдигаш имунна система. Ако става въпрос за натурални неща като прополис, мед с нещо..., билки...съм съгласна. Колтримазол на глобули има ли, аз знам за крем....
Имайте в предвид, че сърбеж в интимната област може да се причини не само от гъбички, но и от бакерии, а тях е невъзможно да ги махнем трайно и ако са банални бактерии, които идват от червата, имунната система ги изчиства сама. Не бива да се вторачваме толкова много. След цикъл например е нормално нещо да защипе...

# 256
  • Мнения: 1 950
Здравейте.
Имам един малко 'тъп' въпрос: Възможно ли е да се появи свръх растеж на кандида, в следствие на настинка/рино вирус?
От години не съм се сблъсквала с Кандида. Сега след няколко дневно подсмърчане се появи лек сърбеж, който отмина, но остана течение, което подозирам, че се дължи на гъби.
Ясно ми е , че трябва да направя МБ изследване и ще го направя, но докато ми дойде часа се чудя, от къде се появи това течение Thinking

Напълно възможно е. В повечето случаи отшумява оплакването само,както при теб. А течението ако не отминава лекувай със засилване на имунната система с имуностимулатори и имуномодулатори. Може и вагинална промивка и някакви глобули като клотримазол. Никак, никак не са лоши.

Вагиналните промивки отдавна се отричат. Те отмиват лактобактериите.  Имуностимулаторите от аптеката са рекламен трик, не може с химия да вдигаш имунна система. Ако става въпрос за натурални неща като прополис, мед с нещо..., билки...съм съгласна. Колтримазол на глобули има ли, аз знам за крем....
Имайте в предвид, че сърбеж в интимната област може да се причини не само от гъбички, но и от бакерии, а тях е невъзможно да ги махнем трайно и ако са банални бактерии, които идват от червата, имунната система ги изчиства сама. Не бива да се вторачваме толкова много. След цикъл например е нормално нещо да защипе...

За промивките съм съгласна, че не се правят за щяло и нещяло. Но в доста медикаменти има извлеци на растрния и билки. Така че не всичко е чиста химия и не винаги хомеопатията е силна. Залагам и аз на натуралното, но по-скоро за поддържане на някакъв ефект, но не и за 100 %лечение. Била съм свидетел как ужасно силна химия не помага, също и как хомеопатия вреди, за това всичко е избор и се свежда до здравословно състояние, лични съображения и нужди.

# 257
  • Мнения: 117
Здравейте.
Имам един малко 'тъп' въпрос: Възможно ли е да се появи свръх растеж на кандида, в следствие на настинка/рино вирус?
От години не съм се сблъсквала с Кандида. Сега след няколко дневно подсмърчане се появи лек сърбеж, който отмина, но остана течение, което подозирам, че се дължи на гъби.
Ясно ми е , че трябва да направя МБ изследване и ще го направя, но докато ми дойде часа се чудя, от къде се появи това течение Thinking

Напълно възможно е. В повечето случаи отшумява оплакването само,както при теб. А течението ако не отминава лекувай със засилване на имунната система с имуностимулатори и имуномодулатори. Може и вагинална промивка и някакви глобули като клотримазол. Никак, никак не са лоши.

Вагиналните промивки отдавна се отричат. Те отмиват лактобактериите.  Имуностимулаторите от аптеката са рекламен трик, не може с химия да вдигаш имунна система. Ако става въпрос за натурални неща като прополис, мед с нещо..., билки...съм съгласна. Колтримазол на глобули има ли, аз знам за крем....
Имайте в предвид, че сърбеж в интимната област може да се причини не само от гъбички, но и от бакерии, а тях е невъзможно да ги махнем трайно и ако са банални бактерии, които идват от червата, имунната система ги изчиства сама. Не бива да се вторачваме толкова много. След цикъл например е нормално нещо да защипе...

За промивките съм съгласна, че не се правят за щяло и нещяло. Но в доста медикаменти има извлеци на растрния и билки. Така че не всичко е чиста химия и не винаги хомеопатията е силна. Залагам и аз на натуралното, но по-скоро за поддържане на някакъв ефект, но не и за 100 %лечение. Била съм свидетел как ужасно силна химия не помага, също и как хомеопатия вреди, за това всичко е избор и се свежда до здравословно състояние, лични съображения и нужди.

