Кисело мляко? Не, благодаря!

  • 10 199
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 615
Моя племенник също отказа кърма, и ядеше само и единствено кис мляко, сега е на 22 да е жив и здрав.

# 31
  • Мнения: 46 562
Това беше често срещано в миналото. Не отказваха бебетата, родителите ги отказваха, защото другото е по-евтино.

# 32
  • Мнения: 547
По-евтино е да купиш мляко от магазина , от колкото да кърмиш ?? Thinking

# 33
  • Мнения: 46 562
За АМ имах предвид.
За кърмата - различни причини има, не всяка жена може да издържи, някои иска да пият, други да пушат, трети да спят или да могат да работят и т.н. Също и някои следват грешни съвети на лекарите за хранене под час, спиране на нощното хранене, ранно захранване и др., които по естествен път намаляват и спират кърмата, след което са принудени да търсят алтернатива.
Временни неразположения, млечница и подобни също могат да се разтълкуват грешно като отказване от кърма.

# 34
  • Мнения: 4
Благодаря на всички които отделиха от времето си за да ми дадат съвет. След 4 хранения с кисело мляко детето ми беше със запек и се измъчи цял ден. Осмелих се с извинение да тегля майна на мъжа си и на останалите „специалисти” , защото аз се измъчих с детето си, а той с празен поглед гледаше и призна грешката си. Сега пак сме си на АМ, вчера бяхме на доктор много сме добре и можем да започваме да се храним с пюренца. Благодаря отново на всички ви. И обещах и на себе си, че от тук нататък няма повече мълчание! Щом веднъж го направих, ще има и втори път Grinning Лека и спокойна вечер ви желая!

# 35
  • Мнения: 5 468
Препоръчвам ти да прочетеш повече за захранването и тогава да решиш кога да започвате с пюрета. Бебето ти е много малко все още. Ранното захранване отдавна не се препоръчва. Прочети препоръките на СЗО относно захранването.

# 36
  • Мнения: 3 615
Доста млади семейства бързат с захранването за да избегнат по големите разходи за АМ.

# 37
  • София
  • Мнения: 28 768
Само че не ги избягват, защото АМ не отпада със захранването.

# 38
  • Мнения: 5 468
Не съм съвсем съгласна, че го правят заради спестяване на пари за АМ. Повечето ранно захранващи са подведени от педиатъра си и не се осведомяват от никакви други източници.

# 39
  • Мнения: 6 618
Повечето ранно захранващи са подведени от педиатъра си и не се осведомяват от никакви други източници.
така е, но за съжаление го има и това, че младите родители трудно могат да преценят кои от източниците на информация са надеждни и предпочитат да се доверят на педиатъра си, който все пак е медицинско лице. и ако някъде из интернет пише “не захранвайте преди 6-я месец“ , педиатърът каже “захранвайте, вече навърши 2 месеца, давайте сокче от ябълка“, е много трудно да се прецени кое и как трябва да се направи.

# 40
  • Мнения: 3 615
Само че не ги избягват, защото АМ не отпада със захранването.
Зависи от родителите около мен бол със такива семейства които бързат да захранят дали подведени или не от педиатъра.Имам лични наблюдения  над това.

# 41
  • Мнения: 5 468
Повечето ранно захранващи са подведени от педиатъра си и не се осведомяват от никакви други източници.
така е, но за съжаление го има и това, че младите родители трудно могат да преценят кои от източниците на информация са надеждни и предпочитат да се доверят на педиатъра си, който все пак е медицинско лице. и ако някъде из интернет пише “не захранвайте преди 6-я месец“ , педиатърът каже “захранвайте, вече навърши 2 месеца, давайте сокче от ябълка“, е много трудно да се прецени кое и как трябва да се направи.

Така е, затова родителите трябва отрано да започнат да събират информация и да решат за себе си как ще процедират. Затова казах на потребителката да прочете препоръките на СЗО и да събере информация директно от източника. Някои от българските педиатри си карат по старите тертипи и трябва човек да си има едно наум.

# 42
  • София
  • Мнения: 28 768
Само че не ги избягват, защото АМ не отпада със захранването.
Зависи от родителите около мен бол със такива семейства които бързат да захранят дали подведени или не от педиатъра.Имам лични наблюдения  над това.
Това, че са захранили, не изключва АМ.

# 43
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна, че със захранването не отпада АМ. Аз захраних дъщера си на 4 месеца, но заместих обяда чак на 6+. Значи поне още 2 месеца и половина си е имала 5-6 хранения с АМ. Чак на 14 месеца махнах АМ и сутрин и вечер пие КМ + няколко пъти през нощта.

# 44
  • София
  • Мнения: 28 768
Синът ми го пи до 3-годишен някъде, не помня точно.

Общи условия

Активация на акаунт