Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 11

  • 89 900
  • 762
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 9 119
Разбирам. Имаш си предразполагащи фактори значи. При мен също беше така, най-вече в личен план, което се отрази много на женското ми усещане за самата мен, в сексуален аспект...
Ако имаш интерес към йога и енергийна медицина, можеш да прочетеш малко за първа и втора чакра, конкретно втора е свързана с половите органи и при дисбаланс в нея (свръхактивност, или блокаж), чисто енергийно половите ни органи не могат да се справят с външните фактори, самата ни енергия не тече адекватно през тази област...Йога помага за много неща, но и тя иска време, като всяко безвредно и полезно нещо Simple Smile

Маслото от риган се разтваря в базово масло, в случая аз ползвах кокосово. На 50мл. кокосово масло се слагат 10 капки масло от риган. Става като кашичка, аз си го бях сложила в празна кутийка от крем за лице и всяка вечер изтеглях по 1-2 мл. със спринцовка, и слагах вагинално.
Отделно съм пила риган заради Ешерихия Коли.

Поздрави Flowers Hibiscus

# 451
  • Мнения: 5 405
Правя йога, но не редовно. Като цяло спортувам и мога да кажа, че съм спортна личност. Ще прочета за чакрите и без това отдавна усещам, че трябва, но по една или друга причина отлагам. Simple Smile
Ще направя и упражнението с кокосовото масло и ригана, ще изстискам хапченцата. Grinning
А ригана колко време го приема?
Видях. 2 курса по 10 вечери си писала. А колко време почивка си даде? Плюс колко време го приема вътрешно/през устата?

# 452
  • Мнения: 9 119
Единия месец го прилагах и орално, и вагинално, горе мисля че месец го пих, а долу го слагах 10 вечери. След няколко месеца направих пак вагинален курс, пак за 10 дни.
Браво за йогата!
Трябва да търсим баланса в нас, тогава ще се нормализират и тези състояния, било то кандида, или бактериална вагиноза, или каквото и да е друго състояние, което ни кара да се чувстваме нездрави и непълноценни. А при една жена...много неща могат да разклатят баланса Rolling Eyes
Сложна работа сме...

# 453
  • Мнения: 690
Мнения за Матернея интимен гел?😊

# 454
  • Мнения: 9 119
Мнения за Матернея интимен гел?😊
Ако е с млечна киселина, става Wink

# 455
  • Мнения: 690
С млечна е, ами вече го купих😀

# 456
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
Пиша тук, защото виждам, че сте доста запознати с темата, за разлика от мен, а има нещо, което ме гложди.
В началото на месеца получих някои неприятни симптоми и след посещение на гинеколог диагнозата беше "подостър  и хроничен вагинит".
Лечението се състоеше от Макмирор (крем и глобули), Гиназол, Кандизол 150, Ломексин - крем. След повторен преглед ми изписа Гинофилус капсули.
Бих казала, че вече нямам оплаквания, но имам да се лекувам още няколко месеца.
Разбрах, че идващата седмица ще ни правят кръвни изследвания и такива на урината за бъдещата ми работа.
Мислите ли, че ще имат някакви отклонения?
Знам, че не сте врачки Grinning  Нямам време да пускам предварителни изследвания и се чудя дали да предупредя, че се лекувам в момента или да чакам и да видя какво ще излезе  Neutral Face

# 457
  • Мнения: 48 060
Зависи какво ще изследват
Ако е обикновена ПКК и урина, вероятно нищо няма да излезе. Ако има специфични изследвания, вече не знам.

# 458
  • Мнения: 5 405
Вижте на какво попаднах:
https://youtu.be/TB0yFyZowk0

# 459
  • Мнения: 9 119
Ако в момента не слагаш вагинални глобули или нещо друго, каквото и да е, няма проблем да се пусне урина. Но ако слагаш, ще даде отражение в много показатели.

# 460
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите.
В момента слагам само Гинофилуса, като последната таблетка ми е на деня преди изследването.

# 461
  • Мнения: 36 089
пропусни я и я сложи след изследването
гинофилусът е пробиотик - плюс/минус една капсула или ден закъснение изобщо няма да повлияят на лечението

# 462
  • София
  • Мнения: 2 016
Момичета, знам, че въпросът ми не е за тази тема, но не знам къде на друго място да попитам.
Този месец лекувах Гъбички, беше ужасно тежка криза, със всички симптоми активирани чак до болка, която продължаваше през целия ден. След като МБ излезе чиста се появи нов проблем. Лигавицата  на входа на влаг. започна да се разцепва. Лекарят ми каза, че това е в следствие на гъбичките.
Но от два дни имам нов проблем а той е, че имам силно зачервяване на малките ср.устни. Прилича ми на дерматит както при бебетата или на прежулване. Не мога да го определя. Не мисля, че е херпес, защото няма пъпки и язвички след тях. Имате ли представа на какво може да се дължи това?

# 463
  • Мнения: 2 461
При мен симптомите от гъбички са - сърбеж, дискомфорт(или болка), по-силно течение, парене. Не са ми се случвали другите описани от вас симптоми и дори си мисля, че може да е от нещо друго. Например, реакция/алергия към тоалетна хартия, превръзка, инт. гел. Ако продължава е добре да посетите лекар, но по-добре кожно-венерически!

# 464
  • Мнения: 5 405
Направи си отвара/чай от лайка и се мий след всяко ходене до тоалетна, за да успокоиш до някаква степен положението, че сигурно имаш ужасни болки по така описаното състояние. Sad И задължително пак на лекар!

Общи условия

Активация на акаунт