Борис или Виктор?

  • 6 498
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! В много тежък размисъл сме с мъжа ми как да кръстим детето ни Sad Той настоява за Борис, но аз смятам, че Виктор е далеч по-подходящо в случая, защото свекърва ми се казва Вяра и искам по някакъв начин да я уважя? Моля ви, мами, помогнете ми!! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 18 569
Има и други имена с В. Виктор е много често срещано. Също и борис.
борис ми харесва една идея повече.
Предлагам Велизар, Велислав, Вилиан, Велин.

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
На мен ми харесва повече Борис.
Но и Виктор е хубаво име и буквичката съвпада с тази на свекървата.
Кръстете го Виктор,жената явно заслужава.

# 3
  • Мнения: 22 476
Между тези двете, твърдо съм ЗА Борис.
Виктор никога не съм го харесвала, както и Виктория.

# 4
  • Мнения: 18 569
Между тези двете, твърдо съм ЗА Борис.
Виктор никога не съм го харесвала, както и Виктория.


И аз. борис е хубаво име. Виктор никога не ми е харесвало. Виктория много го харесвах като дете, даже си казвах като имам момиче така ще го кръстя. За онова време беше рядко срещано име. Сега масовосттта му уби чара му, вече стана банално. А за борил какво ще кажете?

# 5
  • Мнения: 24 520
Борис, разбира се!

# 6
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
И двете имена ми харесват еднакво.

# 7
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Борис категорично.

# 8
  • Мнения: 2 760
И двете имена са хубави, но и много масови вече. От двете повече ми харесва Борис.

# 9
  • Мнения: 2 407
Е, то трябва да се разберете с мм. Да има консенсус. Не виждам как да ти помогнем.
И двете имена са хубави. От мен глас за Борис(май в момента е топ име за момче!).

# 10
  • Мнения: 263
Оххх мила iivanana..
Ако ти кажа, че това са точно моите имена, с които бих желала някой ден, дай Боже, да кръстя детето си. За съжаление не знам дали бих могла да ти дам съвет кое от двете да избереш Simple Smile

# 11
  • Мнения: 410
Имам познати с името Виктор,но не познавам нито един Борис. Така,че съм за Борис 😊

# 12
# 13
  • Мнения: 22 476
Между другото за толкова години, познавам само няколко човека с името Борис.
Не мисля че е толкова разпространено и популярно.
Сред съучениците на дъщеря ми няма нито един с това име.

# 14
# 15
  • Мнения: 3 041
И двете ми харесват, но бих предпочела Виктор.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
Борис е в десятката на най-използвани имена за новородени последните години.
Синът ми се казва така, но не защото ми е точно любимото име, а защото на него се спряхме с таткото като компромис - име, което да се харесва и на двамата.
Виктор не го харесвам много (нито пък Виктория), така че и аз съм за Борис.

# 17
  • Nice
  • Мнения: 946
Харесвам Борис една идея повече от Виктор.

А пък ако искате да кръстите на бабата защо не изчакате за момиче, защото името ѝ не предполага мъжки вариант, за мен едно слагане на буква не е кръщаване.

# 18
  • Мнения: 3 143
Виктор или Валери

# 19
  • Мнения: 296
Двете имена са толкова често срещани, че в училище сигурно ще има двама в класа...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 152
И двете имена много ги харесвам, но Виктор ми е малко повече на сърце. Което и от тях да изберете, няма да сбъркате. А твоят мъж би трябвало да се чувства поласкан, че си склонна да кръстиш дете на майка му.

# 21
# 22
# 23
  • Мнения: 354
+ 1 Борис !

# 24
  • Мнения: 5 259
Между другото за толкова години, познавам само няколко човека с името Борис.
Не мисля че е толкова разпространено и популярно.
Сред съучениците на дъщеря ми няма нито един с това име.

Борисовците са малки още. От 6-годишни надолу. Но името е наистина много популярно. Ако са само по двама в клас ще е добре, но е много вероятно да са по повече.

Дъщеря ми има много хубава фамилия, но я мрази, защото дори учителките бяха започнали да се обръщат към нея само по фамилия. Все едно и тя е учителка Simple Smile Но като са 4 деца с едно и също име, какво да се прави. И в детската градина и в училище бяха все по 3-4.
Та колкото и да е хубаво името, ако е много популярно, в един момент детето си чува предимно фамилията.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 526
Виктор

# 26
  • София
  • Мнения: 1 412
Борис ми е много любимо мъжко име. Така че съм твърдо ЗА него. Simple Smile
Виктор не ми харесва вече толкова много, преди ми харесваше повече. С В предлагам Велизар. Wink

# 27
  • Мнения: 5 466
Щом искаш да е на свекървата - Виктор.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 027
На мен по ми харесва Борис.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Повече ми харесва Борис, но след като искате да уважите свекървата, изберете Виктор. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 280
Виктор ми звучи по-интернационално и го предпочитам пред Борис.

# 31
  • Мнения: 2 817
Натисни свеки, а тя да натисне мъжа ти. Каквото и да си говорим тук няма как да го убедим за Виктор.

# 32
# 33
  • Мнения: 161
+1 за Борис.
Лично мое мнение, но мисля, че би било по-хубаво да уважиш желанието на мъжа си. Смятам, че така би се почивствал по-поласкан, отколкото, ако детето носи буквата на майка му.

# 34
  • Мнения: 2 471
И аз бих предпочела Борис. Хубаво царско име. В средите с познатите стотици деца няма нито един.

# 35
  • Мнения: 573
Не познавах нито един Борис, преди да се роди синът ми, който кръстихме така. Оттогава имам чувството, че почти всяко момче, от новородено до 4-5 годишно, което срещаме, се казва Борис! Просто валят Борисовци напоследък. Виктор изобщо не ми допада, имам все негативни асоциации с това име, иначе не е лошо само по себе си.
Борис все пак си остава любимото ми мъжко име Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт