За бременността и пола на бебето

  • 7 369
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 666
всичко е до организъм, а суеверията нямат нищо общо! На мен например в различните месеци ми се яеше ту кисело, ту солено, ту сладко, ту тестено, а имах и пъпки по лицето, а родих момче!

# 16
  • Мнения: 2 040
Аз имах много лека бременност .. всичко ми се ядеше, но нямах нито киселини, нито повръщания, нито гадене, нито болки, нито нищо ... Е накрая вече, ми се втвърдяваше корема, появиха се болки в таза, изтръпваха ми пръстите на ръцете сутрин, но това е нормално и се търпи ..  Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И на мен в началото ми се ядеше кисело, после пак минах на сладко. Киселини имах от 4-тия месец. Като цяло карах лека бременност, накрая обаче вдигнах кръвно, имах големи отоци. Повърнах само веднъж, гадеше ми се, но не много и само в началото. Качих и доста килограми. Резултата се вижда. Peace

# 18
  • Мнения: 4 621
При мен нямаше нито гадене, нито повръщане или нещо от сорта Laughing
Имах много лека бременост, качих 12 кг, корема ми беше високо и според "бабините дивитини" трябваше да е момче, но си имам едно сладко момиченце, което утре става на годинка Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 3 929
Имах наистина много лека бременност - толкова лека, че на моменти забравях, че съм бременна. До края на 3-я месец много ми се гадеше от цигарири цигарен дим, от кафе и миризмата му и въобще повръщах, защото често ми прилошаваше от ядене. Преследваше ме една гадна миризма в маршрутките. Но след това се оправих. До 3-я месец налитах на кисело, изпивах сока от киселите краставички на един буркан наведнъж, изцеждах си лимон във водата и така. След това започнах да налитам на сладко - нещо, което почти никога не ме е блазнило. А най-много ядох сладолед, ванилово капучино, ванилов крем и какво ли още не ванилово. За череши и грозде да не говорим. Ето, това са нещата, които ме изкушаваха. Но не знам какво връзка имат с пола на детето ми - момченце.

# 20
  • Мнения: 2 910
Изкарах много лека бременност, без повръщания и гадене, само където ми се подуваха краката и имах киселини.
Яла съм от всичко по-много и сладко и солено- еднакво.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 605
Не може да се обобщава, че всичко е въпрос на организъм. Аз имам син и дъщеря и двете ми бременностти бяха много различни. Но не твърдя, че това се дължи на пола на бебето.
Иначе за протокола: с момчето - нагъвах сладко; имах пъпки по цялото тяло; не напълнях много, но краката ми се подуваха зверски; повръщах умерено; заострен корем;
с момичето - ядях кисело; скъсах се да повръщам; кожата ми беше перфектна; към края бях качила доста, но нямах отоци по краката; коремът беше по-ниско и по-объл; като цяло това ми беше по-трудната бременност - ниска плацента и др.

# 22
  • Мнения: 46 520
Не ми се е гадило.
Не съм повръщала.
Имах много лека бременност.
Апетита ми не се промени.
Не са ми се дояждали странни неща.
Качих 12 кг.
Родих момиче  Grinning

Не вярвам на тия приказки, всяка бременност е различна  Peace

# 23
  • Мнения: 3 042
Аz съм 4увала и 4ела,4е то4но леката бременност,когато няма6 симптоми на гадене или повтръ6ане, предри4ат  stork-boy

Здравей Vessito,
 при мен тези неща станаха точно на обратно.
През първата бременност изобщо не ми се гадеше, бях си много добре първите месеци, единствено кръвното много ми беше паднало и след 4-5 м имах ужасни киселини. Родих момиче.
През втората бременност гаденето Sick и повръщането започнаха малко след закъснението, та чак до края на 3м. Постоянно ми беше лошо, само в къщи си седях и лежех, никъде не смеех да отида, защото постоянно ми се гадеше. След 3 м имах много лека бременност, нито киселини съм имала нито други оплаквания. Родих момче.

За храната единственота съществена разлика, която помня, е че през първата бременност не можех да понасям месните манджи. Ядях само постни манджи, а допълнително си ядях различни колбаси.
През втората бременност си ядях всичко както си го ядях преди да забременея. Не съм имала промени във вкуса.

И през двете бременности качих по 20 кг.

Лека бременност ти желая! Поздрави!  bouquet

# 24
  • Мнения: 5 103
Не ми се е гадило.
Ядеше ми се солено.
Не съм повръщала.
Нямах киселини.
Роди ми се момиче Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 3 760
Винаги съм обичала кисело, но хмммммммм, по време на бременността си налитах само на сладко. И хей я щерката...

# 26
  • Мнения: 670
Имах много лека бременност. Не ми се е гадило, нито от миризми ми е ставало лошо. Хапвах си кисело, лютиво, солено. Сладко много рядко ми се дояждаше, но аз по принцип не го харесвам много. Имам момиченце.

# 27
  • Мнения: 2 550
Стига глупости  Laughing

# 28
  • Мнения: 375
Аz съм 4увала и 4ела,4е то4но леката бременност,когато няма6 симптоми на гадене или повтръ6ане, предри4ат  stork-boy

Ами не точно,защото на мен нито в началото, нито по-късно  ми се е гадило,"налитам" на кисело и лютиво, в зимните месеци и на червено вино- уж симптоми за момче,но ехографа показа момиче...така че не винаги това е вярно,дето се казва всяко правило си има изключения smile3521

# 29
  • Мнения: 1 272
Не мисля, че предпочитанията към храните, появата на киселини и тем подобни имат значение.
Иначе повръщах като съдрана до третия месец - свалих 6 кг, ядях много сладко, в края на бременността имах зверски киселини, понякога от нищото...Е, това според суеверията говори за момиче с много коса - и аз го получих  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт