Домакини 64 / Нова година, нов още по-добър късмет!

  • 69 197
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 841
Добро утро! То при нас вече преполови, хаха. Учудващо, но днес времето е много приятно, подухва лек ветрец. Аз напреднах с багажа, да не каже, че вече е изпран и изсушен, сега ако има и кой да ми го изглади, ехеее. Жената, която чисти вкъщи, ще се върне от ваканция чак другата седмица, което означава, че и апартаментът трябва да чистя, а той бая голям...

Мариат - аз днес ще готвя крем супа от тиква, за гарнитура запечен бекон и пълнени гъби на фурна. В супата слагам също праз и един морков, че само от тиква много ми сладни. Имам и малко пащърнак, та мога и него да метна вътре. Накрая слагам бучка масло и разреждам с животинска сметана. За утре глася пица с тесто от карфиол. Вчера пък готвих прясно зеле с пилешки бутчета в бавната тенджера.
Междудругото имам замразени свински хапки, как се прави свинска кавърма? Нали тя беше с лук? Нещо се пресетих тези дни.
В събота ми се ходи на кино и сега трябва да проуча как стои въпросът с киното тук. По-точно с езика във филмите. Да не са дублирани на местния им език, че тогава ще я втасаме, хаха.

Славче, добре си дошла! Ти си вторият човек, която се изказва ласкаво за Шри Ланка, а аз бях я зачеркнала от картата. Ще си преосмисля пак плановете за бъдещите почивки. Имам предвид, човек, на който мога да вярвам с преценката.

Отивам да разтоварвам съдомиялната...

# 61
  • Мнения: 39 330
Мерси, Дами. Измислих менюто.
За мен пълнени червени чушки(от фризера) със сирене и залети със сметана, яйца и кашкавал.
За домочадието ще има спагети със сметана, шунка и кашкавал.
И баница със сирене и яйца на тиган. Едното ще е за вечеря, а другото за обяд.
Смърфи, когато имам пащърнак- задължително го слагам в супата.
Кавърмата може да я направиш и с праз лук.
Славе, снимки има ли?

# 62
  • Мнения: 3 841
Мариат - не разбрах, ама ми е простено, че съм руса, хаха - та баницата ли е на тиган или само яйцата? И ако е баницата, как я правиш на тиган?

# 63
  • Мнения: 39 330
Смърфи, уникална става баницата на тиган.
На кратко- взимаш тиган с незалепващо покритие, ръсваш малко мазнина. Взимаш готови фини кори и налагаш 2 на дъното. Да излизат от тигана. В купичка си правиш смес от 1 яйце, газирана вода(става и с обикновена вода), мазнина. Отделно си подготвяш сирене. Та, слагаш от течната смес и ръсваш сирене. После взимаш 2-3 кори и ги накъсваш. Пак от течността и пак от сиренето. После пак кори. Примерно да използваш 7=8 кори. Накрая прегъваш с най- долните кори. Слагаш на среден котлон и похлупваш с капак. После намаляваш котлона. След малко обръщаш баницата. И така няколко пъти. Изваждаш и режеш като пица. Става у-ни-кал- на!
Може да я направиш и с друга плънка- примерно намачкани варени картофи и чубрица. Добре задушен праз, спанак....

# 64
  • Мнения: 3 841
Я, това е супер лесно. Мерси, Мариат.Hug Ще я пробвам задължително. ММ много обича, ама като направя нормална баница, тя става цяла тава и аз хапвам, а не трябва. Така само за него. Сещам се и за плънка със спанак също.
Само да ми кажеш колко газирана вода и колко мазнина? Ориентировъчно, де.

# 65
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Мария, и аз ще го пробвам, звучи ми интересно

# 66
  • София
  • Мнения: 8 375
Привет момичета Hug
Добре сте си дошли пътешественички welcome
Снощи имах на гости руска компания, та ги посрещах с кавърма, царска трушия, баница със сирене, луканка. Че им хареса, беше видно от това, че здраво си похапнаха - сладко да им е! Много им хареса овчето сирене запечено в гювече, с червено пиперче. Всичко, което остана наслагах в кутии и им направих тармазок - по нашенски хранителна торба ( че не една, ами две ) Да имат днес и утре да похапнат, а утре по обяд летят за Москва. Отделно им подарихме 2 кутии сирене Маджаров и няколко различни по вид луканки.
Докато ви дам идея, те вече са дадени Wink
Желая ви хубав ден, а аз след малко отивам на лекции wavey

# 67
  • Мнения: 39 330
Ма ко, Смърфи, мазнината е според вкусовете.
Аз, примерно мазнината не я слагам в течната смес, а просто си ръся от бутилката по малко, някой път добавям парченца масло. Всичко е индивудиално. Газираната вода да е около 50-60 мл. Ако сиренето е солено- аз не добавям сол, щото у дома се хапва по- безсолно.

# 68
  • Мнения: 3 841
От какво могат да се развалят газови котлони - има един кабел/тръба с винтил и една бутилка? Смених бутилката, че си помислих, че е свършила газта, тц, не тръгват. Седя и се чудя... До вчера си работеха без пробелм, сега включвам и не става.

Мариат - мерси, задължително ще се пробва. Само да ми тръгнат котлоните. Аман от техниката тук, не знам вече какво не се е развалило....

# 69
  • Мнения: 39 330
Да не е запушена някоя дюза?

# 70
  • Мнения: 3 841
Ами и трите котлона не работят, по-скоро е или маркуча, или винтила... Изглежда да не стига газ до тях. Като се върне мм, ще ги види, ама вечерята пропада. Нищо нямам под ръка, за да измисля нещо на фурна. А и нямам размразено месо да метна нещо на барбекюто. Мда, ще се вечеря навън май.
На всичкото отгоре не чувам добре, когато говоря по телефона. Нещо се е прецакал звука. На спийкър всичко е ок, но на слушалка почти не чувам, а звукът е увеличен докрай. На местните не искам да си давам телефона за ремонт, макар че има оторизиран сервиз на марката. Като ги знам какви са....

# 71
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Смърфи, не знам вашите бутилки накакъв принцип са, но моята на дюзата, която е свързана от едната страна с маркуча, а от другата се слага на бутилката, има един палец от който можеш да спреш газта. На него лесно се вижда кога е затворен и кога е отворен. Виж дали имаш такова нещо и дали е от него. Аз даже като спирам котлоните, направо спирам газта от там, а копчето на котлона си ми остава на позицията на която съм готвила.
Другото при мен е, че котлоните работят на газ, но запалката на самата печка е електрическа. Пробва ли да запалиш със запалка котлоните, а не от копчето на печката?
За сега за това се сещам

# 72
  • Мнения: 11 622
Добър ден момичета!
Славка добре завърнала се!
Смърфи аз кавърмата я правя с няколко вида лук и праз +гъби. Тук газта ми е централна, обаче в бг ми се е прецаквала гумата на винтила - нещо си там се омаслявало ли, запушвало ли...но пък винтилите не бяха скъпи и направо го подменях. Иначе и запалката, и защитата бяха на ток, та когато спираха тока - не можех да работя с печката...
Днес ще сме на картофени кюфтета и паниран кашкавал със салата от зеле и моркови.
Яде ми се баклава, ама само аз я ям..... ще си направя май една мъъъничка баклавичка, че и голяма да е - пак аз ще я хапна Imp
Усмихнат ден ви желая!

# 73
  • Мнения: 3 841
Ма ко, като в Бг са, с това палче на винтила. Кликва като го отвориш, уж работи, ама може и да не работи. А запалването е електрическо, но опитах и с газова запалка - не става. Проблемът е, че не стига газ до котлоните.
ММ сега се върна, пробва двете бутилки на барбекюто и там не тръгват. Изводът е, че явно няма газ в бутилките, което ми е много невероятно, но вече поръчах доставка за утре. Сега чакам да ми я потвърдят само.

В крайна сметка ядохме печена супа, хаха. Омесих нарязаните на кубчета зеленчуци със зехтин и овкусих със сол, черен пипер, пушен червен пипер и кимион. Опекох ги на фурната. Каната на стационарния ми миксер е термоустойчива и там ги блендирах със загрят в каната за вода пилешки бульон, масло и малко сметана. Тук продават много хубав органик бульон в тетрапак опаковки и винаги имам под ръка за ризото. И ето готова супа. Не можах да направя плънката за гъбите на котлона и направо ги метнах във фурната със сол, черен пипер, зехтин, сирене бри и кашкавал. И пак станаха много вкусни. Та, така. Спасихме вечерята. Дано утре ми доставят газта и се окаже, че проблемът е от това. Не ми се занимава с майстори и ремонти...

Калинка, любиими яденета - картофени кюфтета (получават ми се много добре) и паниран кашкавал със зелева салата. Направо умирам. Ама от де кашкавал за паниране тук?!  Баклавата я правя само за бг събирания по една гръцка рецепта. Няма грешка, веднага изчезва. Последната дори не можах да я помириша даже. Докато се обърна и тя изчезна, хаха.

# 74
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Признавам, че празни бутилки не ми мина през ума, ама ми стана смешно. На нас не ни я доставят, пълним си я сами

Общи условия

Активация на акаунт