Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 94 176
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Гушкам те, milmich!

Благодаря, че ме успокои допълнително. Знам си аз, че съм прекалено прясна за да се стряскам и притеснявам от подобни отклонения не само за чернодробните ами и за туморните маркери, и за левкоцитите и т.н., и т.н. Рано е още заключения да се правят, дългото ми лечение тепърва започва. Кога беше тя последната вливка, преди 2 месеца, т.е. оня ден едва ли не. Не съм питала, но май си циркулира още из тялото ми, не се изчистваш за ден два. Отделно и дробчето раздразнено, както казваш малко ли химия мина през него, набиха му канчето едно хубаво, без почивка, без отлагане, без щадене... та още му кънти главата като камбана на милото органче. Grinning Не са сравними нещата, но за пример просто да дам как може бая време след приключването с химията да ти се появяват разни разнообразни странични ефекти - косата, веждите, миглите, всичкото косъм падна още лятото някъде, а ноктите чак ся ми се сетиха да ми се отлепят, а в същото време първите жертви вече се възраждат, една прическа на бебе орангутан съм заформила, едни вежди чееерниии, миглите и те едни такива хукнаха, късички са още, но с такава гъстота, че все едно очна линия с цвят гарваново черно съм си слагала. Ноктенцата обаче чаааааак сега ми реагират, охлюви с охлювите им, докато се наканят...

Един вид ще се окаже, не шамарите от химията, а ехото от шамарите.

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 10:52 от Spirit Crusher

# 136
  • Мнения: 68
Добро утро, а пиеш ли хормонални хапчета, защото на мен от нолвадекса  много се завишиха и веднага ми го смениха с аримидекс. По принцип хормоналните лексрства влияят на чернодробните показатели.

# 137
  • Плевен
  • Мнения: 992
Да ви се оплача, бяха на скенер вчера (компютърен томограф)  между химиите, не ми понесе....От контраста ли, от химията ли, получих обрив, изтръпване и всички екстри. Нашиха ми урбазон, и вече съм у дома, но все едно валяка ме е прегазил. Тъпото е, че правих скенер преди три месеца, преди първата химия, тогава нямаше реакция. Оплаквам се, че резултатите ще се забавят, а ми е много спечено, освен това ме хваща ОВИ, чакам си цикъла, а в петък съм на 5 химия. Освен това днес имам рожден ден, а настроението ми е под нулата...Мрън- мрън, оплаках се...

# 138
  • Варна
  • Мнения: 1 685
radka_42, добро утро!

Не съм почнала с хормоналните все още. От към хапчета единственото, което направих е, че тотално спрях и Легалон, и Трансметил, и разни там имуностимуланти и комплекс витамини. За утре имам час при гастро. Ще се види рано или късно има ли нещо притеснително... е... те тия стойности са си за притеснение де, но не вярвам някакъв грандиозен проблем да се окаже.

Между другото кожата много добре се възстановява. Не ме пускат още да си продължа облъчванията, но за идващия понеделник ще съм пушка. Най-хубавото е, че не ме карат вече да ги пазя тия тъпи лепенки. Цяла седмица сега ще си отдъхва кожата ми. Ще си я мажа, ще си я галя както аз си знам. И както са ми позволили де. Grinning

# 139
  • София
  • Мнения: 3 519
Да ви се оплача, бяха на скенер вчера (компютърен томограф)  между химиите, не ми понесе....От контраста ли, от химията ли, получих обрив, изтръпване и всички екстри. Нашиха ми урбазон, и вече съм у дома, но все едно валяка ме е прегазил. Тъпото е, че правих скенер преди три месеца, преди първата химия, тогава нямаше реакция. Оплаквам се, че резултатите ще се забавят, а ми е много спечено, освен това ме хваща ОВИ, чакам си цикъла, а в петък съм на 5 химия. Освен това днес имам рожден ден, а настроението ми е под нулата...Мрън- мрън, оплаках се...

Честит рожден ден, мила! Flowers Hibiscus 😘
Всичко е ОК, просто си в дупка- Сатурновата дупка.
Неприятна е случката, обикновено така се чувства човек след алергична реакция. Поглези се малко днес (и не само днес) с нещо, което обичаш и все нямаш време, пусни си любима музика, изгледай любим филм и ще се появи настроението ти.
Хубав твой ден ти пожелавам!

# 140
  • Варна
  • Мнения: 1 685
ЧРД, elifanta! Birthday

Мрънкай си, миличка, мрънкай си. Ся ти се е паднало да се оплакваш без опасения, че някой ще те набеди за лигла. Еле пък ако някой само посмее, сдъвчи го и го изплюй. Ти само не се притеснявай и си запази това ведро и борбено настроение, които демонстрира дотук и, с които ни израдва. Едва ли някоя от нас може да се похвали с тоталната липса на такива моменти и обрати. Ако пък се пръкне такава, да вдигне ръка веднага, че да я разкостим от въпроси и опровержения. Stuck Out Tongue

Оооооо, ти Водолейче си ми била. Разбрах вече защо още с първия си пост ми стана симпатична. Това въздушните магаренца от далеч се надушваме. Моят рожден ден, който беше октомври и аз прекарах много зле, ама да видиш после с къв кеф и гордост започнах да заявавам със знънтящ глас и да вписвам с размах цифрата 36 като възраст из какви ли не документи. Поредна петилетка зад гърба, някой нещо да ми каже, а??? От тук нататък почваме в десетилетки да се целим.

Последна редакция: вт, 30 яну 2018, 09:33 от Spirit Crusher

# 141
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 748
BirthdayЧестит рожден ден, elifanta! Flowers Hibiscus Понякога стискаш зъби и в един момент всичко избива, ако мога така да се изразя, омръзва ти да си боец, герой и така. Просто го приеми като нещо моментно, всичко ще се оправи и пак ще си сложиш розовите очила!  Но, ако си болна, няма ли да ти отложат химията?

# 142
  • Мнения: 725
Здравейте, днес моята майка е на първа химиотерапия-предоперативна.Как се понася, тя е с нискодифиринциран дуктален карцином на гърдата.Благодаря предварително.

# 143
  • Мнения: 304
ЦРД мило момиче.Усъвършенстваѝ изкуството на оздравителния егоизъм

# 144
  • Мнения: X
Честит рожден ден Ели Simple Smile Да си жива и здрава и щастлива и няма да се плашиш Grinning трудното почти мина.

# 145
  • Плевен
  • Мнения: 992
Благодаря Ви, усмихнахте ме! Сега съм обичайния позитивен човек, получих много искрени, някои и не толкова искрени пожелания, близките ми са до мен и са здрави, верни приятели имам, значи всичко е наред! Получих страхотен подарък от детето-шал, който аз си избрах, както и ръчно направена гривна, с камъни, който той ми избра. Щастлива съм! Благодаря!

# 146
  • Мнения: 304
доцетакс
херпацин
цисплатина
Днес минах първата вливка .За сега 3 и ще видят дали става да се оперира и после още 3 .Чувствам се добре.Мисля да си взема този материал от биопсията и първите блокчета и да дам да ги изследват повторно -ами ако първото е грешно и оттам и грешно лечение и пак излезе.Но не знам къде.Тук в ИСУЛ ми казаха да ги донеса не е проблем да ги изследват .Какво да правя.Дали да ида и при друг хирург.В голяма чуденка съм. newsm78

# 147
  • Плевен
  • Мнения: 992
Така...пак аз Wink От вчера съм с хрема и главоболие, а в петък съм на вливка....Фатално ли е, ако се отложи, ако отида така ще ме върнат ли, чудя се какво да правя, как да подходя newsm78 Ще съм благодарна за съвети  Hug

# 148
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 017
доцетакс
херпацин
цисплатина
Днес минах първата вливка .За сега 3 и ще видят дали става да се оперира и после още 3 .Чувствам се добре.Мисля да си взема този материал от биопсията и първите блокчета и да дам да ги изследват повторно -ами ако първото е грешно и оттам и грешно лечение и пак излезе.Но не знам къде.Тук в ИСУЛ ми казаха да ги донеса не е проблем да ги изследват .Какво да правя.Дали да ида и при друг хирург.В голяма чуденка съм. newsm78
Материал изследван ли е при доц. Светла Христова? Ако не е, занеси и не се занимавай с други лаборатории. Хера по КИШ не ти е изследван, нали?

# 149
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 017
Така...пак аз Wink От вчера съм с хрема и главоболие, а в петък съм на вливка....Фатално ли е, ако се отложи, ако отида така ще ме върнат ли, чудя се какво да правя, как да подходя newsm78 Ще съм благодарна за съвети  Hug
Кажи на доктора. Те ще преценят Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт