Втората цигулка,или защо хората си чешат егото с нас?

  • 22 899
  • 151
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 39
освен ако не е знаела и се е надявала да се разведе (много смеещи емотикони)
Даже сега се надявам да ме поканят на сватба!

# 76
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да,има мъже ,които са боклуци.Но има и глупави момичета,които много бързо се връзват на сладките им приказки ,лягат още на първата среща ,преди да са разбрали с какъв човек си имат работа........


Изобщо не става въпрос за секс на първа среща и до там,а за едногодишна връзка.
Т.е., една година не си разбрала, че мъжът е женен и има семейство?
Къде прекарва уикендите?Не се ли прибира вечер при жена си?Как обяснява, че няма да сте заедно през годишната му отпуска?И т.н......
Да не разбереш седмица-две, едно.Ама цяла година да не се светнеш, че мъжът ти бяга по тъча, защото "усойницата го дебне у дома със сопата"....


До скоро явно добре бе организирал нещата,случайна среща обаче реорганизира събитията.
Добре, добре, колко добре да е организирал нещата, и то месеци наред....
Рядко са женени мъже, които могат винаги безпроблемно да замръкват навсякъде.И уикендите им обикновено не са свободни...само времето, което ти отделя, би трябвало да ти говори дали е волна птичка.
Един влюбен и свободен мъж е на твое разположение, когато искаш.Не ти бяга по тъча и не се оправдава с "приятеля ми има нужда от помощ/родителите ми правят ремонт и им помагам/с брат ми ще ходим уикенда на риба..." и т.н. оправдания.
Не знам де.....може би защото аз не познавам обвързан мъж, можещ да води живот на волна птица, затова и ми е трудно да си представя, че някой няма да разбере с месеци, че другия има и друга половинка в живота.

# 77
  • Мнения: 151
Авторката отдавна не е в редиците на момичетата, тя определя себе си като 30 годишна искаща семейство. Много се извинявам не искам никого да засегна, но на 30 не би ли трябвало вече да имаш поне сериозен човек до теб с тенденция за брак и деца? Интересно ми е как до сега не си срещнала нито един сериозен човек? Възрастта ти не е никак малка. Сумати хора дори с кариери се изпожениха за хора, с които са били поне 5 години  даже някои и с по дълги връзки. Не си престаряла не ме разбирай погрешно, но вече не ти ги избираш, а те теб избират...Така е за съжаление....
Това е било напълно валидно преди 20 години, но в днешно време, в света на 30 годишните необвързани мирише на нафталин. Може да не е имало късмет момичето, няма как да знаем, но не съм забелязала сега някой така стремглаво да се е забързал и на 30 да се счита бита карта. Аз съм на 32 и 80 процента от приятелките ми , мои наборки са необвързани. От мъжете също. Тенденцията е негативна откъм създаване на поколение, защото наистина на напреднала възраст е по-трудно, но не е невиждано, че да и се каже на авторката къде спа ма, че само ти не се похарчи.

# 78
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
На 30 години не е престаряла авторката.Тъкмо в разцвета си е.
Но се предполага,че на тази възраст вече има житейски опит и умее да преценява хората.

# 79
  • Мнения: 14 966
Ако връзка с женен мъж е траела една година , без да се разбере , че той е женен , що за връзка и била тази ? Ако парнтьорите са емоционално обвързани , с ясни планове , цели , потребности , това не би било мислимо изобщо. Взъзка значи по всяко време , във всеки момент , да можеш да звъннеш на другия и на си сигурен , че той ще се отзове. Другото е само усещане за връзка , без реални доказателства.
Не мога да повярвам , че това е възможно , и то при зрял индивид - визирам авторката.

# 80
  • Мнения: 39
Да кажем,че професионалното ми развитие е било на преден план ,мъжът не е женен ,но живее с някоя.

# 81
  • Мнения: 14 966
Да кажем,че професионалното ми развитие е било на преден план ,мъжът не е женен ,но живее с някоя.
Това означава ли , че трудовата ти заетост ти е пречила да му отидеш спонтанно на гости ? Да се чуете в почивни дни ? Да организирате уикенд ?  И ако това е така , и няма подобна връзка , с какво е виновен мъжът ?

# 82
  • Мнения: 39
Да кажем,че професионалното ми развитие е било на преден план ,мъжът не е женен ,но живее с някоя.
Това означава ли , че трудовата ти заетост ти е пречила да му отидеш спонтанно на гости ? Да се чуете в почивни дни ? Да организирате уикенд ?  И ако това е така , и няма подобна връзка , с какво е виновен мъжът ?
Когато съм била с него и при него ,нея я е нямало,оставала съм седмица ,той е идвал и така...не съм откривала дори и косъм у тях,нищо

# 83
  • Мнения: 14 966
Да кажем,че професионалното ми развитие е било на преден план ,мъжът не е женен ,но живее с някоя.
Това означава ли , че трудовата ти заетост ти е пречила да му отидеш спонтанно на гости ? Да се чуете в почивни дни ? Да организирате уикенд ?  И ако това е така , и няма подобна връзка , с какво е виновен мъжът ?
Когато съм била с него и при него ,нея я е нямало,оставала съм седмица ,той е идвал и така...не съм откривала дори и косъм у тях,нищо
Щом няма и четка за зъби , значи е живял и с нея толкова на семейни начала , колкото и с теб е имал връзка.
Четката за зъби е само условно понятие.

ПП - Защо "втора цигулка " , в такъв случай?

# 84
  • Мнения: 39
Да кажем,че професионалното ми развитие е било на преден план ,мъжът не е женен ,но живее с някоя.
Това означава ли , че трудовата ти заетост ти е пречила да му отидеш спонтанно на гости ? Да се чуете в почивни дни ? Да организирате уикенд ?  И ако това е така , и няма подобна връзка , с какво е виновен мъжът ?
Когато съм била с него и при него ,нея я е нямало,оставала съм седмица ,той е идвал и така...не съм откривала дори и косъм у тях,нищо
Щом няма и четка за зъби , значи е живял и с нея толкова на семейни начала , колкото и с теб е имал връзка.
Четката за зъби е само условно понятие.
Вероятно да,подробности не знам,а и не искам да знам

# 85
  • Мнения: 19 878
Е, той пича си е тъкал на 2 стана значи. Голям тарикат, празно няма. Е, какво ще го "боледуваш" тогава. Начи хептен не си струва. Слагай го в графата наглеци от миналото и си гледай живота.

Като те чета, авторке, се сетих преди много години за един подобен отвратителник. Онзи имаше брак и дете. И в същото време и любовница. Жена му пътуваше често уикендите и онзи паркираше любовницата директно в тях. Даваше ѝ да си пуска пералня, да му готви, гледаха филми, разни "домашни" забавления. Под носа на жена си и това повече от година. Но онзи беше наистина животно, нагъл, пълен с тестостерон, огромен мъж (бодибилдер) и не толкоз тъп (беше завършил фармация). Нарцистично животно си беше. Че ги пошляпваше и двете женоря. Не знам дали жена му знаеш за другата, макар че живееха в един и същ град. Подозирам, че знаеше и се правеше на луда. Не знам, но това за мен е поведение на жена с ниска самооценка, която смята, че не заслужава нещо повече. И нали, видиш ли, пичът ѝ обърнал внимание и тя с него, обожава го. Това важи и за двете жени на този убавец от моя пример. И при вас случаят може да е подобен.

# 86
  • Мнения: 39
Е, той пича си е тъкал на 2 стана значи. Голям тарикат, празно няма. Е, какво ще го "боледуваш" тогава. Начи хептен не си струва. Слагай го в графата наглеци от миналото и си гледай живота.

Като те чета, авторке, се сетих преди много години за един подобен отвратителник. Онзи имаше брак и дете. И в същото време и любовница. Жена му пътуваше често уикендите и онзи паркираше любовницата директно в тях. Даваше ѝ да си пуска пералня, да му готви, гледаха филми, разни "домашни" забавления. Под носа на жена си и това повече от година. Но онзи беше наистина животно, нагъл, пълен с тестостерон, огромен мъж (бодибилдер) и не толкоз тъп (беше завършил фармация). Нарцистично животно си беше. Че ги пошляпваше и двете женоря. Не знам дали жена му знаеш за другата, макар че живееха в един и същ град. Подозирам, че знаеше и се правеше на луда. Не знам, но това за мен е поведение на жена с ниска самооценка, която смята, че не заслужава нещо повече. И нали, видиш ли, пичът ѝ обърнал внимание и тя с него, обожава го. Това важи и за двете жени на този убавец от моя пример. И при вас случаят може да е подобен.
Случаят ,поне от тъпото обяснение,което чух е ,че по някоето време на нашата връзка ,той се е запознал и с нея,нали ок сметнал си ,че не искаш с мен,остави ме и точка,съмнявам се ,че девойката знае за ситуацията,нямам намерение да казвам,не ми се занимава с интриги.Да ,умен мъж,добреизглеждащ,така се държи,че изобщо не съм и предполагала какво става,но няма толкова красив ,умен и не знам още какъв ,за да търпя това .Така че за мен нещата са приключени!

# 87
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
В този случай ти не си втората цигулка.Той не е бил женен,а вероятно и другата жена не е живяла постоянно в жилището му.Иначе все нещо щеше да го издаде.

# 88
  • Мнения: 6 963
Гледам как  се разхождате с половинките си, хванати любовно за ръце. Как се мляскате по улиците, в градския транспорт, в ресторантите. Как си казвате „обичам те” и „ти си всичко за мен” по стените си във Фейсбук.
Това го правят тийновете до макс 20-годишна възраст. Тук не е тийнпроблем.

Отне ми време, години дори, за да направя това заключение, защото все се надявах, че има и свестни, че просто аз, моите приятелки, моите познати, сме каръци и нещо ни куца в отношенията с другия пол.
Най-вероятно е точно това.

Ще ви разкажа малко за вашите мъже, дами. За вашите любими, български мъжаги, вашите котенца, тигърчета и мечета, както ги наричате във Фейсбук. Защото ми е жал за вас и затова с какви гнусотии  от страна на половинката ви трябва да се примирите, само и само да заявите пред обществото, че не сте сами.

Хей! И двете ръце на клавиатурата!

Скрит текст:
Да започнем с Георги. Хубаво момче, на 24 години.....
Тва цялото е някаква фейсбук драма. Хора, има и живот извън фейса. Опитайте за 30 мин да не си проверявате фейса и ще видите някои неща - че навън е ден, вали сняг, небето е облачно, има други живи същества на тая планета...

Да преминем към Борислав, 35-годишен мъж, работещ в голяма  фирма. Запознава се с момиче в столична дискотека

O да, този със сигурност е обещаващ.
Нататък пак е фейсбук драма.

Тодор. 28-годишен мъж, разведен, с деца, популярна личност, затова ще ви спестя работата му.

Още една фейсбук драма.

Явор, на 26, управител на фирма. От две години има сериозна връзка с момиче, с което обаче често се карат и уж разделят. При една такава раздяла се запознава с друга девойка, и отново срещи, прегръдки, целувки, секс, всичко е прекрасно и продължава точно две седмици. След това Явор се връща при бившата, но решава да го запази в тайна от другото момиче, щото е як пич и може да върти две. Е, за зла участ, най-добрият му приятел, без да иска го издава пред втората девойка, че е обвързан мъж.
О да, тези нямат никакви проблеми освен кръшкането. Те си се карат постоянно, разделят се през два дни, но иначе са сродни души и изобщо всичко им е на 6.

Александър, на 44, преуспяващ бизнесмен. Има зад гърба си един развод, по настоящем живее с новата си приятелка, заедно са от 3 години. Това, разбира се, не му пречи да е в постоянно търсене на нови жени, които да прекарат поне нощта с него. Води ги по хотели, а понякога и в офиса си, за по-екстремно. За пред тях, той е необвързан, но ако някой се добере до истината казва, че приятелката му е ''нищо сериозно'' и щом е тук, значи няма интерес да е с друга. Чист оратор.

И този беше обещаващ. Защото тези не си личат по нищо. Няма начин човек да избегне връзка с такъв. Добре, че има карти таро и кристални кълба.

Някоя жена всяка вечер ляга сгушена до такъв мъж, мислейки, че той е само неин, че когато работи до късно е, защото мисли за семейството, а не защото ходи да оправя друга, или по-лошото – да прегръща друга, казвайки й, че „жена ми нищо не значи за мен”.
Пускам сълза тук. Ясно е, че това е онази съкрушителна част от текста, която да прочетем на фона на драматична музика - ето предложение: https://www.youtube.com/watch?v=WteF0j5gYGk

Това по повод първия пост.
А за авторката - горе главата, не се терзай излишно и по-ведро напред. Би следвало да усещаш облекчение, че си се отървала от голям идиот.

# 89
  • Мнения: 12 665
Един такъв всеки път ми казваш, че не спи с жена си от ...Е, тук все бъркаше и не помнеше какво ми е казал миналия път. 

Общи условия

Активация на акаунт