въпрос (две раждания секцио в една година?)

  • 2 339
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Честита бременност!И аз ще следя темата ти и ще се радвам всичко да е наред.Консултирай се с лекар,ако трябва и с двама -трима.

# 16
  • Мнения: 607
Честито.Лека бременност ти желая.

# 17
  • Мнения: 5 299
И аз бих искала да се включа с честитка, желая ти лека бременност Grinning

# 18
  • Мнения: 660
Въпросът ми е опасно ли е за мен две ражданя със секцио в една година?

По принцип е опасно и за теб, и за бебето, но на този етап на развитие на медицината и ако си следиш стриктно бременността, тази опасност е сведена до минимум.
Един от лекарите, с които ще се консултираш, трябва да бъде онзи, който те е оперирал - той си знае как е направил разрезите и шевовете, кансистенция на тъкание и т.н.

Моя роднина наскоро мина по твоя път - успя да си износи и второто. Безпрепятствена бременност ти желая.  bouquet

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Честито! Това е хубава новина!
Аз също раждах секцио и на мен лекаря, който ме оперира, и при който всъщност вече ходя на прегледи ми каза, че трябва да се пазя от забременяване една година. Както обаче са ти казали има и изключения и всичко е ОК! Пожелавам ти и при теб да е така!  Peace

# 20
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И на мен ми казаха да изчакам поне 1 г.Но в нашия град има жена с разлика 10 мес. между двете раждания (секцио) и всичко при нея е минало ОК.Надявам се и при теб да е така!Успех!

# 21
  • Мнения: X
Първо честито!

За повторно забременяване след секци се препоръчва минимум 6м. да се изчака, най добре 2г. Проблемът е, че може и да не се износи бременността, поради невъзстановилата се още матка. Честно да ти кажа ти си преценяваш, но говори с лекар задължително, защото и това ти дете ще расте, ще трябва да подтичваш след него, да го носиш......незнам. Rolling Eyes

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ако наистина го искате и двамата посъветвайте се с лекар и  newsm10. При всички случаи ще трябва да се пазиш много повече от обикновено, може и в болница да си полежиш, но мисля, че си заслужава. Бог си знае работата, когато дава такова хубаво нещо като едно детенце. Колкото и да ни е трудно, накрая няма по-щастливи от нас когато си гушнем съкровищата. Успех!! Стискам палци всичко да е наред и да  попаднете на някой лекар дето да ви подкрепи и помогне в избора.

# 23
  • София
  • Мнения: 626
Честито и от мен. Консултирай се  с лекар, за да прецени как е зарастнала раната от първото секцио. Аз знам, че в такива случаи някой път лекарите препоръчват детето да се роди, зощото махането носи повече опасности. Успех и лека бременност Laughing

# 24
  • Мнения: 4 621
Първо Честито newsm51
Знам, че не се препоръчва раждане по-рано от две години след секцио, но доколкото знам има жени, родили през по - кратък период.
Най-добре се посъветвай с гинеколога ти, който ще ти даде най-компетентно мнение.
Успех Peace

# 25
  • Мнения: 670
В рамките на година и 3 месеца имам 2 такива операции. Нямах никакви проблеми. Много е хубаво, че сте решили да запазите бебчето. Лека бременност!

# 26
  • Мнения: 14 654
честито!надявам се да имаш лека и безпроблемна бременност.моят гинеколог ми каза 3 години да не забременявам след опереацията,но както се вижда има майки,които в много по-кратък срок са родили 2 деца.явно и при теб ще е так.стискам ти палци

# 27
  • Мнения: 1 107
Имам позната със същия случай, има две сладки здрави дечица, тя също няма никакви проблеми  Hug
Каквото и да решите - успех  Peace

# 28
  • Мнения: 4 806
ами има за и има против.
Задължително е да се консултира с лекар, да се направят прегледи - всичко зависи от това, доколко и как си се възстановила от първото секцио. Има примери и в едната и в другата посока.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз раждах със секцио преди две години-лекарят ми каза, че ново забременяване може да има най рано след осем месеца дори и повече-незнам ти си прецени доста ще ти е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт