Отговори
# 45
  • Мнения: 7 161

Вижте съдържанието на читанките.
Ще ги откриете като тема "Множества ", не като "Кръгове на Ойлер"

# 46
  • Мнения: 4 145
Вижте съдържанието на читанките.
Ще ги откриете като тема "Множества ", не като "Кръгове на Ойлер"
Благодаря, ще погледна довечера
надявам се да ги има, защото така обърках детето-всеки ден му предлагам нови методи и отричам старите

# 47
  • Мнения: 7 161
Благодаря, ще погледна довечера
надявам се да ги има...

 В Зелената читанка кръговете на Ойлер ще ги намерите като тема: "Синьо+жълто=зелено"

# 48
  • Мнения: 4 145
При деление на едно число с 7, остатъците са ?

Мислех , че отговорът е 6, но правилният е 7
0 брои ли се като остатък  newsm78

# 49
  • Русе
  • Мнения: 11 924
При деление на едно число с 7, остатъците са ?

Мислех , че отговорът е 6, но правилният е 7
0 брои ли се като остатък  newsm78
  И според мен са 6. При 0, се казва няма остатък, така че не може да се брои за остатък

# 50
  • Мнения: 4 266
Да - няма остатък. Аз съм го срещала, че 0 е остатък, но не знам в 4 клас как го учат

# 51
  • Мнения: 5 160
Не казваме ли - резултат - 5 и остатък 0 ...

# 52
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Не казваме ли - резултат - 5 и остатък 0 ...
Също така се казва и че се дели без остатък. Таз математика , уж точна, ама как може да да те вкара в размисли.

# 53
  • Мнения: 4 145
лошо че за всяко състезание, различни критерии
това е от МБГ, при друго състезание най-вероятно не се брои 0 за остатък
при МБГ 0 се води четно число, но не и при други състезания
доста объркващо е

# 54
  • Мнения: 5 160
A m b e r, ааах, и аз понякога така като теб се чудя Simple Smile

Елементите са:
a:b=c (ост. r) => a=bc+r, където 0 ≤ r ≤ b (a – делимо; b – делител; c – частно; r – остатък)
Така че явно нулата си върви.

При r=0 a дели b (тогава казваме, че остатък няма, но това помага в решаването на някои мат. задачи).

# 55
  • София
  • Мнения: 4 412
Да ви попитам за решението на следната задача от зеления сборник на Коала, 7 клас - стр. 141, зад. 106

В един съд в 600 g вода са разтворени 55 g захар, а в друг съд в 60 g вода са разтворени 90 g захар. Колко грама разтвор трябва да се прелее от втория в първия съд, за да се получи разтвор, в който теглото на захарта е 0,2 от теглото на водата?

Благодаря

# 56
  • София
  • Мнения: 18 116
Да ви попитам за решението на следната задача от зеления сборник на Коала, 7 клас - стр. 141, зад. 106

В един съд в 600 g вода са разтворени 55 g захар, а в друг съд в 60 g вода са разтворени 90 g захар. Колко грама разтвор трябва да се прелее от втория в първия съд, за да се получи разтвор, в който теглото на захарта е 0,2 от теглото на водата?

Благодаря



Вторият разтвор е общо 90+60=150гр.
От тях захарта  е 90/150=9/15=3/5
Водата е  60/150=6/15=2/5
Нека с х означим количеството прелян разтвор.
От него 3х/5 е захар, а  водата  -2х/5.
В крайната смес  водата е 600 + 2х/5, а захарта е  55 + 3х/5
=>захар=0,2.вода
(55 +3х/5) =0,2( 600 + 2х/5)

# 57
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
Русалка, казвала ли съм колко Ви се радвам?
Скрит текст:
вчера бащицата пак се опита да решава задача на детето Head Band
само който е гледал как се решават задачи за четвърти клас с факториели може да ме разбере Head BandHead BandHead Band

# 58
  • Мнения: 304
Здравейте,
моля за помощ за зад. 19 от МБГ зима 2015(3-ти клас):



При положение, че на това състезание имат по не повече от три минути на задача, изглежда за този тип има специален подход  за решаване с цел бързина, който на мен ми убягва.

Предварително се извинявам, ако е била обсъждана по-рано.

# 59
  • Мнения: 3 067
Аз обяснявах така:

24 + ? = 60+12, защото другото число така или иначе го има и в двата сбора и не променя равенството.

Иначе, средното квадратче е 1/3 от сбора по редове или колони на съответния магически квадрат.

Като съобразим това, смятаме колко да има в колоната с 60 и 12 и съответно, колко е ?.

Май за 3 клас не е лесно разбирането на извеждането на тази зависимост, а и тук не трябва сбора на магически квадрат.

Общи условия

Активация на акаунт