Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 11

  • 89 124
  • 762
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 405
Не съм пила солите аз, ще се поразровя да видя какво-що, мерси.
Аз си взех Миковаг овули, 10 броя, даже си поръчах още една опаковка, но няма никаква схема на прилагане, а ми се искаше да направя нещо като схемата на мацката по-горе с боракса, но с Миковаг. Но ме е страх да не се получи привикване, че вече сякаш нищо не ми действа. Sad Все имам някакво зачервяване външно и от време на време е доста.

# 646
  • Мнения: 38
Не съм пила солите аз, ще се поразровя да видя какво-що, мерси.
Аз си взех Миковаг овули, 10 броя, даже си поръчах още една опаковка, но няма никаква схема на прилагане, а ми се искаше да направя нещо като схемата на мацката по-горе с боракса, но с Миковаг. Но ме е страх да не се получи привикване, че вече сякаш нищо не ми действа. Sad Все имам някакво зачервяване външно и от време на време е доста.
Според мен не си назначавай сама лечение, ( ако си ги взела без да са изписани от лекар) да не стане по сериозен проблем.
 Аз миналия месец бях на лекар, взе ми влагалищен секрет и пак кандида.. Изписа ми Клион-д, а след него да слагам Лактажин и Итраконазал за пиене. Отделно пия пробиотик и съм ограничила въглехидратите. Но ще пробвам задължително със солите, дано има някакъв ефект, че вече се чувствам в безизходица с тия ужасни гъбички..

# 647
  • Мнения: 39 349
Не съм пила солите аз, ще се поразровя да видя какво-що, мерси.
Аз си взех Миковаг овули, 10 броя, даже си поръчах още една опаковка, но няма никаква схема на прилагане, а ми се искаше да направя нещо като схемата на мацката по-горе с боракса, но с Миковаг. Но ме е страх да не се получи привикване, че вече сякаш нищо не ми действа. Sad Все имам някакво зачервяване външно и от време на време е доста.
Според мен не си назначавай сама лечение, ( ако си ги взела без да са изписани от лекар) да не стане по сериозен проблем.
 Аз миналия месец бях на лекар, взе ми влагалищен секрет и пак кандида.. Изписа ми Клион-д, а след него да слагам Лактажин и Итраконазал за пиене. Отделно пия пробиотик и съм ограничила въглехидратите. Но ще пробвам задължително със солите, дано има някакъв ефект, че вече се чувствам в безизходица с тия ужасни гъбички..

Извинявай, но се се сдържах. Сама казваш, да не се самолекува мацката, а после пишеш, че ти самата ще направиш точно това.

# 648
  • Мнения: 1 948
Не съм момичето, но възможно да е искала да каже, че все пак едното е лекарство и не е добре да си го самоназначи, а другото е по-скоро хранителна добавка и не би настъпило някакво нежелано състояние ако си вземе без рецепта една опаковка от солите.
Аз също се замислям за солите.. Евентуално от другия месец да взема да пробвам, заедно с някакъв пробиотик, примерно на Пробиен феми флора.

# 649
  • Мнения: 39 349
Всичко е възможно......

# 650
  • Мнения: 1 131
Аз пък си отглеждах ешерихия коли при предната микробиология - и влагалищен секрет и урината. Направооо Flushed
Слагах дълго време гинопеварил и останаха ешерихия, но те са много упорити и даже минах на системен антибиотик.
Задължително пробиотик. Сега съм решила да си взема по-скъп и да започвам по схема. Ще дам отзиви, успех на всички дами Flowers Hibiscus

# 651
  • Мнения: 38
Не съм пила солите аз, ще се поразровя да видя какво-що, мерси.
Аз си взех Миковаг овули, 10 броя, даже си поръчах още една опаковка, но няма никаква схема на прилагане, а ми се искаше да направя нещо като схемата на мацката по-горе с боракса, но с Миковаг. Но ме е страх да не се получи привикване, че вече сякаш нищо не ми действа. Sad Все имам някакво зачервяване външно и от време на време е доста.
Според мен не си назначавай сама лечение, ( ако си ги взела без да са изписани от лекар) да не стане по сериозен проблем.
 Аз миналия месец бях на лекар, взе ми влагалищен секрет и пак кандида.. Изписа ми Клион-д, а след него да слагам Лактажин и Итраконазал за пиене. Отделно пия пробиотик и съм ограничила въглехидратите. Но ще пробвам задължително със солите, дано има някакъв ефект, че вече се чувствам в безизходица с тия ужасни гъбички..

Извинявай, но се се сдържах. Сама казваш, да не се самолекува мацката, а после пишеш, че ти самата ще направиш точно това.
От това, което прочетох за солите, никъде поне не видях да пише, че трябва да са изписани от лекар, както пише на по-голяма част от лекарствата. И затова си мисля, че не е нужно лекар да ми ги изписва, но не ми пречи да го питам все пак.

# 652
  • Мнения: 1 948
Излязоха ми противоречиви изследвания. В цитонамазката ми откриват кандида и възпаление. А при направено специално изследване само за кандида и отделно на влагалищен секрет за бактериален разтеж - няма нищо.
Кое е достоверно. Имам или нямам? До като се добера до гинеколога ще откача.
Минах при него преди да ми излязат резултатите, сега не мога да го открия, за да започна евентуално лечение, ако въобще имам нужда..
Много, много объркващ за мен резултат.

# 653
  • Мнения: 9 093
Обезателно пусни цитонамазка, влагалищен секрет и директна микроскопия и ги занеси в друга лаборатория.
Имаш ли възможност да качиш резултатите тук?

# 654
  • Мнения: 4 872
По-достоверно е микробиологичното изследване. При цитонамазката може да е имало единични клетки, които да са отстранени механично с четката и да не се  е стигнало до растеж или да са грешно диференцирани като гъби.

Прекалено скоро е за нова цитонамазка. По-скоро контролна м.б..

# 655
  • Мнения: 1 948
За хламидия, трихомони, кандида и бактериален растеж - всичко пише отрицателно.. Прилагам снимка на цитонамазката. Бях 10 ти ден след менструация, в напълно чист ден. Извинявам се, ако снимката е обърната.

# 656
  • Мнения: 9 093
Бих отишла да ми вземат секрет за директна микроскопия.
Даже те съветвам да отидеш при лекар по кожно венерически болести, той си има микроскоп в кабинета и веднага ще може да погледне пробата. Малко са капризни директните микроскопии...
На едно и също място ли са правени?

# 657
  • Мнения: 1 948
Бих отишла да ми вземат секрет за директна микроскопия.
Даже те съветвам да отидеш при лекар по кожно венерически болести, той си има микроскоп в кабинета и веднага ще може да погледне пробата. Малко са капризни директните микроскопии...
На едно и също място ли са правени?
Пробите ми са взети на веднъж, в една лаборатория ги занесох. Цитонамазката излезе за 1 ден, а микробиологията за почти 3. Гинеколога видя цитото, назначи свещи и каза ако няма трихомони или хламидия да ги почна.. Но в случая не знам.. Ще видя кога мога да го открия, а до тогава някак си искам да се успокоя..

# 658
  • Мнения: 4 872
Какво точно те обезпокоява?
Резултата от цитонамазката е добър. Микробиологията-чиста.

# 659
  • Мнения: 1 948
Какво точно те обезпокоява?
Резултата от цитонамазката е добър. Микробиологията-чиста.
Е как какво? Микробиология без кандида, а в цитонамазка - кандида. За мен това е  противоречив резултат..

Общи условия

Активация на акаунт