Токуда Болница София - тема 26

  • 131 976
  • 757
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 16 897
В св. Лазар е. Някаква девойка  писа, че се е преместила с него и щяла да ражда там
Все още го няма в екипа в интернет страницата им. В неонатологията имат 1 лекар неонатолог и 1 общопрактикуващ.... обаче дулите са поне 5.

# 406
  • София
  • Мнения: 4 144
В св. Лазар е. Някаква девойка  писа, че се е преместила с него и щяла да ражда там
Все още го няма в екипа в интернет страницата им. В неонатологията имат 1 лекар неонатолог и 1 общопрактикуващ.... обаче дулите са поне 5.

Аз до колкото разбрах от написаното има слух че ще е там. Ще следя докато официално се разбере къде ще бъде.

# 407
  • Мнения: 6
Здравейте, мами!

И аз имах записан час при д-р Димитров за предродилна консултация, и днес ми се обадиха да ме информират, че е напуснал... Sad

Принципно исках да раждам в Токуда, но сега не знам към кой лекар да се насоча - може ли да ме насочите към някой читав от останалите?

За инфо: много искам да родя естествено и ми трябва някой, който наистина да разбира, да му пука и да може да преценява правилно ситуацията.
Първото си дете родих в Токуда преди 3 години и в хода на започнало естествено раждане, решиха да ме минат на секцио, защото не излизало детето, аз не съм била напъвала добре и т.н., въпреки че през цялото време тоновете си бяха добре и не са спадали, нито аз имах някакви предродилни показания за проблеми. Всъщност реално смятам, че не ме изчакаха, т.к. не повече от час, час и нещо да сме се пробвали, а по едно време се включи още една акушерка, която като чу за секциото учудено възкликна... "Ама то по учебник е 3 часа"... А също така и лекарката, която ме израждаше, се водеше тъкмо излязла в отпуск + дъщеря ѝ имала рожден ден същият ден...

Както и да е, основен проблем ми е, от същата лекарка, а и от други места чух, че след едно секцио, масово АГ-тата те натискали при второ раждане пак за секцио.

Та, ще можете ли да ми кажете, дали е останал някой в Токуда, който да свърши работата...
Предварително благодаря! Simple Smile

# 408
  • Мнения: 147
Здравейте, мами!

И аз имах записан час при д-р Димитров за предродилна консултация, и днес ми се обадиха да ме информират, че е напуснал... Sad

Принципно исках да раждам в Токуда, но сега не знам към кой лекар да се насоча - може ли да ме насочите към някой читав от останалите?

За инфо: много искам да родя естествено и ми трябва някой, който наистина да разбира, да му пука и да може да преценява правилно ситуацията.
Първото си дете родих в Токуда преди 3 години и в хода на започнало естествено раждане, решиха да ме минат на секцио, защото не излизало детето, аз не съм била напъвала добре и т.н., въпреки че през цялото време тоновете си бяха добре и не са спадали, нито аз имах някакви предродилни показания за проблеми. Всъщност реално смятам, че не ме изчакаха, т.к. не повече от час, час и нещо да сме се пробвали, а по едно време се включи още една акушерка, която като чу за секциото учудено възкликна... "Ама то по учебник е 3 часа"... А също така и лекарката, която ме израждаше, се водеше тъкмо излязла в отпуск + дъщеря ѝ имала рожден ден същият ден...

Както и да е, основен проблем ми е, от същата лекарка, а и от други места чух, че след едно секцио, масово АГ-тата те натискали при второ раждане пак за секцио.

Та, ще можете ли да ми кажете, дали е останал някой в Токуда, който да свърши работата...
Предварително благодаря! Simple Smile
Мен д-р Апостолова до последно ме чака да реша секцио или нормално като още на първия ми преглед каза, че там лекарите са с две ръце ЗА нормалното, но понеже аз си бях бъзла и тя каза, че ще се съобрази с мен каквото и да реша. Отидох на последния преглед и тя каза ако мисля за секцио, че вече трябва да го правим и го насрочихме за след 2 дни. Но ме беше преди това и инструктирала какво да правя ако си тръгне нормално. Та тя ще се съобрази с теб Simple Smile

# 409
  • Мнения: 16 897
Минали са три години от предишното секцио, попринцип искат 2 за естествено раждане след секцио.
Когато раждах февруари , много добро впечатление ми направи   Д-р Кирякова, която изроди естествено една от съквартирантките ми. Доста дълго, естествено раждане и с доста проблемчета по пътя, но не я срязаха. Иначе за др. Нашар съм чувала много добри отзиви за естествено раждане.

# 410
  • Мнения: X
Ех, ще има да събирам пари за профилактични прегледи 2 месеца. В св. Лазар цените са баснословни. Димитров ми е гинеколог от 8 години, наближава ми срока за преглед и ще му се обадя да го попитам къде се е преместил. Ако междувременно имате потвърдена информация ще бъда благодарна да споделите.

# 411
  • София
  • Мнения: 2 666
Здравейте, мами!

И аз имах записан час при д-р Димитров за предродилна консултация, и днес ми се обадиха да ме информират, че е напуснал... Sad

Принципно исках да раждам в Токуда, но сега не знам към кой лекар да се насоча - може ли да ме насочите към някой читав от останалите?

За инфо: много искам да родя естествено и ми трябва някой, който наистина да разбира, да му пука и да може да преценява правилно ситуацията.
Първото си дете родих в Токуда преди 3 години и в хода на започнало естествено раждане, решиха да ме минат на секцио, защото не излизало детето, аз не съм била напъвала добре и т.н., въпреки че през цялото време тоновете си бяха добре и не са спадали, нито аз имах някакви предродилни показания за проблеми. Всъщност реално смятам, че не ме изчакаха, т.к. не повече от час, час и нещо да сме се пробвали, а по едно време се включи още една акушерка, която като чу за секциото учудено възкликна... "Ама то по учебник е 3 часа"... А също така и лекарката, която ме израждаше, се водеше тъкмо излязла в отпуск + дъщеря ѝ имала рожден ден същият ден...

Както и да е, основен проблем ми е, от същата лекарка, а и от други места чух, че след едно секцио, масово АГ-тата те натискали при второ раждане пак за секцио.

Та, ще можете ли да ми кажете, дали е останал някой в Токуда, който да свърши работата...
Предварително благодаря! Simple Smile

Хрумват ми д-р Нашар, д-р Кирякова, д-р Атанасова.

# 412
# 413
  • Мнения: 1 501
Аз бях секцио при д-р Илиев само, че съм чувала, че попринцип е много ЗА естественото нормално раждане. Може и при него да пробваш.

# 414
  • Мнения: X
Някой да има впечатления от клиниката по „Съдова хирургия и ангиология” в Токуда?

# 415
  • София
  • Мнения: 4 144
Ето актуална информация:

https://www.facebook.com/pg/SvetiLazarHospitalBulgaria/posts/?ref=page_internal

Наистина д-р Димитров е отишъл в Св. Лазар......

# 416
  • Мнения: 1 501
Впрочем някой питаше дали са увеличил ицените в Токуда. Записах час за алерголог на дъщеря ми скоро и поне там прегледа е скочил само с 5лв. Беше 50 лв. сега е 55. За раждането май не са също толкова зле нещата.

# 417
  • София, България
  • Мнения: 456

Принципно исках да раждам в Токуда, но сега не знам към кой лекар да се насоча - може ли да ме насочите към някой читав от останалите?


Още един глас за Аопостолова, ако имам второ дете, пак при нея ще раждам Simple Smile Каквото и да решиш, успех и леко раждане.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 268
Аз днес си запазих час за доктор Кирякова  за следени на бременност. За първи път  съм на преглед на 25.05 ще събирам впечатления.Исках да си запиша час при Илиев , но нямаше свободни в близкото бъдеще Grinning
Харесвам болницата , дано остана с добри впечатления ,защото живот и здраве ми се иска да родя там.

# 419
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Д-р Бойко Димитров е в Св.Лазар от 01.05.2018. Днес говорих с него по телефона.

Общи условия

Активация на акаунт