Студено къдрене

  • 13 112
  • 21
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, мами. Наскоро реших и аз да се подложа на т.нар. ,,студено къдрене". Четох из разни форуми, че то причинява силно увреждане на косъма, особено на тънка коса, а и след няколко месеца, когато косата израсне в главата ставаме като ,,разплетена кошница". Но ако се оставим в ръцете на професионалист това може да се избегне до някаква степен. Та въпроса ми е дали знаете някои професионалисти в София, хубави фризьорски салони, където мога да се подложа на това? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 296
По-опитните момчета на Капанов биха могли да ви го направят. Ако стилистът подреди добре  ролките, може да се получи много добър ефект и хубава прическа.  Сигурно знаете, че има малки, големи и още по-големи ролки. Трябва наистина да изберете такъв салон, в който поддържат винаги най-нови материали за работа.  Проблемът ще бъде като израсте косата, ще трябва да го поносите известно време така, след това ще ви напавят пак изцяло къдрене, или евентуално подстригване. Ще мине доста време, ако искате пак да сте с права коса.
Най-безвредно е водното къдрене, но е нетрайно. Машите също увреждат косъма.

# 2
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
По щадящо и относително трайни къдрици (до следващото измиване)
постигам с парна маша. А ако в съда за вода , вместо вода се постави продукт за парни преси или друг подходящ за уреда и дадената  коса  продукт  има благоприятен ефект върху косъма.    

# 3
  • Мнения: 70
Всеки иска това което няма..Grinning аз съм с много къдрава коса а си мечтая за права.. казвам ти само че е много трудно да имаш къдрава коса..много трудно се поддържа..

# 4
  • Мнения: 2 433
Аз се къдрих 2 пъти, но не го препоръчвам. След процедурата ако не се грижиш правилно за косата(смятах продукти само за къдрава коса), ако я изправяш и решиш на сухо може да кажеш чао на къдриците.След втория месец, при моето темпо на растеж беше покъртително - прави корени и залепена коса за главата и надолу седи като правена нескопосано с ретро преса и разресано. При мен къдренето беше и с цел изсушаване на косъма, защото имах силно и упорито омазняване. Ако косата ти е суха, ще си замине, направо гори.
Факт е че в началото се измивах и излизах с мокра коса, няма сушене, няма преси и маши - песен.

По щадящо и относително трайни къдрици (до следващото измиване)
постигам с парна маша. А ако в съда за вода , вместо вода се постави продукт за парни преси или друг подходящ за уреда и дадената  коса  продукт  има благоприятен ефект върху косъма.    

Каква ползваш, не ги бях чувала до сега, коя би ми препоръчала?

# 5
  • Мнения: 296
Купете си едни меки ролки, спите една нощ с тях и ето ти къдрава коса до следващото измиване.  И даже това не е безвредно за косъма, но пак е по-добре от  парната маша, сешуари  и др.

# 6
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ползвала ли си парна маша, за да  сравниш резултата?
Или просто предполагаш?
Ползвам  тази.
http://www.mystyle-beauty.com/home/marcas/babyliss-pro/babylissp … ssional-con-vapor

Пробвах да правя къдрици
и с парната преса на същата марка, но  са нетрайни.

Последна редакция: пт, 12 яну 2018, 15:13 от sl

# 7
  • Мнения: 2 433
Благодаря, но не откривам подобни онлайн в BG сайт.. от тук ли е купувана?
Меките ролки на коса, права на струна, водят до нещо много грозно на сутринта Simple Smile

# 8
# 9
  • Мнения: 19
Преди да се накъдриш се консултирай много добре с фризьора за да разбереш дали тази процедура е за теб.И чак след това се къдри.
Къдриците с тази маша са трайни до следващо миене на косата.Съга да Ви харесват ситните.
Най-тънката керамична маша за невероятни ситни къдрици в косата 9.5 мм

# 10
  • София
  • Мнения: 1 082
И как с тази маша ще накъдрите средно дълга коса отзад?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 678
ООО  точно моята болна тема
с абсолютно права и и тънка коса съм....и цял живот си мечная за къдрици
Къдренето ми е болна тема- на студено съм се къдрила от 16 годишна до 20 годишна през шест месеца
Това доста съсипва косата и води до силно цъфтене на косъма....
После съм минала почти през всичко,от меки ролки с които спях, спане на плитки , термо ролки ....
Но открай време машата си ми е най-важния аксесоар...
В момента имам няколко - в зависимост от желанията ми за различни къдрици
Странното е , че откакто се къдря само с маша - това е около 5г и то основно крайчетете/не ми харесва като е права като метла е / косата ми е най- запазена , и дължината е до средата на гърба ми....
Подстригвам връхчетата всеки месец....или на два

Та на темата- накъдри се на студено ,вече има доста нови продукти,които щадят косата,но да знаеш ,че като израства е доста неприятно

# 12
  • София
  • Мнения: 3 678
за това нещо лично съм пуснала тема преди време
на моята коса не държат къдриците
може да пробвате в някой магазин за електроуреди - аз така направих- и да прецените  дали си струва

# 13
  • Мнения: 70
Аз пък да ви кажа на баща ми жената как се къдри. Върже си косата на две части горе и долу равномерно, и с една по свободна ластичка започва да навива косата си докато не стигне до края, на леко влажна коса и след 2 или 3 часа ефектът е уау. И да добавя , че задължително слага безотмиващ се балсам.

# 14
  • Мнения: 19
И как с тази маша ще накъдрите средно дълга коса отзад?

За средно дълга коса е лесно.за дълга и много дълга ще трябва помощ от приятел.

Общи условия

Активация на акаунт