Второ име на двойно име на момче

  • 15 396
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 259
Позволено е много отдавна. Имам познати, чието дете вече е на почти 16г и бащиното име е без -ов, защото бащата има двойно име.
Звучи нормално като свикнеш.

# 46
  • Мнения: 6 166
Значи има мъже, които са с двойно първо име. Може ли да  дадеш пример?

# 47
  • Мнения: 5 259
Иван Асен Simple Smile

# 48
  • Мнения: 18 560

Едно от малкото приемливи за мен двойни имена за момче. Само, че аз бих го преобразувала в Йоан Асен, то и без това така е оригиналното име на владетеля, доколкото аз знам.

# 49
  • Виена
  • Мнения: 899
Елфичка, ще си кръстиш детето както искаш и с колкото имена искаш! Вибрации, нумерология, предначертаност, програма, идваща от името и две програм при децата с две имена.....Извинете,  това не са несериозни аргументи. Моята дъщеря има две имена - едно международно, лесно произносимо и запомнящо се , и едно типично българско, скъпо и любимо име. Въобще не ме интересуват кутийките в бланките, там е достатъчно и едно първо име и фамилия в повечето случаи. Наричаме я с едното или другото, детето си знае,че си има две имена. Наричаме я още "меченце", "кокиче", "шошонче" - нищо от това не я обърка коя е и каква е. Има и два именни дни. Вибрации не съм забелязала Sweat SmileSweat SmileSweat Smile
Самуил Александър и на мен ми харесва. Иван Самуил също - в този ред обаче. И Борис Самуил. Или обратно.

# 50
  • Мнения: 2 723
Самуил Александър звучи като български цар... много тежко и задължаващо име ми се струва на мен,
Абе, не го правете, Самуил си е много хубаво име.

# 51
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Никакъв проблем не е детето да има двойно име. Не създава проблеми, не пречи, не носи "вибрации" и други подобни. А ако седна да измислям име на детето си водейки се по това колко кутийки има във формите на държавна администрация, по-добре да не се захващам с родителстването.

Самуил е хубаво име. И за благозвучие бих го комбинира с друго също толкова силно.

# 52
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И две и три имена проблем няма нито с бордни карти нито всякакви вибрации и т.н.
Ако на родителите им харесва не виждам нищо лошо да е с двойно име.
На мен лично Самуил не ми харесва но е важното родителите да си го харесват.
Най хубаво е да се роди и тогава да изберете името като го видите.

# 53
  • Мнения: 5 259
Ако имаше проблем представяте ли си испанците как си  купуват самолетни билети Grinning
Или какви вибрации ги тресат с тези много на брой имена Grinning
Като го чуя този аргумент за вибрациите и започвам да се чудя дали нещо и за феята на зъбките няма да се добави...

# 54
  • Мнения: 296
 Няма вибрации, няма проблем.  Simple Smile Дано се включи в темата някой нумеролог и да обясни.
 
Във всяко име  има различен набор от звуци, които  като музика действат по различен начин на различните хора. Едни обичат класическа музика, други рок, естрадна.  Едно име привлича хора с подобна вибрация. Както любителите на рока се 'харесват'  помежду си по вибрации. Надявам се да сте разбрали какво искам да кажа.

# 55
  • Мнения: 513
Сина ми се казва Самуил. Където кажем, че се казва така всички умират от кеф и казват “Браво, страхотно име” МОЛЯ ВИ не го разваляйте с разни измислици като Самуил Александър и т.н.
Имах един съученик Иван Александър и всички му се подиграваха и му викаха “Ванката и Сашето” (от Комиците) 😶

# 56
  • София
  • Мнения: 16 197
На моя син сега му викат сборно (несъществуващо иначе) име от първата буква на първото му име и трите първи букви от второто му име...като прякор звучи.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 408
Шарки, как се казва сина ти? Simple Smile Разбира се, ако не искаш да споделяш, няма да настоявам, но ми стана интересно. Simple Smile

 

# 58
  • София
  • Мнения: 16 197
Отговарям на л.с., иначе ще му разбия всякаква конфиденциалност Simple Smile

# 59
  • Мнения: 6 166
Една приятелка работи в детска градина и там има много дечица с двойни имена.

пате20, мисля си, че като порасне по-скоро на детето ще му се направи машъп от двете имена по американски стил, отколкото да му се подиграват, че има две.

На Самуил Александър ще е най-вероятно СамиЕй. На Иван Самуил може да е ИвСа.

Общи условия

Активация на акаунт