Раждане във II САГБАЛ Шейново

  • 85 164
  • 757
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 59
Аз ползвах от чаршафчетата, за да постилям като сменям памперси, но и да не си носите  точно срещу болницта има аптека с всичко необходимо, така че може да отскачате и по джапанки до там. А за смяната на чаршафи, всеки ден ме питаха има ли нужда. В началото ти дават и нещо като найлон да подложиш за свое спокойствие за през нощта например. За нощници мога да кажа че и по 3пъти на ден са ми давали  нова без проблем.

# 91
  • Мнения: 4 393
Вземи си подложки за твое спокойствие. На мен ми е 19- ти ден след раждането, но си слагам и вкъщи такава подложка, за всеки случай, въпреки че кръвотечението доста намаля, почти го няма.

# 92
  • Мнения: 411
Аз помолих сестрите от след родилна за чаршафче.Аз родих нормално,но не съм имала обилно кървене.Ползвах превръзки за родилки,,но можех и да мина с обикновени нощни.Предполагам,че кръвотечението зависи и от това как е минало раждането,а при мен беше леко.

# 93
  • Мнения: 78
Момичета, може ли да ме насочите към последната актуална тема за избор на болница за раждане? Благодаря!

# 94
  • София
  • Мнения: 109
Дами, спешно моля за помощ! Ако някой има 5мин да отдели, за да ми помогне с малко информация! Утре искат да ме приемат за секцио в Шейново и аз съм в лек потрес от една страна и в пълно неведение от друга. Sad
Раждала съм нормално и не съм разглеждала варианта за секцио и нямам идея какво трябва да нося, каква е процедурата - показват ли бебето на бащата, след колко време ще ми го дадат, какво трябва да ям и пия и кога, все прозаични неща, но важни... Разбирам, че има хиляди постове по въпроса, но нямам време! Бързам да си оправя къщата колкото се може, следобяд съм пак при гинеколога и не мога сега да търся мнения, а и търсачката през телефона показва теми от 2008г...
Ще съм благодарна за всякаква информация, поне да добия представа и какво да питам гинеколожката!

# 95
  • София
  • Мнения: 5 617
Не мога да помогна със секциото, но ти пожелавам успех!

# 96
  • София
  • Мнения: 109
Благодаря!

# 97
  • София
  • Мнения: 966
Ами носиш същия багаж, като за нормално раждане. Един шоколад си вземи и минерална вода малки шишета с дозатор 3-4 бр. Те ще ти кажат там, до колко часа можеш да се храниш и до колко да пиеш вода. Могат да ти носят после, ако ти трябва нещо допълнително. А деня след секциото, като те раздвижат можеш да си купуваш храна от лавката, има и аптека в близост.Бъди спокойна, не е страшно. Аз родих секцио там преди два месеца и вече съм все едно не са ме оперирали, чувствам се отлично. Като извадят бебето ти го показват за малко. После бащата може до отиде и да го види в неонатологията. Ти ще бъдеш в реанимация, там посещенията са забранени по принцип, но аз като бях попитах и пуснаха ММ да се видим за малко. На следващия ден, като те раздвижат и те преместят от реанимацията, почваш да си гледаш детенцето. Успех!

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 15:13 от zverino

# 98
  • София
  • Мнения: 109
Много ти благодаря!!!

# 99
  • София
  • Мнения: 62
Търся информация за д-р Иво Димитров Иванов от Шейново . Някакви мнения ?

# 100
  • Мнения: 78
Здравейте, виждам доста добри отзиви за Шейново, което само може да ме радва. Предстои ми първо раждане след няколко месеца и отсега се ориентирам за място. Цените в частните болници ми се струват обидно високи и все повече се отдалечавам от идеята за тях.
Бихте ли споделили как стоят нещата в Шейново със съветите относно кърменето и други важни неща в първите дни след раждането. Интересува ме и дали "натискат" всички за секцио или ако няма противопоказания, остават възможността за естествено раждане? Ако може да споделите мнения и за нивото на неонатологията.
 Благодаря!

# 101
  • София
  • Мнения: 5 617
Държат на естественото раждане и клонят към секцио само при медицински причини или настъпило усложнение в хода на нормалното раждане.
Аз лично не съм доволна от отношението в неонатологията - детето тя веднъж беше мокро, оповръщано, докарваха го с отворено шише АМ, което се разтичаше, мокреше го и трябваше да го оставям ревящ на съквартиратките, за да тичам за мляко и дрехи.
Има стая зуа кърмене на Авент, там обясняват някакви неща, но например съквартирантката излеве с цял списък за покупки именно на Авент и накрая не успя да кърми. Акушерките от болницата не дадоха съвети, поне не и на нас.

# 102
  • Мнения: 411
Микаела,прочети назад в темата-скоро се коментира неонат.Иначе имат стая за кърмене на Avent,която има удобни столове,помпа и консултант.Отиваш с бебето у ти показват как да го закърмиш.Иначе стимулират родилките да раждат естествено според мен.

# 103
  • Мнения: 208
Mikaela111 , здравейте! Аз също съм се насочила да раждам в Шейново, през юли, живот и здраве. Тъй като смятам да НЕ плащам за раждането много внимателно проучих всички софийски болници. Спрях се на Шейново, отидох на "отворени врати", на у-ще за родители, специално за раждането. Впечатленията са ми като на посетител и човек, ровил и чел много за тази болница.

Да ви кажа навсякъде отношението на неонатолозите е под всякаква критика. Явно са малко хора и с ниски заплати и не им дреме особено как са си свършили работата. На отворените врати ми направи впечатление, че децата са чистички, количките са хубави, не са от едно време, вече бебетата са с чувалчета, не с пелени или одеяла.

Стаята на Авент и аз я видях. Уж се обеща една акушерка да обяснява, да помага, но съм чувала само лоши отзиви за тази стая и жените там, но ще видим на живо как стоят нещата.

Имам впечатление от 2-3 лекари лекари от болницата - всички са за вагинално раждане и се радват, когато чуят, че майката предпочита него пред секцио.

# 104
  • София
  • Мнения: 5 617
Да, наскоро даваха репортаж за тези чувалчета. Аз родих миналия октомври и количките грам не бяха нови, а стари, ръждясали и скърцащи. Както не веднъж съм споменавала, когато една сутрин докараха бебетата, на количката на моето имаше буболечка смрадливка.

Общи условия

Активация на акаунт