Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 11

  • 89 199
  • 762
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 2 016
Здравейте борци!! Искам да споделя моята 3 годишна борба, която мога да кажа че е почти успешна!!! Преди 3г. получих гъбички необяснимо, но се появиха. Излекувах ги уж, но през няколко месеца си се явяваха отново и отново ги лекувах и така близо 2 г. Обикалях по какви ли не лекари, пръснах мноого пари, но без резултат. 3-тата година беше най-тежка, буквално през 2 седмици бях с гъби!! Ужас!! Реших за последно да посетя АГ - като от мои познати бях насочена към Желязков в 8-ма поликлиника в ж.к Надежда. Прегледа ме и ми ми предписа Гинопеварил глобули от 150 мг. (3 на брой са) и хапчета Микомакс пак 3 на брой. Бях леко ядосана, защото съм ги ползвала и преди- имаше ефект но временен, както се разбира в написаното по-горе. НО! Понеже цикъла ми наближаваше, ми каза глобулите да си ги слагам, преди цикъла -  3 дни подред преди лягане, а хапчетата микомакс да ги пия по време на цикъла -  на 1ви 4ти и 7ми ден. Предложи ми и след края на цикъла да си слагам Лактажин за подсилване на флората. След края на лечението се почувствах много добре, а след ползването на Лактажин съм удивена. Вече от 3 месеца нямам оплакване и знам, че е твърде рано да се радвам, но все пак изкарах повече от 2 седмици без гъби, което е напредък и ми дава повече увереност, че ще се справя. Вече по своя преценка пия по време на цикъл по 1 хапче микомакс, ей така профилактично и понякога пак си слагам лактажин, защото до колкото знам гъбите обитават до 6-7 слоя във влагалището, което значи че трябва 6-7 цикъла да се предпазвам. Убивайте ги тия гадини и подсилвайте флората за да може да се пребори с тази напаст!!!! Успех борци!

Мила, смяташ ли че Микомакс ти помага? Защото повечето лекари ми казват, че бил слаб? Също така имаше ли проблеми след полов контакт, когато имаш гъби - в смисъл на прежулване и разцепване? Гъбите направо унищожават кожата в дълбочина...

# 541
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте момичета! 2-3 дни след цикъла отново се появиха ужасните гъби Rage за 2 години смених вече 4 гинеколога,всеки ме лекува по различен начин..... сегашната ми гинеколожка може да ме приеме чак в края на месеца,не знам как ще издържа до тогава,не мога да стоя от сърбеж, имам ужасен дискомфорт и при уриниране... някой знае ли изпитана бабина рецепта или купешки хапчета/ мазило,които ще ми помогнат? Благодаря

Момичетата май бяха писали за бани със смрадлика. Но за лекарства най добре лекар да изпише....

# 542
  • Мнения: 4 872
  Ако си пазиш някоя рецепта от предишно лекуване може да действаш с нея.
Аз съм взимала фунголон 100 мг на 1,4,7 ден - мисля такава беше схемата.  И понеже е в темата за самолечение, може да се взима по една капсула след всеки цикъл в продължение на месеци, в случай на повтарящи се инфекции.
 Иначе да, външно измиване със смрадлика и крем здраве успокояват.
 Но аз бих заложила на спешен преглед при АГ, макар и не моето.

# 543
  • Мнения: 21
Здравейте. Наскоро писах за моя проблем с гъбите ... направих едно лечение, което включваше : Аугментин - 3 по 1 на ден в продължение на 10 дни; пробиотик всеки ден на гладно; и в продължение на 3 седмици в определен ден по 3 хапчета микомакс, като първата доза беше от 800 мг. Незнам защо но имам чувството че сега след цикъл пак ще цъфна с тях ... въпроса ми е дали мога да пия микомакс пак на 4-5 ден от цикъла в продължение на няколко месеца ? Вече ще се побъркам тотално ..

