Раждане във II САГБАЛ Шейново

  • 85 016
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Бях се ориентирала за раждане в Шейново,но след поредната им гавра в Неонатологията твърдо се отказвам!В момента моя приятелка е там и от 52 бебета,52 бр. са с инфекции!За пореден път!Преди години им се носеше "славата",явно нище не се е променило!Днес и от ХЕИ са ходили на проверка,но явно бързо ще потулят случая!Друг е момента,че държат бебетата гладни,с обяснението,че са много и да ходят родилките да си ги взимат!Незнам колко родители трябва да изреват от Неонатологията,че да се вземат някакви мерки!!Жалко,че болницата се ползва с добро име и наистина там има много добри лекари!

# 76
  • София
  • Мнения: 5 615
Спокойно, те от ХЕИ им звънят като отиват на проверка Simple Smile

# 77
  • Мнения: 643
Аз родих там преди месец, моето бебе както и много други, нямаха никакви инфекции. А и това, че държат бебетата гледни не мога да го разбера, защото те през 3 часа са при майките, като има и един голям интервал от 1 до 8 където са плътно при майките, варианта някое бебе да остане гладно е, ако майка му не го храни.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 615
А нощем? Стаята, в която бях аз, беше точно над неонатологията. По цяла нощ не спах от рев и дране.

# 79
  • Мнения: 199
Е това са бебета все пак..  плачат си.
А нощем? Стаята, в която бях аз, беше точно над неонатологията. По цяла нощ не спах от рев и дране.

# 80
  • Мнения: 411
Родилна зала и персоналът в нея са на добро ниво,но неонатологията им е под всякаква критика!Аз останах доволна от организацията на самото раждане и лекарите в родилна,но заради детското сериозно се замислям дали да родя второто си дете там живот и здраве.

# 81
  • Мнения: 643
  При здраво, доносено бебе, не виждам какво толкова се вглъбявате в тази неонатология, реално бебетата са почти през цялото време при майките а не там, сега не са перфектни, но нищо лошо не съм видяла от тях, всеки ден слизаха в отделението да дават информация за всяко едно бебе поотделно, ако имаш въпроси, питаш и ти отговарят, когато съм имала нужди, я от още добавка или от нова дрешка за бебето, никога не са ми отказвали,  ако имаш здраво бебе родено след 36-та г.с. няма да има никакъв проблем.
  Отделно съм супер доволна от стаята за кърмене с консултантите, жената беше по-ентосиазирана от мен малкия да засуче, какво ли не пробва, не ме пусна да си ходя докато не засука. Там си дадоха и съвети за гледането на бебето не само за кърменето, ами за банята, тоалет как да правя и такива неща.

# 82
  • Мнения: 4 393
Това звучи чудесно! Аз раждах в Шейново преди 10 години и нямаше такава стая или поне аз се съм разбрала. Преди 20 дни родих второто си дете, в окръжна болница и там няма такава стая.

# 83
  • Мнения: 208
Здравейте!
Търся актуален списък на необходимите неща за родилката и бебето. Попаднах на този:
За раждане:

    Направление № 7 от личния лекар;
    Обменна карта, в която да са нанесени изследванията, правени в женска консултация.
    Задължителни изследвания са Wass, HbSAg, пожелателно – HIV.
    Лична карта;
    Чехли, халатче;
    Чаша, вилица, лъжица, нож;
    Лични принадлежности;
    Памперси в затворен пакет, мокри кърпички за тоалет на бебето.
    Термометър
    Личен амбулаторен картон

Актуален ли е? Виждам, че липсват нощници, бельо, например (или са в лични принадлежности?).

Дрешки за бебетата трябва ли да се носят?

Може ли няко от раждалите скоро да го погледнете? Благодаря ви предварително Heart

# 84
  • Мнения: 2 288
Аз се обадих на посочения телефон и ми казаха, че това е достатъчно, но ако съм щяла да се чувствам по-удобно със собствена нощница, да си взема. Бельо имам за еднократна употреба и съм си взела превръзки за родилки. За бебето има всичко, но се носят пампита и мокри кърпи.

# 85
  • Мнения: 411
Трябват Ви джапанки,тоалетна хартия,козметика и бельо.Собсвената нощница е за след като родите.В родилното сте само с техните нощници.Носиете си и прибори за хранене,пригответе  два пакета памперси-единият остава при вас.Излишно е да казвам,че ще ви трябват и бебешки мокри кърпи Simple Smile

# 86
  • Мнения: 208
Благодаря ви Simple Smile

# 87
  • Мнения: 208
Пак съм аз Grinning Носихте ли си еднократни чаршафчета? Ще раждам нормално и прочетох, че кървенето е доста облно, случвало се превръзките да пропуснат. И се чудя дали да не нося еднократни чаршафчета.
Последната болница над която имам наблюдение за нощуването е пернишката ... където се оказа, че сменят чаршафите, когато настанят нов пациент, независимо какво се е случило с чаршафа...

Знам, че е първобитно, но да, има и такива болници, затова питам как е в Шейново?

# 88
  • София
  • Мнения: 5 615
Една позната роди скоро в пернишката, мога да питам, ако искаш.
Седях в Шейново една седмица, пет дни от които в родилното. Смениха ми чаршафа веднъж и то защото аз помолих. Носих си лигнин и подлагах отдолу. Първите дни бях с гащи за родилки, но не ми бяха удобни, минах на превръзки за родилки и след четвъртия ден на обикновени нощни превръзки.

# 89
  • Мнения: 208
В пернишката болница повече кракът ми няма да стъпи. Съветвам и всеки здравомислещ човек да направи същото. Там влизаш жив и болен и доста рядко излизаш и жив, и здрав.
И на най-лошия си враг няма да препоръчам да лежи там.

Засега съм се насочила в Шейново, че ми е най-близката болница до вкъщи, а и има някои неща, заради които я предпочитам пред Майчин дом, да речем.

Просто се сетих за чаршафите в болницата в Перник, където майка ми лежа 19 дни с течаща гнойна рана на крака и й смениха чаршафа веднъж, защото се развиках в отделението, че лежи в мокротията. После си отнесох мои чаршафи и еднократни, че да се сменят всеки час, за по-лесно. До смъртта й там ме гледаха на кръв, че нося през ден чисти, изпрани чаршафи поне за следващите два дни.

В Шейново няма да мога да си го позволя, вкъщи някма кой да ми ги пере и носи. Затова се интересувам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт