Родопите....

  • 25 192
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 242
Ето малко от снимките ни – Триградската екскурзия http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2122&AlbumId=5065
Лещен и Ковачевица
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2122&AlbumId=5067
това е ханчето за което споменах
http://www.bgphoto.net/photos/2122/o632427861286875000.jpg
и Широка Лъка
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2122&AlbumId=5068

В широка Лъка ако ходите непременно идете в музея и се запознайте с уредника му http://www.bgphoto.net/photos/2122/o632427873180468750.jpg. Самото посещение си е цяло шоу http://www.bgphoto.net/photos/2122/o632427874282187500.jpg
Пък дядото е един път Heart Eyes - за него съм чела по форуми и даже Салви в шоуто го беше споменал. Трябва да ви кажа, че бяхме заедно само 2 часа ...а всеки път като чуя за Родопите ... се сещам за него и някак си ми липсва.

# 16
  • Мнения: 5 622
Ееех, момичета, страхотни сте! Ще видим пак картата и което от споменаните е по път, ще го посетим  Peace

Слави, кажи ми как се казва това ханче в Лещен, за което говориш. Нали трябва като питаме за него, поне имаето му да знаем. Иначе на картата Лещен и Ковачевица са на път май. Мисля, че са част от пътя нагоре към към Велинград  Thinking А може и да греша  Thinking Ще се консултирам с картата на България  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 622
От Мостово, дали има някакъв кратък път към Чепеларе(който ни е по път към Девин)? Щото по картата излиза, че трябва да се върнем към Асеновград и от там да поемем надолу към Чепеларе и Девин в частност. От него на юг е Триград, (след това по картата са Доспат, Батак и Велинград, в посока на север и нагоре този път.

Дали въобще е възможен точи маршрут? Защото има дста отклонения по пътя в посоки, които са противоположни-юг/север. Но някак не ми се струва толкова далече като километри. Може би в рамките на около 50-80 километра ще е всичко от Девин, до Триград и после нагоре към Велинград  Thinking

# 18
  • Мнения: 2 242
Бубе ханчето е до централният (асфалтиран Mr. Green) път, ще минете покрай него на път за Ковачевица. Няма как да го объркате – има едни опънати въжета със звънче от всяка маса до кухнята (виждат се на снимката) и така се вика сервитьора hahaha. Пък и не мисля че има друго – селцето е много малко но китно и автентично (за разлика от Ковачевица дето май са я нападнали чичковците с паричките Twisted Evil). По комунистическо време се чудели кое от двете да направят архитектурен резерват (били напълно еднакви) и избрали Ковачевица. Ще видите (дано Peace) резултата  Wink

Пътят е един без отклонения (до колкото си спомням).

Сега видях, че си от Варна. Може би по удобно ще ви е да разгледате Източните Родопи - иначе бая път ви се събира  newsm78

Последна редакция: пт, 19 май 2006, 12:28 от Slavi

# 19
  • Мнения: 3 447
Такаа.. Значи можете да го направите по кръгов маршрут: от магистрала Тракия отбивате през Ихтиман, Костенец, Белово, Велинград, Батак, Доспат, Девин. След това разглеждате Триград,  Широка лъка, Могилица с Агушевите конаци  Смолян и оттам давате по  главния път за Пловдив. Попътно може да видите Бачковския манастир и Асеновата крепост. Единият вариант за Кръстова гора е отклонението след Бачково. Другият вариант е през Мостово, т.е. след Асеновград... Петинка да каже точно откъде се минава PraynigОт Мостово можете да разгледате Белинташ  - много интересни скални образувания. И оттам вече Пловдив.
Според мен при всички положения трябва да направите междинна нощувка - директно от Варна е много път, а имай предвид, че по планинските пътища човек се придвижва по-бавно. На картата пише 60 километра, но пътуваш 1 час Grinning
За спането - колко дни сте предвидили за пътуването и съответно колко нощувки?

# 20
  • Мнения: 3 447
Междинна нощувка можете да направите в Арбанаси, да речем, и оттам през Хаинбоаз.

# 21
  • Мнения: 3 153
Единият вариант за Кръстова гора е отклонението след Бачково. Другият вариант е през Мостово, т.е. след Асеновград... Петинка да каже точно откъде се минава PraynigОт Мостово можете да разгледате Белинташ  - много интересни скални образувания. И оттам вече Пловдив.
Честно казано не мога да съм в голям помощ за пътя, защото бяхме 4 коли, аз карах зад една от тях и единственото, което знам е, че от Асеновград се хваща пътя за Пампорово, след това само караш, докато стигнеш до едно разклонение, където има малко законспирирана стрелка "Старите Къщи". Ние пътувахме вечерно време на постоянен дъжд и честно, нямам много спомен. Иначе Белинташ си заслужава да се види, но е удачно според мен да имате самар, защото е пешеходно доста далече и с детенце не става, особено толкова малко.

# 22
  • Мнения: 5 622
Единият вариант за Кръстова гора е отклонението след Бачково. Другият вариант е през Мостово, т.е. след Асеновград... Петинка да каже точно откъде се минава PraynigОт Мостово можете да разгледате Белинташ  - много интересни скални образувания. И оттам вече Пловдив.
Честно казано не мога да съм в голям помощ за пътя, защото бяхме 4 коли, аз карах зад една от тях и единственото, което знам е, че от Асеновград се хваща пътя за Пампорово, след това само караш, докато стигнеш до едно разклонение, където има малко законспирирана стрелка "Старите Къщи". Ние пътувахме вечерно време на постоянен дъжд и честно, нямам много спомен. Иначе Белинташ си заслужава да се види, но е удачно според мен да имате самар, защото е пешеходно доста далече и с детенце не става, особено толкова малко.

Имаш предвид самар за носене на детето вътре ли? Такова нямаме  Tired Аз и не съм виждала да се продават тук такива работи  Thinking

За разглеждане е добре забележителностите да са достъпни с кола, иначе не сатва с бебе, то е ясно  Wink

А до Кръстова гора се стига с кола, от Старите къщи, нали?  newsm78 (Имаш ли представа колко далеч все пак е Кръстова гора от Мостово?

И още-предполагам има табела за с. Мостово? Щото ако разчитам да видя замаскирана табела "Старите къщи", може и да се загубим  Stop

Относно дните за престой-искаме да направим това пътуване юни месец, за годишнината от сватбата ни, но мъжа ми няма да може да си вземе повече от 7 дена отпуск (ако въобще му разрешат отпуск по това време, щото на никого не му дреме, че той има годишнина от сватбата.... Crazy )

Това означава, че ще имаме 5-6 най-много нощувки. На Арбанаси не искам(то не е ли въобще в друга посока-северна Б-я, а Родопите са в южна...?)щото е много скъпо по това време, а все пак за 5-6 нощувки ще изхарчим доста пари..

Аз мисля 2 нощувки в Мостово, една в Девин, две във Велинград и още една остава някъде междинно.  Thinking

Мислите, че няма да можем да направим директен преход Варна-Мостово ли?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 622
Такаа.. Значи можете да го направите по кръгов маршрут: от магистрала Тракия отбивате през Ихтиман, Костенец, Белово, Велинград, Батак, Доспат, Девин. След това разглеждате Триград,  Широка лъка, Могилица с Агушевите конаци  Смолян и оттам давате по  главния път за Пловдив. Попътно може да видите Бачковския манастир и Асеновата крепост. Единият вариант за Кръстова гора е отклонението след Бачково. Другият вариант е през Мостово, т.е. след Асеновград... Петинка да каже точно откъде се минава PraynigОт Мостово можете да разгледате Белинташ  - много интересни скални образувания. И оттам вече Пловдив.
Според мен при всички положения трябва да направите междинна нощувка - директно от Варна е много път, а имай предвид, че по планинските пътища човек се придвижва по-бавно. На картата пише 60 километра, но пътуваш 1 час Grinning
За спането - колко дни сте предвидили за пътуването и съответно колко нощувки?

