Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 31

  • 94 209
  • 823
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 2 926
Droidd,точно разговарах със съседите и утре ще се свържа с кмета,който трябва да има правомощието да завери такъв едностранен акт като съгласие от тяхна страна.Лошото е,че те не разполагат с никакъв документ за собственост,дори и на дядото,който е бил титуляр на имота.

# 451
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
някой имаше разминаване на имота с границите, за комбинирана скица и геодезист коментирахме - как се разреши казуса?

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 2 926
Bar BQние също правихме комбинирана скица.При геодезичното заснемане имахме разлики в границите,но явно ти говориш за разлики в регистрите.

# 453
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Droidd,точно разговарах със съседите и утре ще се свържа с кмета,който трябва да има правомощието да завери такъв едностранен акт като съгласие от тяхна страна.Лошото е,че те не разполагат с никакъв документ за собственост,дори и на дядото,който е бил титуляр на имота.
Нашите съседи също нямаха документ за собственост. Както казах - искаха им само лична карта. Дано и при Вас мине леко процедурата.

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 2 926
Droidd,същото ми отговориха и от кметството.Лични карти и скица с номерата на парцелите.А се бях притеснила....😁
И сега да попитам защо простите бакалски сметкисъс сроковете никога не излизат .Смятам ги така:проект-от един до два месеца,енерго и ВИК-един месец,разрешение за строеж месец.Като ударим чертата стават 3-4 месеца,но обикновено реалността е друга.Като изключим връщане на проекта,поради неточности,Енергоразпределителното дружество ли е най-разточително със срока за присъединяване?

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Смятам ги така:проект-от един до два месеца,енерго и ВИК-един месец,разрешение за строеж месец.Като ударим чертата стават 3-4 месеца,но обикновено реалността е друга.Като изключим връщане на проекта,поради неточности,Енергоразпределителното дружество ли е най-разточително със срока за присъединяване?
И аз така смятах, ама за една нищо и никаква пристройка, проект заявен февруари миналата година, излезе чак към края на май тази година. То не бе въртене не бе чудо и непрекъсното обещания за нови срокове. Сега чакаме разрешителното за строеж и енергото за смяна на фазите. Както върви и това лято напредна, а имахме намерения миналото още да строим.

# 456
  • Мнения: 299
някой имаше разминаване на имота с границите, за комбинирана скица и геодезист коментирахме - как се разреши казуса?

Ние имаме такова разминаване. Проектанта се зае и с това. Ще се свърже с фирма и ще придвижи документите срещу 300 лв. Каза, че ще отнеме около месец.

# 457
  • София
  • Мнения: 376
някой имаше разминаване на имота с границите, за комбинирана скица и геодезист коментирахме - как се разреши казуса?

Ние също имахме - по кадастър и регулация имаше разминаване в границите. Вариантите са или се променя кадастъра (по-лесната и бърза процедура) или се променя регулацията. При нас конкретно се наложи регулация, защото по регулация навлизахме в парцела на съседите, а те разбира се отказаха да го дадат това парче. Друг е въросът, че изобщо не знам назад във времето как е станало това разминаване.

За миналите през това - колко горе-долу ви отне реално като време издаването на акт 14?

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 4 739
Здравейте,
търся си фирма, която са подготвя всички неоходими документи до разрешително за строеж . Бихте ли могли да ми препоръчате такава?
Предварително благодаря!

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 2 926
Shantal,ако няма проблеми по парцела се вади само виза,сключват се предварителни договори с Енерго и Вик и останалото е работа на проектанският екип.
Абе ,защо така замря тази тема?Лято е ,не строите ли?
През 2008 беше апогей,съфорумките споделяха всяка стъпка.

# 460
  • Пловдив
  • Мнения: 422
Ааа, строим, строим и ушите ни плющят! 😁
  Къщата вече я облепиха с изолацията (Ама незнам дали би било интересно да споделям снимки) и придобива съвсем различен вид.

 Баните са готови, остана само тоалетната на първия етаж, където се оказа, че от единия вид плочки са ни дали по-малко и сега трябва да чакаме да ги доставят.

 Междувременно, трябваше да викаме вик майстора да вдига сифоните, че тея със замаската И това бяха о*рали.
Поръчахме вратите за мокрите помещения и чакаме юли шпакловчика.

През това време най-вероятно ще се захванем с оградата. Бяхме в общината да питаме трябват ли някакви документи. Казаха, че щом е ажурна не ни е необходимо нищо.

Мъдря и обзавеждането за детската стая на каката, че е първокласничка тази година.Голям зор, значии.. И чакам най-после да ми изпратят идейния проект за кухнята. 😁

# 461
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
Puss in boots, с какво ви направиха външната изолация и какво сложиха за финиш- мазилка или фасаген? Колко ви излезе 1 кв.м за труд и материали?
  Желая ви успешно привършване и по-малко ядове с майсторите!:smile:

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 2 926
Puss in boots,че вие сте на една крачка от нанасянето.Най-мръсната работа сте отметнали.
Това със замазките в новите къщи и преходните подови нива между баня и стаи е голяма драма.Я праг ще се получи,я сифоните не стават.
Относно детската"и завесите на еднорози" Simple Smile
Ако сте във розов епогей не ви завиждам.Моето 4 годишно ,чак спори и се сърди.
Иначе за леглото ми е любимо да има място за още един-я за гостенче,я при инцидент.Още от сега съм решила,че и на малкият ще вземем такова като на каката,което се издърпва отдолу.
Това ни е сегашната детска.Не се вижда добре,леглото под горното,но да онагледя.

И ако пускате снимкови материали ще е супер!
Аз се зарових в старите теми,мноого са вдъхновяващи.Само албумите да не бяха с пароли,явно мерки против кражби.

# 463
  • Мнения: 425
Здравейте! И ние строим бавно и славно Simple Smile Направихме пътеките, вътре мазилката е готова, сега идва реда на замазките. И аз се интересувам на каква външна изолация сте се спряли. Сега събирам оферти за материали и ще се радвам да чуя вашите мнения относно изолация и каква мазилка е добре да се положи - силиконова или силикатна с някакъв процент силикон?

# 464
  • Пловдив
  • Мнения: 2 926
Ragazza,външните пътеки ли направихте?Само бетона или с облицовката?
По проект не ви ли е заложена  дебелината на изолацията?
Това е специалността на мъжа ми(15 г.опит).И ще ви пиша утре кой вид мазилка препоръчва,ако е запознат с аналозите им на българския пазар.
Каменната вата е с най-добри параметри,особено откъм шумоизолиране и негоримост,но за нея трябва вентилирума фасада ,считай доста повече пари.
Следват неопор(графитен стиропор)и стиропор.Първият е с по-добри качества.10см неопор се равнява на около 13 см EPS.Естествено плътността също е от значение за предпочитане е да е над 100.
Ние ще слагаме 20 см ЕРS,но гоним нискоенергийна.
Трабва да следите майсторите да полагат материал по всички краища на самият лист изолация,в противен случай се получават вид въздушни джобове,които до голяма степен обезмислят начинанието.

Общи условия

Активация на акаунт