# 544
  • Мнения: 1 131
Препоръчвам продължителен прием на пробиотици през устата, както и поставянето на вагинални пробиотици - ентеросан, флоражин, гинофилус, Лактажин - които ви харесват и понасят.
Ограничете сладкото. Лекувайте и партньора Simple Smile
Може да говорите с АГ за профилактика с микомакс, тъй като това са хапчета които не са безобидни. Желая ви успех Simple Smile

# 545
  • Мнения: X
Здравейте. Наскоро писах за моя проблем с гъбите ... направих едно лечение, което включваше : Аугментин - 3 по 1 на ден в продължение на 10 дни; пробиотик всеки ден на гладно; и в продължение на 3 седмици в определен ден по 3 хапчета микомакс, като първата доза беше от 800 мг. Незнам защо но имам чувството че сега след цикъл пак ще цъфна с тях ... въпроса ми е дали мога да пия микомакс пак на 4-5 ден от цикъла в продължение на няколко месеца ? Вече ще се побъркам тотално ..

Аз го пия на 3-4 ден от цикъла, казаха ми в продължение на 6 месеца. Иначе и моите гъбички се бяха появили след Аугментин.

# 546
  • Мнения: 21
Благодаря на всички, които се отзоваха така бързо. Ще продължавам да следя темата, надявам се някоя дама да се е изклекувала от тези гадове, за да може да сподели опита си с нас 🤗 Няма да се предаваме, ще ги изтрепим тези гадинки. 💣💉🔫

# 547
  • Мнения: 2 523
И аз следя темата, макар че последната МБ беше чиста и док каза, че е нормално да имам течение, защото съм бременна, аз тайно подозирам, че гадините пак се завърнаха. Имам рядко оскъдно жълтеникаво течение, но без други симптоми - сърбежи, миризма, болки. Аз такова си го имам от както забременях, но все си мислех, че това са гъбите. После поизчезна, наскоро го видях пак. Не слагам нищо засега, може би ще почна скоро пак пробиотични свещички, иначе след няколко седмици пак ще ми пуска МБ, дано вес още съм чиста. Иначе сигурно ми пусна 8-9 МБ, докато не видя чиста, не се спря Grinning

# 548
  • Мнения: 268
Момичета,успях да си запиша час за петък... сърбежа е нетърпим,някой знае ли с какво мога поне да го успокоя

# 549
  • Мнения: 2 461
Момичета,успях да си запиша час за петък... сърбежа е нетърпим,някой знае ли с какво мога поне да го успокоя
В подобни случаи съм ползвала Залаин или Гиназол еднократно. Прочети за тях и реши.

# 550
  • Мнения: 5 405
Промивки при сърбеж, но САМО външно, с лайка (направи си я като за чай) + сода за хляб след всяко ходене до тоалетна. Колкото да успокоиш положението, докато отидеш на лекар.

# 551
  • София
  • Мнения: 2 016
Момичета,успях да си запиша час за петък... сърбежа е нетърпим,някой знае ли с какво мога поне да го успокоя
Другия Петък ли? Това е много време гъбите ще проникват все по-дълбоко във кожата и ще я възпалят от токсините, които отделят.
Започвай веднага с 1 спринцовка Гинозал вагинално и Микомакс по схема 1-4-7 ден.

# 552
  • Мнения: 310
Момичета,успях да си запиша час за петък... сърбежа е нетърпим,някой знае ли с какво мога поне да го успокоя
Не трябва да ползваш какви ли не свещички преди прегледа, защото като ти пуснат микробиология, тя няма да е правилна.

# 553
  • Мнения: 1 131
Започни пробиотик през устата, мажи само отвън с клотримазол, измивай се с лайка и сода, само външно.
1 седмица е много време, ако е нетърпимо търси друг вариант. Успех! Simple Smile

# 554
  • Мнения: X
Ако е външен сърбеж мажи Клотримазол, на мен много ми помага, а и не е скъп. И според мен не слагай и не пий нищо преди прегледа, за да не повлияе на изследването.

Общи условия

Активация на акаунт