Тествайте колекцията DERMA X PRO Scalp & Hair Revitaliser

  • 6 603
  • 389
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Повечето от нас полагат грижи и внимание, за да възстановят увредената си коса, но в действителност не това е мястото, където трябва да се съсредоточи цялото внимание. 99% от силата на косата идва от скалпа. Скалпът е дом на гъбичка, наречена Маласезия, която уврежда естествената кожна бариера, като я прави "пропусклива" - подобно на счупена ваза, позволявайки на необходимата хидратация да излезе навън. Когато скалпът е сух, това не позволява на косата да си набави необходимото естествено подхранване и фазата на растеж на косата става по-кратка, което води до преждевременно изтъняване. Затова Head & Shoulders DERMA X PRO цели да възстанови сухия скалп и да ви осигури красива и подхранена коса.

Derma X PRO – продуктовата серия на Head & Shoulders, която  възстановява сухия скалп,  подхранвайки косата и намалявайки косопада с до 95%*

Скалпът също е кожа и подобно на кожата на лицето изисква специална грижа спрямо неговите харектеристики. Но докато на пазара се предлагат редица продукти, специализирани в борбата с прекомерния себум, сухият скалп често остава пренебрегнат. Ето защо Head & Shoulders разработи серията DERMA X PRO - революционен подход в грижата за сухия скалп, разработен съвместно с дерматолози.

Продуктите на DERMA X PRO  Scalp & Hair Revitaliser са обогатени с клинично доказани активни съставки, вдъхновени от грижата за кожата:

Piroctone Olamine – активната съставка против пърхот, която помага за укрепването на кожната бариера на скалпа, като се справя с основната причина за сухотата и лющенето на скалпа и възстановява баланса на микробиома му.

➤  Ниацинамид – възстановява естествената хидратираща бариера на кожата.

➤  Витамин Е – помага за подобряване на функционирането на кожната бариера, като подхранва кожата на скалпа в дълбочина.

➤  Алое – облекчава сухата и сърбяща кожа.

Kолекцията Head & Shoulders DERMA X PRO Scalp & Hair Revitaliser е ритуал в три стъпки, който включва шампоан, балсам за коса и скалп и балсам за скалп без отмиване. Тя се бори с изтъняването на косата и с косопада.

Продукти и стъпки от колекцията Head & Shoulders DERMA X PRO Scalp & Hair Revitaliser



Стъпка 1: Шампоан
Нежно почиства и подхранва скалпа, като запечатва хидратацията, за да може корените да са здрави и да могат да поддържат естествения растеж на косата.

Стъпка 2: Балсам за коса и скалп с отмиване
Подсилва работата на шампоана повече от обикновените балсами и укрепва всяко влакно на косата срещу накъсване. Балсамът може да се нанася и върху скалпа, като за разлика от другите балсами за коса, той не намалява ефекта на активната съставка против пърхот, а дори я подсилва.

Стъпка 3: Балсам за скалп без отмиване
Когато продуктите се използват заедно, ефективността им се увеличава, правейки косата да изглежда по-плътна (имайки вид на 6500 повече косъма). Тъй като балсамът е без отмиване, той поддържа нивото на хидратация на скалпа между измиванията. Освен подхранващите съставки, описани по-рано, балсамът за скалп е обогатен и с кофеин и витамин B5. Балсамът съдържа кофеин и витамин B5, които не присъстват в другите продукти. Витамин В5 (пантенол) подобрява хидратацията на скалпа и ускорява неговото възстановяване и здраве, a кофеинът стимулира растежа на косата от корените.



Използвайки тази 3-стъпкова грижа, скалпът ти ще бъде хидратиран и без пърхот**, а косата – подхранена и плътна. Здравият скалп е ключова предпоставка за красива коса.

Тествайте Derma X PRO!
Страдате ли от сух и чувствителен скалп? Какви специални грижи полагате за него?

На  30 април ще изтеглим 50 от вас, които ще получат трите продукта от колекцията DERMA X PRO Scalp & Hair Revitaliser срещу ангажимент за споделяне на впечатления в кратка анкета.

Моля, запознайте се с Общите условия на кампанията ТУК.
*в сравнение с шампоан без балсам с употреба на DERMAXPRO шампоан и балсам.
**видими следи, с редовна употреба.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 13:39 от Жaклин

# 1
  • София
  • Мнения: 563
Държа на слънцезащита и винаги съм с шапка на слънце. Използвам овлажняващи продукти за коса и специализирани за пърхот, но често трябва да се сменят, защото косата и скалпа най-вече, свикват.
Стремя се да правя маски, защото боядисвам косата си и определено се уврежда от агресивността на боите

# 2
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
Правя маски за коса, тъй като косата ми е суха и твърда. Държа на слънцезащитата и използвам шапка. Боядисвам косата си и включвам масла и серуми подходящи за хидратацията и здравината и.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 09:23 от Hrispa76

# 3
  • Мнения: 120
Косата ми е суха, скалпът също. Ползвам маски, олио, балсами и ампули.

# 4
  • Мнения: 180
Да,скалпа ми е сух и чувствителен и ползвам само козметика,предназначена за такъв проблем.Измиването винаги е с подходящ шампоан,веднъж седмично използвам маска за подхранване и хидратация,залагам и на серум без отмиване.

# 5
  • БГ
  • Мнения: 1 277
След борба с тежък косопад - вече страдам от чувствителен скалп и сега се опитвам да се справя с това. Използвам не агресивни шампоани и успях да разредя миенията на косата до два пъти седмично.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 098
Постоянно имам проблем със скалпа, но лятото повече се се усеща, слгам маски за коса, втривам спрейове, косата ми е суха и твърда в кращата. Държа на слънцезащитата и използвам спрей. Боядисвам косата си и включвам масла и серуми, ампули за хидратацията и подхранването.

# 7
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
Да, имам сух и чувствителен скалп. Използвам щадяща козметика.

# 8
  • Мнения: 1 162
Да, имам чувствителен скалп и изтощена коса. Използвам хидратиращи ампули от фризьор, но ще се радвам да пробвам нещо по-достъпно.

# 9
  • Мнения: 3 130
Страдате ли от сух и чувствителен скалп? Какви специални грижи полагате за него?

Използвам подхранващи и хидратиращи маски.
Избягвам да ползвам сешоар.

# 10
  • Мнения: 39 412
Да, имам сух скалп, но за съжаление борбата ми от години е единствено срещу косопада, който ме застигна изневиделица.

# 11
  • Мнения: 14
Ползвам подходящ шампоан и балсам. Понякога слагам и маска.

# 12
  • Мнения: 3 543
Страдате ли от сух и чувствителен скалп? Да, скалпът ми е чувствителен, сърбящ и и се бели.
Какви специални грижи полагате за него? Измивам с мек и щадящ шампоан, избягвам да се боядисвам и да третирам с лак, пяна и гел.

# 13
  • до морето
  • Мнения: 2 292
Да, страдам. Ползвам медицинска козметика.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Да, имам проблемен скалп. Ползвам качествени продукти за косата си.

Общи условия

Активация на акаунт