Лидл 111 - 01.01.2018 г. - 31.01.2018 г.

  • 224 345
  • 1 801
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 260
Аз съм забелязала, че стоките в по-голям размер от обичайния XXL и тези в промоция, са с различно качество и вкус. И колкото и да е по-изгодно, реално си е набутване и по-лошото, разочарование.
Повечето неща, които съм пробвала в по-ниския ценови диапазон са кофти (но то няма и как иначе).
Така че, избирам и купувам неща, които са добри (доколкото може да са такива храните въобще) и гледам да не залитам в експерименти (освен ако не е тотален хит тук хахах).
За мен повечето от нещата, които купувам са по-добри от тези, които намирам в другите вериги. А и ми е квартален магазин. Свикнала съм с подредбата.
Жалко е, че неща, от които съм доволна си развалят качеството.
Иначе не съм забелязала от нещата, които купувам, да срещам с изтичащ и никога с изтекъл срок. Може би зависи от мотивацията на персонала в конкретния магазин..

# 736
  • Мнения: 156
И моето мнение е, че стоките им са с по-високо качество. За качеството цените им са оправдани. Вкъщи сме очаровани от Silver Crest, евтини електроуреди, които обаче си заслужават цената. Досега не аме имали издънка, за щастие. Харесват ми мшечноте им продукти, някои колбаси, кренвиршите за деца,  месото им ни допада, почистващите препарати са прилични, козметиката не е нищо особено, но пък си има дрогерии за тази цел. Като цяло си имаме фаворити вкъщи и всяка седмица пазаруваме от там. Защото сме доволни. А за недоволните има други вериги нали, никой никого не принуждава да пазарува от там. И понеже не съм съгласна с това, че тук единствено се хвали Лидл- има бял, но и черен списък на продукти✌

# 737
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Именно ! Примерно пушения свински врат напикок , или пушеното пуешко филе  пак пикок май .. еми по-хубави не съм намирала , все имат желета , жили и други гадости , воднисти са и т.н. а тези са чисто месо или сланина .. хубави парчета   ,тежки ,плътни .. между другото последния път като пратих любимия за пушения врат ми донесе такъв ,но насъвсем друга фирма , каза ,че вече този само щяло да има , но не вярвам аз ,като отида и сама се уверя тогава ще се ядосвам

# 738
  • на Земята
  • Мнения: 294
Преди време имаше сирене Качота,така се водеше,но е като кашкавал.Беше в опаковка по 0.500 кг.Изчезна от асортимента или му е сменена опаковката?Скоро не съм пазарувала в Лидл,минах веднъж на бърз ход и не го видях

# 739
  • Мнения: 280
За същото говоря и аз. Жалко е, че развалят това, което имат/ха. А според мен не е до персонала, а до тези със "сини якички". Жалко, че го позволяват изобщо. Бяха изключение, поне за мен. И който не си вземе поука не е наруган, а е пълен профан!
Всеки пазарува от тук малко, от там малко, но не ми харесва, че доверения ми пазар от Лидл изчезва малко по малко. Здраве да е, а и всеки има глава на раменете. Исках да стане някаква градивна критика, а то се получи захлупване под капак. Кой кого? Ние тях?

# 740
  • Мнения: 4 275
Ох, добре, разбрахме ти гледната точка. Още колко пъти ще пишеш едно и също с други думи? Като не ти харесва, пазарувай другаде

# 741
  • Мнения: 69 273
Били различни....дрънци.
Бяха си и са поредната верига. Нито повече, ни по-малко....чак пък толкова да залитам по лидл....мнее...

# 742
  • Мнения: 280
Абсолютно не съм съгласен, че са поредната верига! Те единствено дойдоха със собствени марки и собствена стока. И всички сега ги копират, без Фантастико. Билла пуснаха Билла продукти, Кауфланд и те от скоро, та дори и xxl. Това беше или поне за България. Лидл-ски манталитет и на мен ми харесваше, както като начина на предлагане, така и като цена. Сега всичко се разми с тези скапани/ненужни реклами по телевизията, така и с родния продукт, който, вярвайте ми всеки иска да наложи, но потребителя с невярващо око/портфейл да закупи. Кой иска БГ кашкавал разтапящ се до олио? Кой би заложил на БГ чай от липа събиран с лопати от циганите от улицата? Или млякото на бай Илия в пластмасово шише от Кока кола, неизплакнато, както то, така и млякото без проследимост? Яйцата им бяха зле, станаха още по-зле. Такова недоглеждане към производител и кой какъв е, според мен ще ги скапе, или поне няма да ни направи по-доволни потребители. И, ако сте сила в бг мама, поне мналко ги коригирайте, ако не сте... каквото-такова!

# 743
  • Мнения: 69 273
Направи ни оферта...😆
Като ще вършим твоята работа....

Има гауда и синьо сирене, като не искаш бг кашкавал.

# 744
  • Мнения: 36 902
Не знам, ние си купуваме много български продукти (месо, кисело мляко, сирене, кашкавал, лютеница и т.н.), но като са български, не значи, че са произведени в нечий черен двор - все пак и в нашата страна има предприятия, които работят по стандарт. Що се отнася до вкус и качество - всеки си преценява коя марка го удовлетворява. Не е вярно, че всичкият български кашкавал се разпада, има и такъв, който става на конци - същото се отнася за останалото; търсиш и намираш.

# 745
  • Мнения: 4 275
Значи точно преди три години си се оплакал от промоциите и че вече не дават мартенички за 1 Март и цветя за 8-ми март, но оттогава насам, 3 години след това, си пазаруваш там: http://bg-mam.ma/p/822285/30062615? Интересно... и доста досадно взе да става вече.. Мрън мрън мрън едно и също в поредни 7 поста

# 746
  • Мнения: 69 273
Аз пък забелязах, че фъстъченото масло от американската седмица вече е в постоянния асортимент. 😐
Видях го наредено до кексовете и чайовете....

# 747
  • Мнения: 280
Мишелин-че, значи от тогава съм го забелязал. Не искам на никой да къртя рахътлъка от лидъслксите стоки. Хляб на корем за целия месец. Тази година с праз, догодина с лук и праз. И не стига, че не е техен и че го има навсякъде, като любимия ми хляб със семена. Ами има го вече и в Кауфланд, и в Билла. Нищо от уникалните им стоки не остава. Всичко размиха и накрая ще стане кварталния магазин. А аз не съм съгласен с това! Донесоха свеж полъх на българския пазар, а останаха с бг чувството за бизнес. Не, благодаря!

# 748
  • Мнения: 4 275
Ами какво да се направи, напиши им едно писмо и изброй, каквото си забелязал. Не знам какво ще се промени, пишейки тука. То, няма лошо всеки да споделя мислите си, просто повтарянето на едни и същи неща започва да дразни в един момент. А Кауфланд и Лидл, съм чела, че са под една "шапка", та е нормално каквото го има при едните, да го има и при другите. За XXL-а в Кауфланд и аз видях днес в брошурата и не ме учуди. А ако нещо, което харесваш в ЛИДЛ се взаимства и от други вериги, какво по-хубаво от това? Wink

Иначе е нормално да има промени - има си разни "моди", фирми които фалират и продуктът им трябва да бъде заменен с друго, има го и момента, за който някой по-назад спомена, че хората искат "българското" и ето ти "бранд" "Родна стряха". Нищо не е константно. Сменят се мениджърите, с тях и асортиментът, решенията, които се взимат са по-различни.

Но има и хубави неща. Ето, аз например не знам в друг магазин да продават колбаси без консерванти. А в ЛИДЛ има три вида: шпек, шунка и луканка Wink Как да не ги обичаш Simple Smile

# 749
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 896
Да, слава Богу, любимият ми хляб със семена го има и в Кауфланд и не ми се налага да ходя до Лидл.
Днес ходих до Лилд, предизвикана от информацията за разпродажби, разгледах ги, нищо от тях не си взех.
Роклите с пайети бяха изтипосани на закачалки. Имаше и неща, които преди бих купила, но сега не са ми необходими.
Взех продукти, които ми трябват, а не тези, които много се хвалят в темата.
И пак казвам, харесван или не, Лидл трябва да го има. Той предлага по-различни продукти и това е факт.

Забравих да кажа, че залитнахме с ММ на хляба с лук и картофи. Ох, топличък си го хапнахме в движение. Сигурно няма да купя повече от него, но в момента ни дойде точно в десятката, може и да сме били гладни.

Общи условия

Активация на акаунт