За помощите от БЧК - 2 тема

  • 12 686
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 773
Ами обясниха ми ,че сега се раздават продукти за периода ноември 2018-март 2019г* въпреки че в наредбата е написано отоплителен сезон 2019/2020. В списъците влизали имената на тези които са получили помощ за този период.

# 46
# 47
  • Мнения: 31
Всички лица с над 90% ли трябва да получат хранителна помощ или само тези над 18г?
Моето детенце е със 100% с ЧП и е на 4г.
В социалните ли трябва да попитам дали има право. 4тири членно семейство сме, само едното детенце ми е с телк

# 48
  • Мнения: 4 730
Аз лично отивам на мястото където раздават хр. продукти и питам дали ме има в списъка. Служителя проверява и ако присъствам си взимам полагащото се. Детето ми е с 50% ТЕЛК, 12 г.

# 49
  • Мнения: 1 534
https://foodprogram.redcross.bg/socialcheck
Тук по Егн може да проверите дали сте в списъка.
Майка от едно плевенско село за пръв път беше подала молба за помощ за отопление през зимата. Проверих я и има право на тези хранителни пакети.
Звъннах й в понеделник 22.04 към 10 часа да й кажа.
А към 13 часа същия ден с една кола до адреса
 са й дали в едно чувалче 15 вида продукти по 1 брой:
брашно, ориз, спагети, леща, захар и олио.
консерви- зелен фасул, домати, грах, гювеч,  конфитюр, пиле фрикасе, херинга в доматен сос,бял боб и лютеница
Казах й  юни месец да чака хигиенни материали
Тя ме пита какви са?
Предположих, може би прах за пране и веро

# 50
  • Мнения: 5 681
От къде е инфото, че хигиенните материали ще са юни месец?
Отделно им се чудя на сметките - за едно- и дву- членно семейство се дава един хранителен пакет, който тежи 10-11 кг. За повече членно семейство се дават два хранителни пакета, които тежат 38 кг. От къде тази разлика - не би ли трябвало двата пакета да са около 22 кг?

# 51
  • Мнения: 1 534
https://asp.government.bg/bg/operativna-programa-za-hrani/operat … gramata-za-hrani/

За първи път по Програмата за същите правоимащи лица и семейства е предвидена и подкрепа с хигиенни материали. Те ще се раздадат на по-късен етап през годината по възможност с последните два вида консерви от хранителния пакет.


някой беше написал в темата за томболите че за юни са хигиенните материали , но го няма написано в сайта.

# 52
  • Сф
  • Мнения: 10 662
https://asp.government.bg/bg/operativna-programa-za-hrani/operat … gramata-za-hrani/

За първи път по Програмата за същите правоимащи лица и семейства е предвидена и подкрепа с хигиенни материали. Те ще се раздадат на по-късен етап през годината по възможност с последните два вида консерви от хранителния пакет.


някой беше написал в темата за томболите че за юни са хигиенните материали , но го няма написано в сайта.
На нашия пункт го пише и каза жената от бчк - юни пак да ходим.  След 10 ти, ако не бъркам датата.  София, Триъгълника

# 53
  • Мнения: 4 730
От вас разбирам за хигиенните материали. Миналата седмица отидох да взема полагащите ми се помощи, но нищо не казаха за хигиенни продукти.
Благодаря за споделеното!

# 54
  • Мнения: 1 534
От вас разбирам за хигиенните материали. Миналата седмица отидох да взема полагащите ми се помощи, но нищо не казаха за хигиенни продукти.
Благодаря за споделеното!

Това е за първи път, преди е нямало.

# 55
  • Мнения: 4 730
А, дали тези, които раздават хранителните продукти не знаят, че по-късно през годината ще има и друг вид помощ?

# 56
  • Мнения: 2 117
Прочетох в сайта на БЧК, че преди няколко години подобна помощ се е полагала и на семейства с първокласник в учебната 2020-2021г. Защо тази информация обаче не достига до правоимащите и много хора вероятно не са си получили помощта?! Имало ли е подобна помощ за първокласници и в други години?

# 57
  • Сф
  • Мнения: 10 662
Прочетох в сайта на БЧК, че преди няколко години подобна помощ се е полагала и на семейства с първокласник в учебната 2020-2021г. Защо тази информация обаче не достига до правоимащите и много хора вероятно не са си получили помощта?! Имало ли е подобна помощ за първокласници и в други години?
Да.

Общи условия

Активация на акаунт