Свети Валентин и подаръците

  • 21 650
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 30 802
Ми скоро трябва да има промоции в Лидл. Взимаш и едно вино и едно филе Елена и ето ти празник, завивате се с одеалото и така. Даже имаше размер 200/220 по едно време, като за двама. После малките си правят къщи и гнезда с одеалата.

Миналата година имаше култов опит за празнуване в студена родопска вила. Стойте си на топло, пикник на пода и това е.

# 226
  • Мнения: 375
Ууууу, пикник на пода, виж каква идея ми даде, че и на детето ще му е весело.
И аз не разбирам това мрънкане покрай празниците - всеки може да реши кой да почита или не. То, ако празнуваме Трифон Зарезан пак трябва вино, бонбони, пък и кашкавал за туй вино Wink.

И винаги се "радвам" като ми кажат, че не е наш, пък осми март бил комунистически - извинения много.
А това за 364 дни засвидетелстване на любов няма да го коментирам - явно не се карат тези хора, знам ли, може и аз да съм нещо повредена, ама има дни, които не си засвидетелстваме любов, а пепел и жупел  Mr. Green

# 227
  • Мнения: 14 654
Миналата година имаше култов опит за празнуване в студена родопска вила. Стойте си на топло, пикник на пода и това е.

Оооо, помня я тази тема! Но да си призная, че и лайт-варианта, който беше предложен в тази - да съзерцаваш София от Копитото, увит в одеялце, никак, ама никак не ми се вижда примамлив и наистина ако някой ми предложи подобно нещо, е добре да си е закупил от поларените одеялца в Лидл, че ще му трябват, за да се увие добре с тях, защото в колата, където и ще спи тази нощ, става доста студено нощем, особено на Копитото през февруари.
Пък дори мацката да се навие и да се юрнат двама към Копитото, само с розенце и поларче няма да се стоплят, а ще трябва здравата да се налюхат с водка, за да не умрат от студ, а водка и романтика не ми се връзва особено.

# 228
  • Мнения: 25 846
То, ако празнуваме Трифон Зарезан пак трябва вино, бонбони, пък и кашкавал за туй вино Wink.

Питаш ли ни как се справяме тези, дето почитаме и двата празника? Хем китки и шоколади, хем вино и мезета... Мъка, мъка...

# 229
  • Мнения: X
Аз само едно не мога да разбера. Като не ти е зор да правиш подаръци на св. Валентин, нито да получаваш, какво ти дреме хората какво искат и правят? Ами не подарявай нищо и толкоз. Нека те те ценят и обичат на базата на останалите дни през годината. Само дето наблюденията ми показват, че в повечето случаи, когато някой мъж има нещо против даден празник и честването му, се оказва, че той има нещо против всеки един празник, който е свързан с правене на подаръци и жестове. А в един момент става ясно, че не е проблемът толкова в празника и в празнуването, ами че трябва да се бръкнеш в джоба и да дадеш едни пари, които не ти се дават. По тази логика доста неща се оказват лиготия, така че ако половинката има някакви други очаквания, или трябва да си го дресира (ако може) да замазва пряко сили положението, или да преглътне изненадата и да си промени нагласата спрямо неговата.

Мен лично подаръци, цветя и жестове ме радват по всяко време на годината, включително и на такива празници като св. Валентин.

# 230
  • Мнения: 46
казах вече, че просто дадох коментар в друга тема и явно модераторите са решили да пуснат нова тема. нито заглавия аз съм писала, нито нищо. и като ще си празнувате какво ви дреме,че аз няма да празнувам ми продължавате да плюете? и Айде и тоя коментар да ми изтрият, че като гледам се публикуват само тия, дето са приемливи за останалите, та сеир да има. все ми е тая какво ще получите вие и какво няма. дали празнувате или не. въобще четете ли какво пиша или се надпреварвате един друг да критикувате? и като не ви изнася темата недейте да пишете. голям зор.

# 231
  • Мнения: 30 802
Абе не знам, кажи му да ти подари малко DogeCoin и да мирясвате:) much love, so Valentine, wow:)

# 232
  • София
  • Мнения: 17 900
Искам и аз поларено одеалце на сърчица. Laughing
Обикновено не се бутам по магазините на 14-ти, ама щом има готинки неща, може да мина.

Има разлика между почитане и празнуване на празник и третирането му като повод да зарадваш някого.

Обясненията за останалите 364  дни са просто невъзможност, пардон нежелание, да си седнеш на задника от нещо като яд. Някои хора са толкова самовглъбени, че не си представят да направят нещо, което не ги кефи максимално, а в живота не се вършат само угодните някому неща.

Нека не се лъжем. Това с труповете на цветя или лекциите за материализма са оправдания. За мен категоричният отказ да направиш дори минимален жест към човека, който те зяпа като бамби в очакване, говори за кофти качества, с които ще се сблъскваш и през другите 364 дни.
- Нежелание за вслушване в чуждите желания
- неуважение на представите на другия
- незачитане на последиците от постъпката (сдухана жена, която накиселява и е разочарована)

Еми, ти ако едно цвете не щеш да вземеш, за да предотвратиш тези неща, утре хептен няма да си направиш труда за нещо още по- сложно.

Цветна хартия и изрязване на сърчице с 2-3 приказки написани ( пак може вътре да се проповяда идеята за останалите 364 дни, споко)

# 233
  • Бургас
  • Мнения: 3 605
Аз лично ще взема ваучер за масаж. Практичният подарък е най-добрия подарък  Laughing Никак не обичам разни кичозни сувенири, които само събират прах. Надявам се да не получа само някоя  възглавничка, одеалце или сърчице, че и това никак не ми се нрави... Laughing

# 234
  • София
  • Мнения: 17 900
Аз миналата година получих възглавничка сърчице.
Уж са декоративни, но са много много меки и удобни и не се спихват с времето, което на мен ми е важно и си я ползвам с кеф Laughing

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Одеалце и аз ще си купя.Ще си го ползвам с кеф,обичам сърчица и всички сантиментални
възглавнички,сувенири и т.н. по повод Свети Валентин.
Вече всяка седмица ще гледам каталога на Лидл.

# 236
  • Мнения: 10 455
Не само в Лидл са поларените одеялца. И аз ги харесвам, че са много меки, топли и много лесно се поддържат - не хващат петна, перат се в пералня заедно с другите дрехи и съхнат много лесно дори и през зимата. Даже и без сърчица да е, не е голяма беда

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Да,поларът е чудесна материя.
Само промоция да намеря,ще взема.Не са ми излишни обаче сърчицата.Имам плюшена нощничка с красива бродерия,много я обичам не само защото е топла и мека,а и заради бродерията.Господата могат да си запишат,че красива и евентуално топла нощница(според предпочитанията на дамата) също е хубав подарък.

# 238
  • Мнения: 12 687
Такава гнусотия като полара не съм виждала. Изкуствено, лигаво.

# 239
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
А аз го харесвам.Малкият не иска да го завивам с одеало в чаршаф,под чаршафосаното одеало му слагам мекото поларче.И е много доволен,а въпросното поларче лесно се пере и съхне.

Общи условия

Активация на акаунт