Струва ми се, обаче , че даваш маршрута повече като за човек от София  Thinking Аз по-скоро искам по обратния ред да станат нещата, накрая да остане Велинград и на връщане да цепим към Пазарджик и от там-Варна (по магистралата)

За броя дни съм писала в горния си постинг  Peace

# 24
  • Мнения: 3 447
Може и по обратния път... става въпрос така да завъртите, че да не се връщате по няколко пъти през едно и също място. Ако имаш подробна пътна карта, най-добре да гледаш по нея, тук има една, на която горе-долу да видиш - Кръстова гора се пада близо до Лъки, източно от пътя Смолян-Пловдив.
http://www.emaps.bg/emaps/content.asp?mapSize=1
Все пак можеш да помислиш за междинна нощувка - от Варна е доста пътя, независимо откъде ще минете, а Мостово е забутано в планината - не е на главен път. Ти си познаваш детето, но мойто след 3-4 часа в колата почва да врещи Tired
А защо не направите всички нощувки на различни места, хем и да разгледате повече?
Има едни много хубави къщи в с. Косово, близо до пътя Смолян-Пловдив (ама май е скъпо). Иначе са страхотни, а и селото е много хубаво.
http://selokosovo.com/?language=bg

# 25
  • Мнения: 5 622
Може и по обратния път... става въпрос така да завъртите, че да не се връщате по няколко пъти през едно и също място. Ако имаш подробна пътна карта, най-добре да гледаш по нея, тук има една, на която горе-долу да видиш - Кръстова гора се пада близо до Лъки, източно от пътя Смолян-Пловдив.
http://www.emaps.bg/emaps/content.asp?mapSize=1
Все пак можеш да помислиш за междинна нощувка - от Варна е доста пътя, независимо откъде ще минете, а Мостово е забутано в планината - не е на главен път. Ти си познаваш детето, но мойто след 3-4 часа в колата почва да врещи Tired
А защо не направите всички нощувки на различни места, хем и да разгледате повече?
Има едни много хубави къщи в с. Косово, близо до пътя Смолян-Пловдив (ама май е скъпо). Иначе са страхотни, а и селото е много хубаво.
http://selokosovo.com/?language=bg

Хм..на картата Асеновград-Мостово ми изглежда доста близко  Thinking

Петинка, включи се да кажеш, моля те  Praynig

# 26
  • Мнения: 3 447
Нека каже Петинка как е и откъде се минава, защото аз съм ходила преди 2 години и не ми е актуална информацията. Ние тогава ходихме до Мостово от пътя Асеновград - Поповица, отгоре, и беше много забутано.  А сега явно има разклонение от централния път Пловдив - Смолян. Да не би пък да е от разклона за Кръстова гора? Ние като ходихме, още нямаше път между Кръстова гора и Мостово, макар че е много близо по въздушна линия, затова минахме отгоре.

# 27
  • Мнения: 3 153
Писах вече, но мисля, че пътят е същия като този, по който Дона са ходили:

Честно казано не мога да съм в голям помощ за пътя, защото бяхме 4 коли, аз карах зад една от тях и единственото, което знам е, че от Асеновград се хваща пътя за Пампорово, след това само караш, докато стигнеш до едно разклонение, където има малко законспирирана стрелка "Старите Къщи". Ние пътувахме вечерно време на постоянен дъжд и честно, нямам много спомен. Иначе Белинташ си заслужава да се види, но е удачно според мен да имате самар, защото е пешеходно доста далече и с детенце не става, особено толкова малко.

# 28
  • Мнения: 3 153
До Кръстова гора така и не ходихме ние с детето, защото времето ни беше доста лошо, а и те искаха да ходим пеша (пешеходно е около 2 часа). Доколкото разбрах може да се стигне и с кола почти до самото място, но там ще питате персонала, те са наясно и ще ви осведомят Peace

# 29
  • Мнения: 5 622
До Кръстова гора така и не ходихме ние с детето, защото времето ни беше доста лошо, а и те искаха да ходим пеша (пешеходно е около 2 часа). Доколкото разбрах може да се стигне и с кола почти до самото място, но там ще питате персонала, те са наясно и ще ви осведомят Peace

Мерси много, още веднъж  Peace

Общи условия

Активация на акаунт