След края... да продължиш напред...

  • 46 055
  • 283
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 30 802
Една от големите грешки е като си разведена, все още да си все едно зависима от мъжа. Защо той да подава молбата? Наказание ли, назидание ли? Оттук нататък ти си отговорна за живота си, ти си определяш ритъма, а той- на своя.

# 121
  • Мнения: X
Щом общите приятели са първо негови, не се осланяй много на тях. Колкото и да го знаят що за стока е, особено ако са мъже и те, ще са солидарни с него. Или да - може да се намери някой кандидат - "Утешител".

# 122
  • Мнения: X
...Защо той да подава молбата?
Може би защото е скъпа процедура с много разправии. Сега с нова квартира, предплати и други непредвидени разходи ще й е трудно.

# 123
  • Мнения: 30 802
Не, отиваш при адвокат, плащаш си хонорара и той пише и подава всичко. Без разходи по адвокат няма да се мине.

# 124
  • Мнения: X
Както ви казах - за развода няма да бързам, имам си причини за това. Той може би ще си мисли, че има вратичка за връщане назад, но вратата вече е "зазидана". Относно вземане на заеми - не може да ми навреди при положение, че моя подпис не е до неговия на документите.

# 125
  • Мнения: 2 760
Вариант двамата заедно да подадете молба за развод при общ адвокат? Ние така направихме преди няколко месеца, разделихме си таксата на адвокатката ни, малко над 400 лева беше, и след месец бяхме разведени по взаимно съгласие, като втората ни среща с адвокатката беше на делото, а първата - при подписването на исковата молба. Документите (нотариални актове, актове за раждане на децата и т.н.) ги пратих предварително, снимани по Вайбър. Става бързо и лесно, ако имате съгласие.

# 126
  • Мнения: 2 111
Както ви казах - за развода няма да бързам, имам си причини за това. Той може би ще си мисли, че има вратичка за връщане назад, но вратата вече е "зазидана". Относно вземане на заеми - не може да ми навреди при положение, че моя подпис не е до неговия на документите.

Без да искам да любопитствам, не мога да се сетя за причини достатъчно добри, за да не се предприеме развод в подобна ситуация. Колкото до вратичката, недей да лежиш на това ухо. Той щом е тръгнал да я води у вас няколко дни след като си се изнесла, там работата най-вероятно вече е "опечена". Според мен, ако търсиш да заявиш някаква позиция, най-добре е ти да направиш хода с молбата. Това ще даде знак, че си "затворила вратата" и си готова да продължиш живота си с вдигната глава без него.

За заемите нищо не мога да кажа, защото не съм компетентна.

# 127
  • Мнения: 2 113
Както ви казах - за развода няма да бързам, имам си причини за това. Той може би ще си мисли, че има вратичка за връщане назад, но вратата вече е "зазидана". Относно вземане на заеми - не може да ми навреди при положение, че моя подпис не е до неговия на документите.

Сериозна заблуда.

# 128
  • Мнения: X
Както ви казах - за развода няма да бързам, имам си причини за това. Той може би ще си мисли, че има вратичка за връщане назад, но вратата вече е "зазидана". Относно вземане на заеми - не може да ми навреди при положение, че моя подпис не е до неговия на документите.

Сериозна заблуда.

Кое?

# 129
  • Мнения: 5 381
И аз не разбирам каква е тази причина да се отлага развода. Колкото по-бързо приключат нещата с него, толкова по-добре за теб. Амелия, без да се засягаш, но според мен няма как за 2-3 седмици да “зазидаш” вратата на връзката. Особено, че при вас говорим за раздяла “от днес за утре” доколкото разбирам.

# 130
  • Мнения: 2 113
"Относно вземане на заеми - не може да ми навреди при положение, че моя подпис не е до неговия на документите."
Доста деликатно.
 

# 131
  • София
  • Мнения: 580
Май вземането на заеми докато си в брак се смяташе за семейна солидарна отговорност независимо дали подписът му липсва до твоя. Ако единият спре да плаща, търсят другия.

Уреди си първо семейния статус пък после вземай заеми.

При тая история аз не бих бавила развода. В нередки случаи първия, който подава исковата молба по дело с вина, печели.

Почне ли да се отлага развод, понякога се размиват нещата във времето и започваш да свикваш с мисълта, че е нормално хората да живеят по този начин. Все пак човек сам преценява.

Основание да се отлага е и липса на финанси - адвокатите напоследък са се изхитрили и искат около 600 до 1200 лева за определен брой заседания, после доплащаш за всяко следващо по 100 лева. Казвам примери, не обобщавам. Като ми представиха общо колко ще ми струва един развод, позамислих се дали изобщо да плащам толкова много пари - при мен така се получи, че откакто влязох във връзка с мъжа си, че и след брака, почти всичко плащах аз или наполовина деляхме щото нали уж семейство. Сега и да се разведа пак сума ти пари трябва да наливам....

# 132
  • Мнения: 2 111
Е, те няма да се развеждат по вина. За какво им е?
Според мен авторката иска да протака развода по-скоро дали от надежда, че той може да се върне разкаян, дали за някакво отмъщение. Не знам...
При всички случаи, останах с впечатление, че тя е на възраст 30+. Това не е лоша възраст да си рестартираш живота, но и не можеш да си позволиш да се разтакаваш твърде много. Колкото по-бързо се изчисти от компликациите на разрушения вече брак, толкова по-бързо ще продължи напред.  

# 133
  • Мнения: 30 802
Това е развод. Вече нямаш право на шантаж и пипане на емоциите, не си прави планове ти какво ще направиш, той какво ще си помисли и как ще се кае. Това са фантазии. Живей си в реалността. Препоръката е за максимално бърз развод, ако може по взаимно съгласие.

Защото с времето може да вземе да реши да е неотстъпчив, той да ти връща тъпкано, да ти прави драми и да усложни ситуацията.

# 134
  • София
  • Мнения: 580
Е, те няма да се развеждат по вина. За какво им е?
Според мен авторката иска да протака развода по-скоро дали от надежда, че той може да се върне разкаян, дали за някакво отмъщение. Не знам...
При всички случаи, останах с впечатление, че тя е на възраст 30+. Това не е лоша възраст да си рестартираш живота, но и не можеш да си позволиш да се разтакаваш твърде много. Колкото по-бързо се изчисти от компликациите на разрушения вече брак, толкова по-бързо ще продължи напред.  

Адвокатът ми сподели, че единствено при завеждане на дело с доказване на вина може да се претендира за възстановяване на разходите по делото на страната, която спечели. Все пак не са малко пари.

Общи условия

Активация на акаунт