Избор на име

  • 8 027
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 892
Имам братовчед Дамян, казвахме му Дамяне като деца и толкова. Дори не помня дали сме мислили защо няма галено или кратко като нас.
Дъщеря ми също няма галено име, името ѝ е с 6 букви в 3 срички. Така и не ми хареса никое галено, свикнах да ѝ казвам с цяло име и го намирам за съвсем нормално. Едно единствено близко семейство се опитва да ѝ говори с галено име.
А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.

# 46
  • Мнения: 296

А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.
Деянов както и да е, ама тук става дума за Деанов.

# 47
  • София
  • Мнения: 22 948

А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.
Деянов както и да е, ама тук става дума за Деанов.

Не можах да разбера теб какво толкова те притеснява в тази фамилия?

# 48
  • Мнения: 296

А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.
Деянов както и да е, ама тук става дума за Деанов.

Не можах да разбера теб какво толкова те притеснява в тази фамилия?
звучи ми някак тежко да кажеш ДеАнова с наблягане на буквата А. Иначе хората ще я запишат като Деянова, или винаги ще те питат с А или Я.  Някак си по-лесно изговаряме ДеЯнов/ДеЯнова. Може би защото Е е мека, а А е твърда гласна. Често ли се среща бащино или фамилия Деанов?

# 49
  • София
  • Мнения: 22 948
Не знам.  Simple Smile Разбрах какво имаш предвид, но просто ми се стори, че името те дразни по някакви други причини и за това попитах.

# 50
  • Nice
  • Мнения: 946
Имах съученик Дарин и винаги съм харесвала името.
Но гласувах за Дамян, много хубаво мъжко име.

# 51
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите. Моят фаворит беше Дарио. Сега вече не знам. Simple Smile Големият ми син се казва Марио и сякаш искам името да се връзва и да си подхожда с неговото. Не ми върви едното име да е с италианско звучене, а другото да е българско, според мен имената на децата трябва да си подхождат. Приемам и други предложения, но задължително с буквата Д.

# 52
  • Мнения: 2 757
Марио си пасва с доста типично български имена. Например, Марио и Деян ми звучи супер.
Изборът на почти идентично име с една буква разлика (като Марио и Дарио) не ми се струва удачен, поне на мен не ми харесва.

# 53
  • Мнения: 296
Марио и Доминик,
Марио и Далибор,
Марио и Дарко,
Марио и Дейо,
Марио и Димо,
Марио и Дони,
Марио и Драго,
Марио и Далимир,
Марио и Демир,
Марио и Добрин

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 14:47 от Lira5

# 54
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Марио и Доминик,
Марио и Далибор,
Марио и Дарко,
Марио и Дейо,
Марио и Димо,
Марио и Дони,
Марио и Драго,
Марио и Далибор,
Марио и Далимир,
Марио и Демир,
Марио и Добрин


Някои имена с безумни  ooooh!

# 55
  • Мнения: 296
Не бих ги нарекла безумни, но са малко как да кажа, нестандартни. Някои са и рядко срещани, но съм се стремила по някакъв начин да пасва с Марио. Търсила съм имена образувани от буквите Д,М,Р,О,И,А, тук там има и по някоя друга буква. Или съм търсила имена завършващи на О. За мен Драго е по-добро от Драгослав, Драгомир, Драган. Димо е нормално българско име. Доминик от латински означава "принадлежащ на Господа" и е много срещано в Европа име. Дарко е съвсем нормално (не умалително) име в Хърватско, може би и в Сърбия. Означава "дарен, подарен". Демир е с търски произход, "железен".

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
А Далибор и Дейо?

# 57
  • Австрия
  • Мнения: 2 311

Далибор е остаряло славянско име, запазено в Чехия и Сърбия. Буквално означава битка някъде далеко. Много смислено Rolling Eyes Иначе .. средностатистически българин би си помислил за дълъг бор Laughing Но кой ли ще да си кръсти синчето с този емфемизъм Smile

# 58
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Даниел на всички езици се произнася все по един начин.

# 59
  • Мнения: 3 121
Марио и Дарио - не ми харесва.

Марио и Дамян - ДА

Общи условия

Активация на акаунт