Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 11

  • 87 389
  • 762
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 405
А продължаваш ли да имаш проблем с гъбичките? Или наскоро цъфна с тях? 🤔

# 496
  • Мнения: X
Цитат
Иначе и аз съм свикнала само тампони да ползвам, но гинеколожката буквално ми ги е забранила. Определено са много вредни  Confused А с превръзки е мъчение...
Защо не пробвате менструална чашка?
Аз, лично съм много доволна.


Купих си точно миналия месец и я ползвах за пръв път, но ми идва голяма и чувствам лек дискомфорт. Но предполагам, че е до свикване и определено мисля да си я ползвам постоянно. Единствено не можах да се престраша да спя с нея.

Аз мисля, че тампоните са много по-вредни от превръзките - поне така твърди моята лекарка, направо напълно ги отрича. И наистина откакто ползвам тампони имам постоянно проблеми, а с тях ми е много по-удобно и отвикнах от превръзките тотално. Последните 3 месеца се насилих да ползвам превръзки, но получавам сърбеж и направо са ми ужасни  Simple Smile Надеждата ми е в менструалната чашка, дано свикна с нея.

# 497
  • София
  • Мнения: 4 122
А продължаваш ли да имаш проблем с гъбичките? Или наскоро цъфна с тях? 🤔

Ами честно казано, наскоро цъфнах отново с гъби. Но при мен е свързано и с отслабен имунитет, притеснения, нерви, пих и АБ преди 2 седмици и това явно тотално влоши нещата....
Иначе сега ще говоря с АГ.

За чашките, нещо не мога да си представя да ползвам такова нещо.

# 498
  • Мнения: 2 511
Аз днес бях при док и ми взе контролна МБ, каза че при бременните много трудно се чистят тия гадове кандидата. Ама като чета май не само при бременните е трудно Sad
Изписа ми Иделин Белиема вагинален пробиотик, без значение резултата, то вече както ли не слагах. Някой ползвал ли го е?

# 499
  • София
  • Мнения: 4 122
Минах през АГ-то. Вътре във влагалището не са се махнали, а и аз няма как сама да ги мажа. Предложи да ходя да ме маже или да отида след няколко дни да ми ги изгори и да платя 120 лв......уффф от къде ми дойде това не знам и сега наистина не знам какво да правя.
За кандидата ми изписа хапчета и за мазане.

# 500
  • Мнения: 5 405
Нали сме следени какво пишем нонстоп, бисквитки, глупости, та вчера ми попадна информация за многократни превръзки, но ми е супер странно това нещо да се пере и да се ползва пак. Макар че едно време точно така са били. И коментарите бяха супер странни, хората споделят как цикъла им е  станал хем по-кратък, хем по-малко като обем, че даже и почти безболезнен. Малко ми е съмнително, но не малко се говори за това какви химии съдържат превръзките и тампоните, та се зачудих защо пък да не е вярно?
Но честно казано нито си представям да ползвам многократни превръзки, нито пък да пробвам менструалната чашка (бях се зарибила преди няколко месеца, четох много, но после си представих как ще го пъхам това чудо и се отказах. JoyJoyJoy). Няма ли някой от темата, който да употребява менструална чашка, да каже как е, що е? Особено с гъбясалия проблем... Grinning

# 501
  • Мнения: X
Ето я темата за алтернативни продукти за дамска хигиена:

https://www.bg-mamma.com/?topic=989146.555

Тук се обсъждат и чашките и превръзките. Иначе чашката не се слага никак трудно, поне аз успях от първия път, но като цяло не ми беше много удобна.

# 502
  • Мнения: 39 299
Силно препоръчвам превръзките на ТианДе.

# 503
  • Мнения: 54
Минах през АГ-то. Вътре във влагалището не са се махнали, а и аз няма как сама да ги мажа. Предложи да ходя да ме маже или да отида след няколко дни да ми ги изгори и да платя 120 лв......уффф от къде ми дойде това не знам и сега наистина не знам какво да правя.
За кандидата ми изписа хапчета и за мазане.
При кой гинеколог ходиш?

# 504
  • Мнения: 9 089
Откакто започнах да имам проблеми, свързани с бактериална вагиноза или кандида, спрях да ползвам тампони и минах на превръзки, които сменям много често - да, преразход е, но не искам да се спарвам, а и жертвата си струва.
принципно, тампоните са удобни...много...Обаче, от чисто енергийна гледна точка, възспират по някакъв начин изтичащата менструална кръв, задържайки я вътре (където не й е мястото), а движението на кръвта е мощен поток енергия... Сигурно ще ви се стори странно, налудно дори, но в китайската медицина менструалният цикъл се счита за много важен период за жената, затова не бива да има нищо, което да пречи на естествения процес на изчистването. По тази причина, например, не бива да се практикува йога по време на цикъл - има само някои асани, които са в синхрон с процеса. Движения, които нарушават кръвотока, са противопоказни като цяло - без тежки физически усилия, пазене от студено, без стегнати дрехи, без секс...Споделям просто, сигурно ще е интересно някому Simple Smile
Много ми беше трудно да мина само на превръзки, но така ми е по-добре в дългосрочен план Rolling Eyes

# 505
  • Мнения: 5 405
Да, и аз съм забелязала това, че има някакво стопиране на цикъла, когато ползвам тампони. Rolling Eyes

# 506
  • София
  • Мнения: 4 122
Минах през АГ-то. Вътре във влагалището не са се махнали, а и аз няма как сама да ги мажа. Предложи да ходя да ме маже или да отида след няколко дни да ми ги изгори и да платя 120 лв......уффф от къде ми дойде това не знам и сега наистина не знам какво да правя.
За кандидата ми изписа хапчета и за мазане.
При кой гинеколог ходиш?

Моята АГ е в майчинство. И сега ходя до работа в един МЦ при една лекарка - Д-р Росица Иванова

# 507
  • Мнения: 4 872

Wonder_woman__
, ще споделиш ли , какво ти изписа за кондиломите?  Иначе не се чуди и отиди да ги изгори. Те се причиняват от нискорисковите типове на ЧПВ/HPV/ и не е добре да стоят.
 
 Избягвам тампоните именно заради задържането на менструалната кръв във влагалището, което създава предпоставка за инфекции. Превръзки ползвам памучни и ги сменям често.  Но това до някъде е въпрос на личен избор, в случай , че АГ не препоръчва нещо специално и необходимо за пациентката. 

# 508
  • София
  • Мнения: 4 122

Wonder_woman__
, ще споделиш ли , какво ти изписа за кондиломите?  Иначе не се чуди и отиди да ги изгори. Те се причиняват от нискорисковите типове на ЧПВ/HPV/ и не е добре да стоят.
 
 Избягвам тампоните именно заради задържането на менструалната кръв във влагалището, което създава предпоставка за инфекции. Превръзки ползвам памучни и ги сменям често.  Но това до някъде е въпрос на личен избор, в случай , че АГ не препоръчва нещо специално и необходимо за пациентката. 

Marsia_K,

Миналият петък бях на първи преглед и тогава ми ги откри. А освен сърбеж и течение(без мирис и цвят) друго не съм имала. Тогава ме намаза и ми изписа - Кондилин (сутрин и вечер за 3 дни), полижинакс и Кориолус.
Сега говорих и с моята АГ, която по добре ме познава и ми знае проблемите (но е в майчинство) каза да ходя да ме маже и ако не мине с мазане да пристъпя към горене. И аз мисля да и се доверя и да ходя да ме маже сегашната АГ.

# 509
  • Мнения: 2 511
Леле, от 16 седмици за пръв път видях чиста МБ - не мога да повярвам. Всеки ден ям кис. мляко, пия кефир, ограничих сладкото (хапвам, но рядко). Последно слагах Миковаг, а от снощи слагам Иделин Белиема вагинален пробиотик. Чак ме е страх да се зарадвам, все си мисля, че пак ще се появят... Дано, дано да е така до края на бременността!

Общи условия

Активация на акаунт