Не съм споменала за хомеопатия нито веднъж. Аз съм за натуралото без химия. Лечението с химия ви води в този форум, който между другото се казва "Писна ми, ще се лекувам сама". Аз намерих за себе си точно това. Но иначе да, всеки решава за себе си.

# 258
  • Мнения: X
 Да, Клотримазол има и на вагинални глобули.
 Имуностимулантите понякога са единствен вариант за евентуално подпомагане на определени здравословни състояния. До скоро бях твърдо против тях, но съдбата ми тресна такъв шамар, че сега се надявам поне да ми помогнат,пък било то и с плацебо ефект,  защото едва ли да навредят. Взела съм информирано и обмислено решение, за да ги приемам и не те бяха въпроса на поста ми. Но, благодаря за включването. И щом питам, значи не е само моментно 'защипало', а нещо, което ме притеснява т.е несъпоставимо с нормалното състояние. 

# 259
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета пиша ви по повод лечението с чеснови глобули които препоръча "flowerlily". Наистина помага. Пробвах го, след като разбрах, че имам кандида. Слагах си 5 дни чесновите глобули, след това ми дойде цикъла. Като си направих микробиология изследванията бяха чисти и даже за първи път от години лактобацилите са в норма а не намалени , както до сега. Сега аз подпомагах лечението с цитросепт, пробиотици, билки и вече започнах хомеопатия, но определено без чесъна нямаше да ги изтребя. Не чувствах никакъв дискомфорт по време на слагането, единствено се усещаше лека миризма. Така че призовавам всички, които имате този проблем да го пробвате.

Благодаря  ти "flowerlily".

# 260
  • Мнения: 5 405
Нели, какви пробиотици си пила? Цитросепта има ли значение какъв е, че гледам, че са 3 вида май. Grinning Под билки какво имаш предвид? Чайове ли?
Хомеопатията с каква цел и какво точно?

# 261
  • Мнения: 43
Здравей, аз съм описала на предната страница, точно какво съм взимала. Пробиотика е Био култ кандеа. Цитросепта е този вносния, а билките са бял равнец, цариче и кора от мравчено дърво. И диета разбира се. Хомеопатията е с цел, че състоянието ми е хронично и постоянно имам проблеми с гъбите, та даже и папилома вирус.  Ти какви проблеми имаш?

# 262
  • Мнения: 102
Здравейте отново! Бях в България на гинеколог при доктор Радулов, направи ми снимки на органите и каза, че са в перфектно състояние. Видя и течението ми и ми взе секрет за микробиология и антибиограма, междувременно ми каза да си правя промивки със смрадлика всяка вечер. Занесох секрета в Цибалаб в Перник и след 3 дни излязоха. Пише следното:

Влагалищен секрет
Изследване за патогенни микроорганизми (аеробни)-влагалище - не се изолират
Изследване за Candida - не се изолира Candida

Което ме успокои и в същото време ме изуми, защото все още понякога имам парене и лека гъделичкане. Обадих се на доктора веднага и му прочетох резултатите и той каза, че няма нищо в този случай, препоръча ми да си правя промивките и течението ще си мине. Аз си взех и розалгин прахчета по съвет на сестра ми, която е имала подобни оплаквания и каза, че с розалгина се чувства много добре. Страх ме е, че може изследванията да са объркани, защото все още имам оплаквания. Какво мислите, момичета, случвало ли ви се е да имате отрицателни резултати по всички показатели и отново да имате дисконфорт? Благодаря ви пр

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 1 892
И при мен изследванията са добри ,а имам течение .
Бях се видяла в чудо и ходих и при ирисолог и тя каза ,че нямам нищо .
Предписа ми едни хомеопатични хапчета ,пия ги ,ами немога да кажа нищо за сега нямам
течение ,но до кога ?

