За обидните думи на родителите към децата

  • 3 936
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
у дома "бе" е в списъка с лошите думи - просто не го употребяваме.
понякога казвам на гбриела, че е лигава, а на виктория, че е мърлява, но то си е по конкретен повод и въобще не е генерално заключение. наричам ги също "мотли", защото си имат едни такива отклонения в скоростта и траекторията на движение, които за да изтърпя, трябва аз да съм "дебил". ама не съм пък!
не, не мисля, че ги обиждам. (моля, някой ако ме чуе, да ми направи забележка, защото не бих искала да ги обиждам) епитетите, които използвам, са свързани с конкретна тяхна проява и щом я променят, епитетът също се променя.
наричам ги обаче дебеланки, чудовища, досадници - те знаят, че това е шега и отново знаят защо точно им го казвам.

разбрала съм обаче, че отстрани нещата изглеждат различно. дали да не си сложа една камера у дома и после да си ревизирам поведението newsm78

# 16
  • Мнения: 14 654
наричам ги също "мотли", защото си имат едни такива отклонения в скоростта и траекторията на движение, които за да изтърпя, трябва аз да съм "дебил". ама не съм пък!
Joy Joy Joy Joy
и аз съм "мотла" значи.това изобщо не е обида,поне аз не го приемам така,като ми казват.вкъщи си говорим на бе,но като обръщение-не с цел обида,а сестра ми до ден днешен ми говори на ма

# 17
  • Мнения: 8 505
Нито я бия,нито я обиждам.На моменти ми качва много адреналина,но засега успявам да се контролирам.Надявам се никога да не ми се случва едното от двете.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз пък понякога я наричам кучка  Blush Но като го правя е с толкова мил тон. То става повече смешно отколкото да си помисли нчкой, че я ибждам. Мъжът ми и казва кученце и жабо. Ами не мисля, че съм я обиждала. Сега се старая да не и казвам кучка, защото някой ден може да си го получа от нея  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 78
Единствената обидна дума,която съм се изпускала да кажа,когато съм адски ядосана е "лигла", за което страшно съжалявам след това Embarassed.Като цяло мисля,че никак не е редно да се обиждат децата

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
А, и аз казвам на моята свинчо, дзвер, крокодил, глупавичкото ми и т.н., но всичко си зависи от тона и контекста. Онзи ден й се ядосах и се обърнах към нея с "Цветелино". Леле като се обиди това дете... като ме почна: "Защо ми казваш "Цветелино", аз не съм Цветелино, Кокун съм" /така й казваме/ и т.н. Най-накрая й се извиних за обръщението и тържествено обещах повече да не й казвам така. Та не толково самите думи, колкото вложеното в тях е важно.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Та не толково самите думи, колкото вложеното в тях е важно.
Именно....
Лигльо редовно го наричам, особено когато се лигави, а това става често Laughing
От детската е научил глупак, но аз не реагирам по никакъв начин и спря да го употребява.
Сутринта му казвам, че е на мама слънцето - той сърдито "не съм", ми тогава си Борис-Бобо (щото има един приятел Боян-бобо) -"не съм"..."на мама слънцето съм"....откачена работа

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
Та не толково самите думи, колкото вложеното в тях е важно.

  И аз на Креми като и кажа Кремено, много се обижда.
 А на малкият му викам "глупчо" от време на време, защото са много смешни все още на тази възраст и той от там казва на баба си "глупке" като и се радва Crazy
  Иначе съм казвала "лигла" и "ревла", но не се е обиждала защото явно осъзнава, че към даденият момент точно това прави.
 

# 23
  • Мнения: 1 425
НИКОГА не бих нарекла детето си с обидни думи. NaughtyЗа пошляпването бях казала ,че изяжда по някой друг шамар по дупето или по ръцете,когато премине границата. EmbarassedНо на убидни думи мисля ,че много ще се засегне,докато на шамара не се убижда ,защото знае че  не бих го шляпнала без причина.Но убидата е друго нещо...........!!!! Naughty Naughty Naughty

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз съм от 11 години майка и досега никога не съм изричала обидни думи по адрес на детето ми!Както и към малкия ми син.
За мен това е недупостимо! Боя /е зависи все пак - говоря за пошляпване/се забравя ,но лошата дума - НИКОГА!  Naughty
Аз съм го изпитвала на гърба си , затова говоря от личен опит.
Никога не го правете!

# 25
  • Мнения: 1 645
Единствено до сега съм го наричала" лигльо" Embarassed
По силни думи не пих използвала,колкото и да съм ядосана.
От време на време го тупвам по дупето,но в повечето случаи той ми се смее насреща.

# 26
  • Мнения: 545
Не случайно народът ни е измисли приказката "Лоша рана заздравява, лоша дума не се забравя!"

И аз пляскам по дупето в много редки случаи, но никога не съм си и помисляла дори да го нарека с обидна дума. Дори се възмущавам, че в детската градина те се обиждат един-друг и винаги съм порицавала това пред него. Психическите травми са много опасно нещо, особено в крехката детска възраст.

# 27
  • Мнения: 8 917
Изписахме много за боя, но поне за мен, има нещо много по-лошо и недопустимо от него. А именно да обидиш и унижиш детето си.
От страна на баща си съм получила по малко и от двете "екстри" - боят отдавна е забравен, но някои от обидите му, все още не съм простила.
Признах, че пошляпвам и го намирам за допустимо в определени ситуации. Но никога не бих нарекла детето си с обидна дума и не бих се отнесла с презрение или дори отвръщение към него, както някои родители правят. Обръщения от сорта "свиня", "животно", "виж се колко си тъп/грозен", "нищо не можеш", "загубеняк" и т.н.  често могат да се чуят по детските площадки. За мен те са много по-лоши от пошляпването и никога не съм ги употребявала. На вас случвало ли се е, излизайко извън нерви до прибегнете до тях? И мислите ли, че те са по-голямото "зло" от боя или е обратното? Детето ви кое би приело по-тежко - пошляпването или обидното и призрително отношение?
А защо трябва да има задължително едно от двете Shocked Shocked Shocked Категорично съм и против пошляпването и против обиждане!!! Naughty Naughty Naughty

# 28
  • Мнения: 4 406
не е задължително, човешка природа е... най- добре е , ако може човек да се владее пред детето и да разтовари негативната енергия другаде

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
А защо трябва да има задължително едно от двете Shocked Shocked Shocked
А кой е казал, че трябва да ги има задължително Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт