Токуда Болница София - тема 26

  • 131 496
  • 757
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 380
И аз получих смс от Св.Лазар, че "моят гинеколог" се е преместил там. Предоставени ми бяха и телефони, на които да звъня за записване  на час. Аз също се чудех как номерът ми е попаднал в тази болница.

# 541
  • Мнения: 16 871
За жалост отговорът е един. Аз втора опция не виждам.

Страшно доволна съм от др. Димитров. Обаче такива трикове хич не ги обичам. В сферата, в която работя, точно такива тактики прилагат и наемат кадри, за да си крадат "клиенти", та ми е писнало!

# 542
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! Получих така дългоочаквания резултат от цитонамазката ми в Токуда след заветните 21 дни.

Дамата, която отговаря по телефона, ми обобщи с две думи, че изследването е добро. Очаквах, че ще има някакъв коментар от лекар или поне по-подробно обяснение, но уви нямаше. Мисля, че е редно че след такова чакане и не малко пари за изследвания и прегледи в болницата да получавам като пациент малко повече внимание. .

Освен това ако искам да си получа резултата, трябва да отида на място и да си го разпечатам. Малко несериозна работа - в модерни времена живеем, да не може да се изпратят по електронен път.  Зает човек съм и едно такова ходене ми е ангажимент, ако е само за едното разпечатване. Дали като отида ще може някой да ми каже информация за резултата или трябва пак да записвам час за преглед?  

# 543
  • Мнения: X
Доколкото ми е известно, резултат от цитонамазка никъде не можеш да получиш по електронен път, не знам какви са мотивите, но винаги се взема лично. Според мен би следвало да можеш на място да получиш коментар от лекар, ако има проблем. В твоя случай явно всичко е наред и не знам какво може да ти каже лекаря, освен че си здрава.

# 544
  • Мнения: 31
Напротив, на други място изпращат по мейл, когато е по-удобно за пациента.

Колкото до коментара от лекар,  резултатът ми е ПАП 2.  В Интернет пише: "РАР II - клетки показващи най-често възпалителни промени или метаплазия (доброкачествени промени), HPV инфекция. Обикновено се предписва лечение с медикаменти и изследването се повтаря след около три месеца. "

В тази връзка не трябва ли да ми бъдат назначени лекарства или да се търси причина за възпалението. От прочетеното у мен възникнаха доста въпроси, а по телефона се изразиха, че всичко е "цветя и рози".  Sweat

# 545
  • Мнения: X
На мен където и да съм правила цитонамазка са ми отказвали дори коментар по телефона и са ме викали на място. Та съм учудена, че има места, пращащи по имейла. ПАП 2 е добър резултат, а обикновено цитонамазката е придружена и с писмен коментар, който не е задължително да е като посочения от теб.

# 546
  • Мнения: 16 871
На мен където и да съм правила цитонамазка са ми отказвали дори коментар по телефона и са ме викали на място.
+1

Освен това пап 2 може да се дължи на гъбичики и в този случай пак трябва слеща с лекар за назначение ва лечение.

# 547
  • Мнения: 31
Разбирам, но тогава защо по телефона ми казват всичко ви е окей и нямате нужда от лекар. И аз съответно ако не потърся информация в интернет и не се лекувам, може да стане по-лошо.

За мен това е абсолютно несериозно отношение. Взимат ти парите, чакаш 21 дни,  резултатите ти ги казват набързо по телефона, че и накрая те объркват с подвеждаща информация, която касае здравето ти. Нямам думи.

# 548
  • Мнения: X
По принцип е тъпо да получаваш информация по телефона, точно защото е добре лекар да ги види и да каже какво-що. Виж кога е на смяна лекарят, при който си правила изследванията и отиди да си ги вземеш лично. Мисля, че не е нужно да си запазваш час, ако искаш коментар на изследвания на място.

# 549
  • Мнения: 727
Разбирам, но тогава защо по телефона ми казват всичко ви е окей и нямате нужда от лекар. И аз съответно ако не потърся информация в интернет и не се лекувам, може да стане по-лошо.

За мен това е абсолютно несериозно отношение. Взимат ти парите, чакаш 21 дни,  резултатите ти ги казват набързо по телефона, че и накрая те объркват с подвеждаща информация, която касае здравето ти. Нямам думи.

Аз точно поради тази причина си смених проследяващото АГ.

# 550
  • Мнения: X
Adventure136, преди като си си правила цитонамазки коя група си била? Питам защото ПАП 2 си е съвсем нормален резултат и не знам какво повече очакваш да ти кажат. Сигурно поне 60-70% от жените са ПАП 2. Ако е имало нещо притеснително щяха да ти кажат или най- малкото щеше да бъдеш ПАП 2б.

# 551
  • София
  • Мнения: 110
Не е несериозно, такива резултати не се коментират по телефона. На мен само веднъж но не във тази прехалена болница са ми казвали резултат и то само групата по телефона от цитонамазка. Нормално е, можеш да изпратиш близък който да ти я вземе и лекаря да му обясни. Само микробиология  съм получавала по електронен път.

# 552
  • Мнения: X
И на мен ми е интересно от какви съображения резултата трябва да се съобщи и получи лично.
Преди седмица на регистратурата в спешното дежуриха 3-ма много неадекватни служители, вероятно обучаващи се, но бяха под всякаква критика.
Ще видим докъде ще стигне тази болница, задържа ме там само Константинова и неонатологията.

# 553
  • Мнения: X
Ами лично, защото по телефон не се знае дали си ти, а по интернет предполагам, за да не изпадне в паника някоя жена, ако види лош резултат.

# 554
  • Мнения: 16 871
Ами лично, защото по телефон не се знае дали си ти, а по интернет предполагам, за да не изпадне в паника някоя жена, ако види лош резултат.


И аз така мисля. Недай Боже да е от рисковите групи, си има нужда и от конституция и препоръки.

Общи условия

Активация на акаунт