# 264
  • Мнения: 102
И при мен изследванията са добри ,а имам течение .
Бях се видяла в чудо и ходих и при ирисолог и тя каза ,че нямам нищо .
Предписа ми едни хомеопатични хапчета ,пия ги ,ами немога да кажа нищо за сега нямам
течение ,но до кога ?


Здравей, jb66! Благодаря ти за отговора! Много странно как всичко показва нормални резултати, пък все още този дисконфорт и парене.... отчайващо е просто, аз пия биоцитрин и си правя промивки с розалгина, имам и тежки моменти и такива, в които нищо не усещам като парене и болка. Просто в петък ще помоля джи пито тук да ми вземе отново секрет за тестове.. трябва да се установи какво е! Ти какви хомеопатични хапчета пиеш? Мерси:)

# 265
  • Мнения: 4 872

И при мен изследванията са добри ,а имам течение
.
Бях се видяла в чудо и ходих и при ирисолог и тя каза ,че нямам нищо .
Предписа ми едни хомеопатични хапчета ,пия ги ,ами немога да кажа нищо за сега нямам
течение ,но до кога ?

При мен се оказа повишено количество лактобацили. Препоръчаха ми промивки с р-р на сода,но се въздържах .

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 1 892
И при мен изследванията са добри ,а имам течение .
Бях се видяла в чудо и ходих и при ирисолог и тя каза ,че нямам нищо .
Предписа ми едни хомеопатични хапчета ,пия ги ,ами немога да кажа нищо за сега нямам
течение ,но до кога ?


Здравей, jb66! Благодаря ти за отговора! Много странно как всичко показва нормални резултати, пък все още този дисконфорт и парене.... отчайващо е просто, аз пия биоцитрин и си правя промивки с розалгина, имам и тежки моменти и такива, в които нищо не усещам като парене и болка. Просто в петък ще помоля джи пито тук да ми вземе отново секрет за тестове.. трябва да се установи какво е! Ти какви хомеопатични хапчета пиеш? Мерси:)
Ами не бих си позволила да давам съвети ,че това са правилните медикаменти .
Просто споделих за тези хомеопатични ,но ако искате ще пиша на лични, да не правим реклама на хомеопатията .
Иначе при мен  Цервикален секрет ,Вагинален секрет и някаква микробиология всичко е в норма ,а проблема си е на лице .
При мен явно е на хормонална основа ,но аз отказвам да пия хормони ,защото са ми противопоказни .

# 267
  • Мнения: X
Момичета, реших се да пробвам метода с чесъна. От години чета за него в темата и бях много против, но вече съм много отчаяна. Всеки път ми откриват някакви бактерии и имам резистентност към всички лекарства. Последния път не можах да си изчистя гъбичките докрай, защото получих алергия към глобулите, и сега пак са налице - само че без да имам парене, сърбеж или дискомфорт. Ще пробвам с чесъна и ще отида после на микробиология да видим какво ще покаже.

# 268
  • Мнения: 73
И при мен изследванията са добри ,а имам течение .
Бях се видяла в чудо и ходих и при ирисолог и тя каза ,че нямам нищо .
Предписа ми едни хомеопатични хапчета ,пия ги ,ами немога да кажа нищо за сега нямам
течение ,но до кога ?



При теб течението какво е? Цвят, мирис?

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 1 892
И при мен изследванията са добри ,а имам течение .
Бях се видяла в чудо и ходих и при ирисолог и тя каза ,че нямам нищо .
Предписа ми едни хомеопатични хапчета ,пия ги ,ами немога да кажа нищо за сега нямам
течение ,но до кога ?



При теб течението какво е? Цвят, мирис?
Ох,срам ме е да кажа ,но никой до сега не ми каза какво е и от къде идва .
В чудо съм се видяла !
Течението е лепкаво и наподобява на коластрата от гърдата в големи количества .
Няма неприятен мирис ,появява се когато си поиска .
Опитах се да го проследя дали не е от храна ,от секс ,от студ и от нерви ,еми немога да го схвана .
Иначе съм в менопауза от 10 год. и сега съм  на 52 год.

Общи условия

Активация на акаунт