Ясла или бавачка?

  • 7 399
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 999
На първо място слагам някоя от бабите или бавачка. Peace

# 16
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Бавачка поне до 3 годинки. Детето ми изобщо не е изолирано. Дори напротив- прибирайки се от работа в къщи, в двора има поне 4-5 деца: заедно разхождат куклите в количките, заедно са на пясъчника или люлката  1swing

# 17
  • Мнения: 46 518
Добре- ако имате  страхотна бавачка....за детето по-добре ли е? Яслата не е ли по-подходящата  му среда, отколкото чуждия човек?

Ами не, защото с бавачката ТИ определяш правилата, дали ще спи, когато иска или когато някой друг реши, дали ще излиза в подходящ час, примерно лятото след 16 ч., не виждам и нищо хубаво бебе на 1 година да става по тъмно, а за храната въобще и дума няма да отварям, има една тема по-на долу, можеш да видиш дали има ден, в който закуската не е филия с нещо си (включително с руска салата, което ме хвърли в музиката  Rolling Eyes).

Пък и учителките и децата в яслата са точно толкова чужди, колкото бавачката и децата от площадката ...

# 18
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
При всички случаи бих избрала бавачката,против яслите съм и това си е.Пък от 3 год. на градина Peace.

# 19
  • Мнения: 5 500
Баба, на чужд човек като бавачка не бих се доверила!
Яслата не ми съществува като вариант изобщо!
Като няма баба, аз!
На 3 г. на градина.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
Ако имах добри финансови възможности не бих почнала работа до тригодишна възраст на детето.Всъщност аз далече не съм в цветущо финансово състояние,но нито едно от децата ми не е посещавало ясла.Просто съм изцяло против даването на детето на ясла,освен ако не е крайно наложително на майката да започне работа-имам предвид крайно наложително от финансова гледна точка,а не от кариеристична.Това разбира се си е лично мое мнение.Просто нямам доверие на две лелки ,една учителка и една сестра/примерно/ да се грижат за 30 деца,дори и да имат доброто желание за това.

# 21
  • Мнения: 1 410
При възможност за избор бих избрала бавачка. Аз лично обаче мисля, че ако имам финасовата възможност да плащам на бавачка може спокойно да си стоя вкъщи докато детето навърши 3 годинки и тогава да го пусна на градина направо.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 378
В яслите работят медецински сестри. Там няма квалифициран учител в ъв всяка група, а 1 педагог за цялата ясла, който ги учи на песнички, игрички и т.н. Нямам нищо против медицинските сестри, но майка ми работеше в ясла (счетоводител) и зная доста неща, включителни и неприятни за тях. Мисля, че детето до 3 год. е толкова малко, че да говорим за детски колектив в групата. Моят син го гледах до 9м. След това 1 година майка ми, а после още 1 година бавачка. Много добра възрастна жена, която го гледаше като свое. Бях склонна и на вариант ясла, поне да опитам дали ще се впише, но мъжът ми беше категорично против.
Мога да кажа само едно-всяко дете е различно. На някои импонасят яслите, на други и детските градини не им харесват до 4 група.  Thinking

# 23
  • Мнения: 14 654
аз дадох детето си на ясла,когато стана на 2 години и половина и то най-вече за да бъда сигурна че ще му запазят място в градината.иначе според мен - бавачка.пък и по-малките дечица изобщо не си играят в "колектив",само си дърпат нещата от ръцете и си пречат.освен това редовно си патят от по-големите в групата,но не понеже не могат да говорят няма как да си кажат. а ако имах възможност щях да си гледам детето не до 3 години в къщи а до 6

# 24
  • Мнения: 4 621
След годинка и седем осем месеца съм за ясла. Детето трябва да е сред деца Peace

# 25
  • Мнения: 798
Ясла. Никоя баба или бава4ка нямаше да научат моя син на нещата , на които го научиха в яслата. И то за отрицателно време, а аз се бях мъ4ила месеци преди това. Научават се на дисциплина, на ред и пр. Имам възможност да го гледа баба, но не искам. Единствения минус са боледуванията, но ако тръгне направо на градина пак ще боледува. Така или ина4е те трябва да се научат , 4е в този живот има правила и не всичко им е позволено. Колкото по-рано толкова по-добре. Бабите ги глезят,а бавачките не ги интересува чак толкова много.А пък ако бях останала още 1 година да го гледам аз, щях да изперкулясам тотално. Едвам издържах втората полвина на втората година., колкото и да звучи гадно, но и аз имам някакъв предел на силите Mr. Green

# 26
  • Мнения: 14 654
Едвам издържах втората полвина на втората година., колкото и да звучи гадно, но и аз имам някакъв предел на силите Mr. Green

вярно ,звучи доста гадно

# 27
  • на североизток
  • Мнения: 285
Яслата разбира се - синът ми вече ходи повече от два месеца.Аз се върнах на работа през есента и реших, докато мине зимата да го оставя вкъщи с бавачка, а напролет да го пусна в яслите. Така и направихме. Сима е контактно дете, а и по принцип си мисля, че колкото по - рано се пусне детето на ясла или градина, толкова по - добре.Свиква с някакъв режим, спазва се дисциплина, учат ги на различни неща и най - важното контактува с негови връстници.
Та твърдо съм за яслата.Имам възможност и за бавачка, но не е същото да знаеш.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не бих се доверила на бавачка- да й поверя детето си, да я пусна в къщата си... абсурд!
 NaughtyБолестите са неизбежни- в яслата, в градината или училището- докато не мине адаптивния период (запознаването на детето с вирусите).
В яслата ми харесва това, че децата се учат, гледайки другите. Така по-бързо свикват да се хранят сами, да ползват гърне, да играят заедно...
Рая днес за 3-ти ден е на ясла и виждам, че и е интересно сред децата. С мен й е омръзнало и скучае.
За това съм ЗА ЯСЛАТА.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
гласувах с първа опция-ясла
при наличие на две бабаи с огромно желание да гледат мъника,той тръгва на ясла септември и дано не се налага да си седи вкъщи и да го гледат..искам да е сред деца и да научава по нещо..вкъщи с баба по цял ден се съмнявам че ще му е интересно....

Общи условия

Активация на акаунт