Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 11

  • 89 202
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 093
Аз ползвам обикновено кокосовото масло от верига ДМ, но всяко студено пресовано ще ти свърши работа. В биомагазините има също много, в хранителните също, просто гледай да е максимално качествено.

# 736
  • Мнения: 1 131
Глобулите бяха правени по рецепта на АГ. Вътре имаше ципрофлоксацин като антибиотик.
Не е гаранция че ще се случи на всеки. Аз като го пия през устата нямам проблем, но под формата на глобули ме изгори.

# 737
  • Мнения: 2 484
Искам да ви питам за коментираното по-горе кокосово масло, аз лично го ползвам от години за други кожни проблеми и съм много доволна, но никога не съм го прилагала в интимната област. По колко пъти на ден го мажете? Искам да го сложа в областта на бикини линията, защото преди месец се сдобих с гъбички точно там (разноцветен лишей), който успях да преборя със Залаин, но пък той и душ гелът за лишеите ми пресушиха ужасно кожата... В момента направо не знам какво бельо да слагам, почти всичко ме дразни, пък и с потенето в топлото време е ужасно. Сърби, пари... Та искам нещо, което хем да успокои, хем да действа и противогъбично, за да няма рецидив, мислех си за кокосовото масло, но се притеснявам малко да го слагам на такова деликатно място. Ще се радвам да ме посъветвате:blush:

# 738
  • Мнения: 1 949
На обедната почивка си го взех от ДМ - а. Пишеше био и веднага го грабнах. През буркана си личеше, че е твърдо, не размекнало се от топлината. Ще го топя в ръце, или ще чупя малки парченца, които да поставям. Взех разфасовката за 8 лева.

# 739
  • Мнения: 3 732
Може ли картинки на качествено кокосово масло? Освен за интимно приложение за какво може да се ползва?
Извинявам се за глупавите въпроси, но темата ми е неясна.

# 740
  • Мнения: 35 969
зуки, горе съм написала два варианта, намират се с просто търсене в гугъл

Скрит текст:
зададох: "дм кокосово масло" и излезе долното

а също и "драгон кокосово масло" с резултат

# 741
  • Мнения: 3 732
Благодаря ти, Бубанка!

# 742
  • Мнения: 9 093
Кокосовото масло се ползва за абсолютно всичко, само не е добре да се ползва по лицето, защото е в групата на маслата, които запушват пори (жожобата, например, е единственото, което не запушва и се препоръчва за употреба върху кожата на лицето).
Ползва се за ядене, за пиене, за мазане, дори за лубрикант Simple Smile
Маха грим перфектно.
Помага и при слънчеви изгаряния.
Слага се вечер, вагинално, защото се разтича, и все пак, като се легне - се слага, макар че се разтича малко...слагайте по-старо бельо, че иначе оставя петна.

Относно разноцветен лишей в бикини зоната - не пречи да се маже кокосово масло, но лично аз, тъй като целият ми гръб беше в петна (въпросния лишей) години наред...докато попадна на нещо, което да подейства - ето това, горещо препоръчвам и гела за мазане и измиващото нещо за къпане - Витела Верси

# 743
  • Мнения: 2 484
Може ли картинки на качествено кокосово масло? Освен за интимно приложение за какво може да се ползва?
Извинявам се за глупавите въпроси, но темата ми е неясна.

Малко е офф топик, но аз го ползвам за други неща - вместо крем за стъпала вечер преди лягане, а също така и вместо лосион за тяло понякога. Освен това заедно с други масла си бях направила чудесен домашен крем против стрии:wink: Моята масажистка го ползва като масажно олио. Има много приложения, знам че е и противогъбично, но за интимната област никога не съм пробвала и затова и аз се колебая.

# 744
  • Мнения: 9 093
Πoлзитe, ĸoитo нocи ĸoĸocoвoтo мacлo, ce дължaт нa нaличиeтo нa лaypинoвa ĸиceлинa, ĸaпpинoвa ĸиceлинa и ĸaпpилoвa ĸиceлинa. Teзи ĸиceлини имaт ycпoĸoявaщи, aнтимиĸpoбни, aнтибaĸтepиaлни и aнти-гъбични cвoйcтвa.

# 745
  • Мнения: 867
Години наред съм го ползвала за лубрикант, нямала съм проблеми от него.
От година близо съм го спряла, защото бебеправим, а мазнината убива смерматозоидите.
Препоръчва се използването на лубрикант на водна основа (ако има нужда от такъв).

# 746
  • Мнения: 2 484
Кокосовото масло се ползва за абсолютно всичко, само не е добре да се ползва по лицето, защото е в групата на маслата, които запушват пори (жожобата, например, е единственото, което не запушва и се препоръчва за употреба върху кожата на лицето).
Ползва се за ядене, за пиене, за мазане, дори за лубрикант Simple Smile
Маха грим перфектно.
Помага и при слънчеви изгаряния.
Слага се вечер, вагинално, защото се разтича, и все пак, като се легне - се слага, макар че се разтича малко...слагайте по-старо бельо, че иначе оставя петна.

Относно разноцветен лишей в бикини зоната - не пречи да се маже кокосово масло, но лично аз, тъй като целият ми гръб беше в петна (въпросния лишей) години наред...докато попадна на нещо, което да подейства - ето това, горещо препоръчвам и гела за мазане и измиващото нещо за къпане - Витела Верси

Мерси, Кафе, и аз ползвам Медикет Верси, при мен в комбинация със Залаин, но много ми се пресуши кожата след всичкото миене и мазане и се тъкмо се чудех за кокосовото масло, когато видях че ти си писала за приложение там. Иначе успях да го преборя лишея (той също е гадна гъбичка Rage). Ще бягам и аз до ДМ за ново бурканче, точно оттам ги купувам обикновено. Съветът за по-старото бельо е също много полезен, мазничко е доста, но поне след пране не остават петна.

# 747
  • Мнения: 2 472
Здравейте,
за лишея ми помогна това на мен: https://lechenie.bg/nizoral-pokazania-sastav-protivopokazania. От максимум 3 пъти ми мина, само че аз го имах по гърба.
 Бях писала преди близо месец и половина в темата, защото имах гъбички дълго време, появили се заради употреба на антибиотик. Изписани ми бяха глобули само с борна (борова) киселина по схема. Обещах ви да пиша за резултата: всичко изчезна.Вече 2 месеца нямам слава Богу от една нищо и никаква борна киселина. Това е.

# 748
  • Мнения: 1 131
Кои са тези глобули само с борна киселина? Simple Smile аз знам само за Миковаг, но те имат и други съставки.

# 749
  • Мнения: 2 472
Приготвят се в аптека в капсули като за антибиотик. Писала съм преди на 43 страница.

Общи условия

Активация на акаунт