Да преправим старите мебели с любов - тема 33

  • 128 764
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
[/spoiler]
Ммммм... много са хубави... как се отварят ми е интересно?!?

# 136
  • Мнения: 1 338
Да знаете някой/някъде да боядисва състарено бяло? Искам вратичките на кухнята да си пребоядисам.

# 137
  • Мнения: 46 518
как се отварят ми е интересно?!?
На този принцип са Simple Smile

# 138
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Благодаря!

# 139
  • Мнения: 634
Здравейте, да ми препоръчате продукт - боя, с която ще мога да боядисвам директно върху лакирани мебели? Става въпрос за спалня, гардероб, произведени през соца 70-80те  години, тогава всички бяха еднакво лъщящо лакирани. Иска ми се да избегна шкурене и други ръчни процедури. Благодаря предварително!

# 140
  • sofia
  • Мнения: 183
Привет,ето и първата ни преправена мебел
Маса фурнир и пдч/венге цвят със същите крака
Сега:изшкурен до дърво плот и метални крака за основа(направени от мъжа ми)намазахме я с маслото за дърво от Икеа
Ще прибавим метални столове и ще снимам довършена
Предстои ни боядисване на кухнята и ще показвам
Хубава вечер и до скоро



Ами много по-хубава и интересна е масата. Нищо не казваш за краката. Преди преправянето същите ли бяха? Много ще й отиват модерните дизайнерски метални столове. Възхитена съм!

Благодаряя ти!и на всички Ви.Краката на масата бяха от пдч(виждат се малко на снимката)Сега мъжа ми ги направи от метална основа,груби,заварени и само намазани за ръжда.
Като купим и столове/ще снимам

# 141
  • sofia
  • Мнения: 183
Gonybravo, това масло какъв цвят се води или е безцветно. Много е хубава масата!
Човече, кутиите са супер! С лак ли са минати или също с масло?
Безцветно от Икеа-750мл е кутията

# 142
  • Мнения: 1 015
А, плотът масивен ли е?

# 143
  • sofia
  • Мнения: 183
Не,фурнир и пдч

# 144
  • Мнения: 46 518
С какво мога да постигна такъв цвят (на фона от снимките):
Скрит текст:



Дървото е чам, необработвано още.

# 145
  • София
  • Мнения: 147
С байц (не лак а само байц), въпроса е да уцелиш точния цвят. После отгоре вакса,масло или лак... Simple Smile

# 146
  • Мнения: 46 518
Именно името на цвета търся Simple Smile
Намирам нещо подобно, което се казва Античен дъб, но е по-тъмно. Затова търся някой, който е правил такова и марка и цвят.

# 147
  • Мнения: 1 369
Човече, в духа на направи си сам съм срещала този начин за състаряване на дърво - с оцет и тел за чинии, но не съм го пробвала. Ако имаш малко, непотребно парче от дървесината и ти се занимава, можеш да пробваш, тъй като всяко дърво се държи различно при обработката Hands V

# 148
  • Мнения: 950
Пускам снимки на моя шкаф също от необработен чам.Така си го поръчахме.Правих го с цветно Осмо тера и малко черно .Снимките не са хубави и са със светкавица,но на живо е почти същия.







А това е черно масло върху необработено но старо(леко пожълтяло)дюшаме



А това е пробата на черното масло върху необработения шкаф



Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 08:19 от dt

# 149
  • Мнения: 46 518
little chaos, ще го пробвам задължително, точно такъв цвят искам Simple Smile

dt, справила си се чудесно! И аз загледах Осмо, но ми се стори много тъмно, сега виждам, че е добре, ще имам предвид и него Hands Plus1

Общи условия

Активация на акаунт