Лазаня-рецепти

  • 10 229
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 547
Мами да ви питам,как ги правите тези кори. Първо във вряща вода ли ги пускате? И една по една ли врът? На мен ми залепнаха и стана  ooooh!
Два пъти ве4е правих и много ме ядосва  #Cussing out
Аз ги варя една по една,но става много бързо.Когато изплува на повърхността значи е готова.Но става въпрос за домашно правени кори.За готовите кори не знам дали се варят.Аз си ги приготвям сама.За една кора са необходими 100гр брашно и 1 яйце.Омесва се и се разточвана тънка кора,която се нарязва на правоъгълници.Пускам ги в не силно вряща подсолена вода и с малко олио.За моята тавичка си приготвям 3 такива кори.
Лесно ли се разточва тестото?  Зная ,че за корите използват специални машинки. На ръка разточено, пак ли стават така тънки корите ?
Човек (т.е. аз), който неможе  много-много да точи , ще се справи ли? Или си има майсторска тънкост? Wink
Ами щом аз се справям,значи е лесно.Не съм кой знае каква готвачка и не съм точила досега друго освен сладки и корите за лазаня.Не мога да кажа дали стават тънки като тези от магазина,защото не съм ползвала купени,но мога да се похваля,че лазанята ми става хубава. Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 35 951
Цитат
Ами щом аз се справям,значи е лесно.Не съм кой знае каква готвачка и не съм точила досега друго освен сладки и корите за лазаня.Не мога да кажа дали стават тънки като тези от магазина,защото не съм ползвала купени,но мога да се похваля,че лазанята ми става хубава. Laughing

Ще опитам да направя сама.  newsm78 трябва да стане.
 10х  bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт