За гушкането

  • 4 746
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Гушкам ги, въпреки, че и мен ме критикуват понякога. Изобщо не обръщам внимание.

# 16
  • Мнения: 1 645
Гушкам си на воля Wink
Но Дани само когато разреши, понякога той сам идва да се гуши в мен.
Изобщо не ме интересува какво казват другите,ако не го прегръщам се кога newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Майвсички сме от гушкаштите мами! Лошо няма. Как освен с думи и жестове да покажа на детето си, че го обичам!  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: X
Гушкам, при всяка възможност. Понякога имам работа и Ния щом ме види, започва "мамооо гуши", обаче аз немога на секундата и казвам изчакай. Тя започва още по-настоятелно, аз пък се ядосвам, че неможе да изчака. После се гушваме и си мисля как след време аз ще я моля да ме гушне, а тя ще вика: Изчакай, имам работа, мамооо, не виждаш ли, че съм заета Sad Ама такъв е живота Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 364
гласувах с втората възможност. мисля, че обичта трябва да се показва, а и тя обича да се гушка.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Постоянно я гушкам, галя, целувам и вдигам на ръце /нищо, че е на 5,5 г/. И сравнявайки я с другите деца, определено не е глезена и има самочувствие.
Най-глезеното дете, което познавам е на моя позната, която май изобщо не го гушка. На детето му липсва внимание и непрекъсното мрънка, капризничи и иска нещо.
Друг е въпросът, че "гушкащите" родители често са по-склонни да изпълняват детските капризи. Но ако успеят да показват обичта си към детето и същевременно да бъдат умерено строги, последователни и твърди във възпитанието, то това е най-добрата комбинация.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 352
Гласувах с опция 2. Друг е въпроса, че не всички деца обичат да се гушкат. Cry

# 22
  • Мнения: 4 621
Гушкаме се колкото си искаме, със или без повод Heart Eyes Не мисля, че разглезването на едно дете идва от това, че родителите му го гушкат.

# 23
  • Мнения: 2 609
Гушкаме се-да и се цункаме. Както някой вече казаха: Ако не сега, кога? Като почнат да ги гушкат други ли?
Хората да си говоря, каквото си искат. Мнението им не ме засяга, особено пък, като става въпрос за детето ми. Whistling

# 24
  • София
  • Мнения: 39 764
Гушкам Дияна непрекъснато. Не мога да си представя да не я гушкам и цункам. Понякога Дияна пристига, гушка ме, цунка ме и казва "мамо обичам те"... как да не се разтопи човек Simple Smile Мъж ми е на същото мнение. В такива случаи той става като "памук" Simple Smile

Явно някой хора прехвърлят тяхното възпитание като деца в/у децата си. Ако някой като малък не е бил гушкан, най-вероятно няма да гушка децата си.

# 25
  • Мнения: 656
Гушкаме се колкото си искаме, със или без повод Heart Eyes Не мисля, че разглезването на едно дете идва от това, че родителите му го гушкат.
Peace

# 26
  • Мнения: 78
Мисля,че няма по-естествено нещо на света от това да гушнеш детенцето си.Как иначе би разбрало ,че е обичано и би се научило да обича?! Two Hearts
Ние с малката се гушкаме много и това е израз на чувства,а разглезването зависи от много други фактори

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гушкането и цункането са ритуали в семейството!
Разглезването идва от друго!

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дори не ми е идвало на ум, че гушкането може да води до разглезване. Това е абсурдно!!! И децата, и аз имаме нужда да ги гушкам. Баща им също ги гушка, но неговите прегръдки са по-мечешки Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
  Е, това ми е най-любимата част Laughing
Обаче щерката не обича много-много някой да й се радва. От време на време и тя сама проявява желание, но  рядкоооо. Не си спомням дори като бебе да сме я гушнели и тя да стои кротко и да се наслаждава, все се въртеше като шило.
 Иначе сина е много любвеобилен(като мен  bowuu) и направо е удоволствие да му се порадваш и той да отвръща с целувки. Като беше бебе ако имаше кой да го прегръща цял ден нямаше да се обади и да мръдне - сгушваше се и ние се разтапяхме.
  До ден днешен наваксвам с радостите като направо го тормозя. Онзи ден питал баба си(след като му казала, че идваме) - Бабо, а много ли ще ме мачкат?, т.е. да се подготви човека.
  
Най-глезеното дете, което познавам е на моя позната, която май изобщо не го гушка. На детето му липсва внимание и непрекъсното мрънка, капризничи и иска нещо.
(

  И аз имам такива наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт